خبر

تعیین تکلیف مشمولان سهام عدالت که شماره شبای اشتباه داده‌اند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شماره شبای بانکی مشمولان سهام عدالتی که از سوی بانک‌ها به تأیید نرسیده باشد، به شماره‌های تلفن همراه معرفی شده از سوی مشمولان ارسال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی، بیشتر شماره‌های شبا بانکی تأیید نشده مربوط به مشمولینی است که به جای ثبت شماره شبای حساب خود در سامانه سهام عدالت، شماره شبا شخص دیگری را وارد کرده‌اند.

از ین رو در مصادیق فراوانی مشاهده شده که والدین یا شخص دیگری از طرف مشمول، به جای درج شبا بانکی شخص سهامدار مشمول، شبا بانکی متعلق به خود را در سامانه وارد کرده‌اند که منجر به تأیید نشدن شبای بانکی در سامانه شده است.

همچنین بنا بر اعلام سازمان خصوصی‌سازی از دیگر دلایل تأیید نشدن شماره شبای بانکی، مسدود یا راکد بودن حساب بانکی مشمولان بوده است.

مشمولانی که پیامک تأیید نشدن شبای بانکی را دریافت کرده‌اند باید یک شماره شبا بانکی معتبر به نام خودشان را در سامانه به نشانی www.samanese.ir ثبت کنند. درصورتی‌که دارندگان سهام عدالت دارای یک حساب بانکی نزد یکی از بانک‌های کشور باشند، برای دریافت شماره شبا بانکی حساب خود نیازی به افتتاح حساب جدید نخواهند داشت.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید