راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

یک خبر خوب برای صنعت پرداخت: دستور تهیه برنامه افزایش سهم درآمدی بانک‌ها از محل کارمزد خدمات بانکی

جلسه شورای پول و اعتبار با تشریح و بررسی وضعیت دارایی – بدهی و درآمدی- هزینه‌ای بانک‌ها، انباشت دارایی‌های منجمد در ترازنامه بانک‌ها، افزایش قیمت تمام‌شده تجهیز منابع و اتکای صرف بانک‌ها به درآمدهای حاصل از اعطای تسهیلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، عصر روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، یک هزار و دویست و بیست و نهمین نشست شورای پول و اعتبار با حضور اعضای این شورا در محل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

در این نشست ولی‌الله سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس شورای پول و اعتبار برای اعضای شورا گزارش آخرین وضعیت شبکه بانکی و مشکلات موجود در نظام پولی کشور را تشریح کرد.

همچنین مواردی نظیر وضعیت دارایی -بدهی و درآمدی- هزینه‌ای بانک‌های کشور، انباشت دارایی‌های غیرمولد و منجمد در ترازنامه بانک‌ها، افزایش قیمت تمام‌شده تجهیز منابع، اتکای صرف بانک‌ها به درآمدهای حاصل از اعطای تسهیلات، دغدغه‌های ناشی از کمبود نقدینگی و دشواری کاهش نرخ‌های سود بانکی متناسب با شرایط و شاخص‌های کلان اقتصادی کشور تشریح و بررسی شد.

شورای پول و اعتبار مقرر کرد بانک مرکزی در اسرع وقت راهکارهای مناسب کلان به‌منظور بهبود اصلاح ساختار ترازنامه‌ای بانک‌ها، تدبیر چالش‌های موجود در نظام پولی و بانکی و بهبود روند امور، ازجمله برنامه افزایش سهم درآمدی بانک‌ها از محل کارمزد خدمات بانکی را تهیه و به‌منظور اتخاذ تصمیم به شورای پول و اعتبار ارائه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.