انتخاب سردبیر بانک‌ها

یک خبر خوب برای صنعت پرداخت: دستور تهیه برنامه افزایش سهم درآمدی بانک‌ها از محل کارمزد خدمات بانکی

سهم درآمدی بانک‌ها
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

جلسه شورای پول و اعتبار با تشریح و بررسی وضعیت دارایی – بدهی و درآمدی- هزینه‌ای بانک‌ها، انباشت دارایی‌های منجمد در ترازنامه بانک‌ها، افزایش قیمت تمام‌شده تجهیز منابع و اتکای صرف بانک‌ها به درآمدهای حاصل از اعطای تسهیلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، عصر روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، یک هزار و دویست و بیست و نهمین نشست شورای پول و اعتبار با حضور اعضای این شورا در محل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

در این نشست ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس شورای پول و اعتبار برای اعضای شورا گزارش آخرین وضعیت شبکه بانکی و مشکلات موجود در نظام پولی کشور را تشریح کرد.

همچنین مواردی نظیر وضعیت دارایی -بدهی و درآمدی- هزینه‌ای بانک‌های کشور، انباشت دارایی‌های غیرمولد و منجمد در ترازنامه بانک‌ها، افزایش قیمت تمام‌شده تجهیز منابع، اتکای صرف بانک‌ها به درآمدهای حاصل از اعطای تسهیلات، دغدغه‌های ناشی از کمبود نقدینگی و دشواری کاهش نرخ‌های سود بانکی متناسب با شرایط و شاخص‌های کلان اقتصادی کشور تشریح و بررسی شد.

شورای پول و اعتبار مقرر کرد بانک مرکزی در اسرع وقت راهکارهای مناسب کلان به‌منظور بهبود اصلاح ساختار ترازنامه‌ای بانک‌ها، تدبیر چالش‌های موجود در نظام پولی و بانکی و بهبود روند امور، ازجمله برنامه افزایش سهم درآمدی بانک‌ها از محل کارمزد خدمات بانکی را تهیه و به‌منظور اتخاذ تصمیم به شورای پول و اعتبار ارائه کند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید