خبر

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تلکام ترکمنستان مهرماه برگزار می‌شود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنعت مخابرات، الکترونیک، کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات ترکمنستان از ۱۱ الی ۱۳ مهرماه ۱۳۹۶ در عشق‌آباد پایتخت این کشور توسط وزارت ارتباطات و اتاق بازرگانی ترکمنستان برگزار می‌شود.

ترکمنستان یکی از اقتصادهای به‌سرعت درحال‌توسعه و یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان انرژی در جهان است، این کشور یک بازار دست‌نخورده از پروژه‌های زیربنایی میلیاردی بالأخص در زمینه مخابرات، الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات دنیاست. ترکمنستان یک برنامه بازسازی چندده میلیارد دلاری تا سال ۲۰۳۰ را در دستور کار دارد و بازی‌های المپیک آسیایی ۲۰۱۷ نیز در این کشور برگزار خواهد شد.

دوره گذشته نمایشگاه تلکام ترکمنستان در فضایی بالغ‌بر ۸۰۰۰ مترمربع و با حضور ۷۶ شرکت و برند بین‌المللی از ۱۴ کشور دنیا از جمله آذربایجان، چین، فرانسه، آلمان، ایران، ایتالیا، قزاقستان، موناکو، روسیه، اسلونیا، ترکمنستان، ترکیه، امارات و انگلستان برگزار شد.

میزان صادرات ایران به ترکمنستان در سال ۱۳۹۴ نزدیک به یک میلیارد دلار بوده است و پیرو مذاکرات و توافقات به‌عمل‌آمده و امضای ۱۷ سند همکاری‌های همه‌جانبه تهران- عشق‌آباد در دیدار دوجانبه ۲۰ اسفند ۹۳ روسای جمهور ایران و ترکمنستان در عشق‌آباد، بر گسترش همکاری‌های همه‌جانبه ایران ـ ترکمنستان تأکید شده است. در نشست مشترک فوق هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور اعلام کردند مصمم هستند حجم مبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان تا ۱۰ سال آینده به ۶۰ میلیارد دلار برسد.

از همین رو حضور شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این رویداد می‌تواند گام موثری در راستای صادرات محصولات و راهکارهای فناورانه به بازار کشورهای همسایه باشد.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و برنامه هیئت تجاری بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنعت مخابرات الکترونیک، کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات ترکمنستان با شماره ۰۲۱۷۷۴۲۶۰۶۲ (خانم صدری) یا ایمیل info@Iran-Exhibitions.org تماس بگیرند. (+)

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید