خبر

کره جنوبی می‌خواهد coinless society شود

coinless society
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

کره جنوبی از امروز طرحی را به مرحله اجرا گذاشته است که در صورت موفقیت‌آمیز بودن آن می‌تواند زمینه حذف سکه در مبادلات اقتصادی این کشور را فراهم سازد. به عبارتی کره می‌خواهد به یک جامعه بدون سکه یا coinless society تبدیل شود.
به گزارش ایرنا، وب‌سایت بانک مرکزی کره جنوبی که از چند روز پیش در خصوص اجرای این طرح اطلاع‌رسانی می‌کرد، یادآور شد که اجرای طرح مزبور از امروز به‌صورت آزمایشی آغازشده است.
گزارش می‌افزاید: این طرح همچنین به مشتریان و خریداران امکان می‌دهد به‌جای دریافت بقیه پول‌های خود به‌صورت سکه، از فروشنده بخواهند این مبالغ را به کارت‌های ویژه‌ای که در همین رابطه طراحی‌شده واریز کند.
یونهاپ به نقل از بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرد که مبالغ واریزشده به داخل این کارت‌ها توسط خریداران قابل‌برداشت است و آنان می‌توانند از مبالغ داخل آن برای خریدهای بعدی استفاده کنند.

ببینید: موافقت با راه‌اندازی نخستین بانک‌های تمام آنلاین در کره جنوبی

بانک مرکزی کره جنوبی می‌گوید، چنانچه این طرح موفقیت‌آمیز باشد شهروندان کره‌ای دیگر نیازی به حمل پول خُرد و سکه نخواهند داشت و این مسئله زمینه حذف آن در معاملات روزمره را فراهم می‌سازد.
تارنمای بانک مرکزی کره جنوبی همچنین یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح را آسایش و آرامش مردم هنگام خرید دانسته و یادآور شده است: حذف سکه از مبادلات روزانه باعث کاهش قابل‌توجه هزینه‌های این بانک هم می‌شود.
گفته‌شده که در حال حاضر این طرح آزمایشی با مشارکت چند فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای کره جنوبی اجرایی شده که در صورت موفقیت‌آمیز بودن، به دیگر مراکز خرید و تجاری تعمیم داده خواهد شد.
بر اساس گزارش‌ها، کره جنوبی سال گذشته حدود ۴۷ میلیون دلار را برای ضرب سکه‌های جدید هزینه کرده است که بانک مرکزی این کشور می‌گوید، اجرای این طرح و اقبال مردم از آن می‌تواند هزینه تولید سکه را به طرز قابل‌توجهی کاهش دهد.

ببینید: همکاری انگلیس و کره جنوبی در حوزه FinTech

منبع: بی‌بی‌سی و ایرنا

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید