یادداشت

ناصر حکیمی/ مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی/ یک مغز متفکر

نوشته شده توسط رسول قربانی

مرد آرام و موقری که در برج نیلوفری میرداماد، افسار نظام‌های پرداخت را در دست دارد کسی نیست جز ناصر حکیمی که طی هشت سال گذشته در اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی مشغول به کار است و پس از مهران شریفی مدیر خندان و خوشروی این اداره دو سال پیش بر منصب وی تکیه زد.

حکیمی که فعالیت حرفه‌ای‌اش در بخش بانکی را از بانک مرکزی آغاز کرد، پیش از آن هیچ پیشینه کاری‌ای در این حوزه نداشت اما زمانی که وی پا به اداره نظام‌های پرداخت گذاشت از او به عنوان یک مغز متفکر یاد می‌کردند.

او را می‌توان یک مدیر زیرک و باهوش قلمداد کرد؛ کسی که در مواجهه با رسانه‌ها هم همواره جانب احتیاط را می‌گیرد و تا به سرانجام نرساندن یک پروژه حرفی از آن نمی‌زند.

زمان شکل‌گیری شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت او بود که از اول راهبری این شرکت‌ها را به دست گرفته بود و ایده اتصال مستقیم PSPها به شتاب را مطرح کرد؛ ایده‌ای که بالاخره پس از فراز و نشیب بسیار با شکل‌گیری شرکت شاپرک امسال به سرانجام رسید و حساب پرداخت‌های خرد را با سوییچ جداگانه‌ای از پرداخت‌های کلان جدا کرد.

منبع: عصر ارتباط

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید