راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها توسط فناپ‌تلکام در اهواز اجرا می‌شود

فناپ‌تلکام در راستای نهضت جهادی فیبر نوری، ابرپروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها (FTTx) را در شهر اهواز اجرا می‌کند.

تفاهم‌نامه اجرای فیبر نوری در ۲۴ شهر استان خوزستان روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ با حضور قائم‌مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور ارتباطات، مدیران ارشد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاون عمرانی استانداری خوزستان و مدیران عامل اپراتورهای مجری پروژه فیبر نوری در این استان، امضا شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فناپ‌تلکام، در راستای این نهضت جهادی، فناپ‌تلکام به‌عنوان مجری ابرپروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها (FTTx) در شهر اهواز، روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه، میزبان بازدید معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و جمعی از مسئولان این حوزه بود.

در این مراسم امیر محمدزاده لاجوردی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مهدی روحانی‌نژاد معاون راهبردی سازمان تنظیم مقررات و همچنین صابر فیضی مدیرعامل شرکت فناپ‌تلکام و تیم همراه، از پروژه فیبر نوری اهواز بازدید کردند.

گفتنی است این طرح در راستای هدف‌گذاری دولت سیزدهم مبنی بر پوشش ۲۰ میلیون فیبر نوری و توسعه اینترنت پرسرعت کشور اجرا می‌شود.

طبق تجربیات بین‌المللی، اجرای کامل پروژه فیبر نوری و دستیابی به اهداف تعیین‌شده برای اتصال مشترکان می‌تواند شاخص تولید ناخالص داخلی یا GDP را ارتقا دهد.

تعهد پوششی شرکت فناپ‌تلکام در شهر اهواز تا پایان سال ۱۴۰۳، دسترسی ۱۵۰ هزار خانوار است که تاکنون امکان دسترسی نزدیک به ۱۱۳ هزار خانوار به شبکه فیبر نوری محقق شده است.

منبع فناپ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.