راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

نکسوکارت چیست / چگونه می‌توان در نکسوکارت افتتاح حساب کرد؟

شاید شما هم این روزها پیامک‌های تبلیغاتی نکسو را برای دعوت به افتتاح حساب دیده باشید و این سؤال برایتان ایجاد شود که نکسوکارت چیست؟ کارت نکسو، کارت‌ بانکی با امکانات سرمایه‌گذاری و برداشت آنی وجه است که متصل به صندوق درآمد ثابت «هدیه» فارابی است؛ در واقع افراد می‌توانند با واریز وجوه خود تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان روزانه به صندوق هدیه، سود روزشمار ۲۳ الی ۲۶ درصد سالیانه دریافت کنند و همچنین امکان برداشت آنی را داشته باشند.

کاربر در همان زمان که با سرمایه خود صندوق هدیه فارابی را خریداری کرده‌، می‌تواند تراکنش انجام دهد. زمانی که مشتری خرید، انتقال یا… انجام دهد به صورت خودکار واحدهای صندوق او فروخته شده و تراکنش مشتری نیز با موفقیت انجام می‌شود.

کارت نکسو که حدود سه ماه پیش در نمایشگاه فاینکس رونمایی شد به معنای اتصال ایده‌ها به یکدیگر است که با همکاری گروه مالی فارابی و بانک پاسارگاد شکل گرفته و افتتاح حساب و دریافت این کارت تنها به صورت غیرحضوری امکان‌پذیر است. دارندگان این کارت برای انجام امور بانکی آنلاین خود می‌توانند از اینترنت‌بانک پاسارگاد و ویپاد استفاده کنند.

کارت نکسو شبیه مفیدکارت است؛ با این تفاوت که در نکسو افراد با خرید صندوق، سود روزشمار دریافت می‌کنند. همچنین این ویژگی وجه تمایز نکسو با سایر کارت‌های شبکه بانکی است. گفته شده که این سود به صورت ماهانه به حساب سجامی افراد واریز می‌شود.

این محصول در پاسخ به نیاز طولانی‌بودن فاصله زمانی نقدکردن دارایی در بازار سرمایه و ورود آن به حساب بانکی شکل گرفته است.


چطور می‌توان کارت نکسو را دریافت کرد؟


قبل از اینکه برای دریافت کارت نکسو اقدام کنید به خاطر داشته باشید که باید در سجام احراز هویت شده باشید و همچنین در کارگزاری فارابی حساب داشته باشید. همچنین اگر کارت بانکی پاسارگاد را در گذشته دریافت کرده‌اید و حساب فعالی دارید، لازم به افتتاح حساب و دریافت کارت نکسو نیست. تنها با مراجعه به فارابی‌زون و درخواست کارت نکسو، خدمات این کارت پس از حداکثر ۳۰ دقیقه روی حساب شما فعال می‌شود.

اگر در بانک پاسارگاد حساب فعالی ندارید و می‌خواهید در نکسوکارت افتتاح حساب کنید ابتدا باید به سایت کارگزاری فارابی مراجعه کرده و سامانه فارابی‌زون را از صفحه نکسوکارت انتخاب کنید.

پس از ورود به سامانه فارابی‌زون از قسمت سمت راست صفحه «نکسوکارت» را انتخاب و پس از مطالعه و پذیرفتن شرایط و قوانین، روی «افتتاح حساب» کلیک کنید.

با وارد کردن کد تأیید، فرآیند افتتاح حساب برای کاربری شما آغاز می‌شود که حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

پس از دریافت پیامک شماره شبا، «صدور کارت دیجیتال» و «فعال‌سازی کارت دیجیتال» را با وارد کردن کدهای تأیید، درخواست دهید.

با وارد کردن آدرس و کد پستی و کلیک کردن روی درخواست کارت فیزیکی، نکسوکارت برای شما ارسال می‌‌شود.

و در نهایت با فعال‌سازی رمز اول، کارت شما فعال می‌شود. کارت نکسو تا ۱۰ روز کاری پس از افتتاح حساب به دست‌تان می‌رسد. در صورتی که ۱۰ روز کاری از دریافت کارت گذشته باشد و کارت به دست‌تان نرسیده باشد، برای پیگیری می‌توانید با شماره ۱۵۶۱ تماس بگیرید.

پس از صدور این کارت، در قسمت نکسوکارت سامانه فارابی‌زون، صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود که امکان فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی گزینه «استفاده از دارایی صندوق درآمد ثابت در کارت» فراهم است.

از این صفحه امکان ثبت فراموشی رمز اول نیز فراهم است.

توجه داشته باشید جهت سرمایه‌گذاری بعد از واریز وجه به کارت نکسو، حتماً از فارابی‌زون نسبت به صدور واحد اقدام کنید.‌ در واقع وجه نقد در کارت نکسو شامل سود نمی‌شود.

علاقه‌مندان برای افتتاح حساب در نکسو می‌توانند از طریق سایت کارگزاری فارابی اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.