بانک‌ها

۸ بانک کشور مدیر عامل ندارند

نوشته شده توسط رسول قربانی

در حال حاضر ۲۹ نوع بانک مختلف در قالب ۴ دسته در کشور فعالیت می‌کنند که در تازه‌ترین فهرست بانک مرکزی، ۸ بانک فاقد مدیر عامل رسمی از منظر این نهاد نظارتی و حاکمیتی است.

به گزارش مشرق، در حال حاضر ۲۹ نوع بانک مختلف در قالب ۴ دسته در کشور فعالیت می‌کنند که شامل بانک‌های تجاری دولتی، بانک‌های تخصصی دولتی، بانک‌های غیر دولتی و خصوصی و بانک‌های قرض‌الحسنه است.

از مجموع این ۲۹ بانک، ۳ بانک با عنوان تجاری دولتی، ۲ بانک قرض‌الحسنه، ۵ بانک تخصصی دولتی و ۱۹ بانک غیر دولتی و خصوصی به فعالیت در فضای اقتصادی کشور اهتمام دارند.

بانک‌های تجاری دولتی شامل بانک سپه، ملی و پست بانک، بانک‌های قرض‌الحسنه شامل مهر ایران و رسالت، تخصصی دولتی شامل توسعه صادرات، صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و توسعه تعاون، غیر دولتی نیز شامل بانک‌های اقتصاد نوین، پارسیان، کارآفرین، سامان، پاسارگاد، سرمایه، سینا، آینده، شهر، دی، انصار، تجارت، رفاه کارگران، صادرات، ملت، حکمت ایرانیان، گردشگری، ایران زمین و قوامین می‌باشد.

نگاهی به فهرست مدیران عامل این بانک‌ها نشان می‌دهد از ۲۹ بانک مذکور ۸ بانک فاقد مدیر عامل رسمی از منظر بانک مرکزی هستند؛ چرا که در فهرست مدیران بانکی و مدیران عامل بانک‌های بانک مرکزی، در مقابل نام آن بانک، مدیر عاملی مشاهده نمی‌شود.

نگاهی به آخرین وضعیت مدیریتی بانک‌های فوق از منظر بانک مرکزی خالی از لطف نیست.

۸ بانک کشور مدیر عامل ندارند

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید