نخستین سامانه پرداخت الکترونیک در عوارضی تهران قم به بهره برداری رسید

11

با حضور علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی،مرتضی تمدن استاندار تهران و جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولین و فرماندهان پلیس کشور و راهور، روز شنبه نخستین سامانه پرداخت الکترونیک در ایستگاه عوارضی آزاد راه تهران – قم به بهره برداری رسید.

*******پرداخت الکترونیک در عوارضی تهران قم چگونه کار می‌کند؟*******

(برای مشاهده راهنما کلیک کنید)

به گزارش خبرنگار ایرنا، سامانه اخذ الکترونیک عوارض برای نخستین بار در کشور به همت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وزارت راه و شهرسازی و به دست متخصصین داخلی کشور در محل ایستگاه عوارضی تهران و قم راه اندازی شد.

اهداف اجرایی این سامانه گام بلندی در راستای توسعه شهروند الکترونیک، افزایش توان نگهداری راهها از طریق کاهش هزینه ها، روان سازی بزرگراه ها ، احساس آرامش رانندگان، کاهش مصرف سوخت، ایجاد شرایط جدید برای سرمایه گذاری در حوزه ساخت و توسعه آزاد راهها می باشد. بنابراین گزارش در قالب این طرح رانندگان خودروهای کشور می توانند با تهیه یک برچسب الکترونیک عوارض از طریق کانالهای مجاز و نصب آن در پشت شیشه خودروی خود، اقدام کنند.

دیگر مزایای این طرح شامل عدم نیاز به توقف در محل ایستگاههای عوارض با عبور بدون توقف از خطوط احداث شده و کاهش زمان سفر و همچنین کاهش مصرف سوخت می باشد. همچنین حذف پرداخت پول نقد، مدیریت عبور و پرداخت های لازم با مشاهده تراکنش های عبور از طریق اینترنت و تلفن همراه از دیگر مزایای این طرح می باشد.

نحوه تهیه برچسب از طریق اینترنت و یا مراجعه و ثبت نام در سایت www.avarezi.ir و ارسال برچسب از طریق پست به متقاضی و یا مراجعه کننده می باشد که از سوی مراکز در نظر گرفته شده سامانه پرداخت الکترونیک کشور معرفی شده اند.

این مراکز شامل: اولین باجه ایستگاه عوارضی تهران قم، فرودگاه امام خمینی، پایانه مسافربری جنوب در تهران، مجتمع رفاهی خدماتی مهتاب در مسیر آزادراه تهران- قم، میدان ۷۲ تن قم می باشد که در آینده نزدیک نیز امکان تهیه برچسب در دفاتر پیش خوان دولت نیز میسر خواهد بود.

*******

 **** اطلاعات بیشتر از چگونگی عملکرد این سیستم و تهیه این برچسب را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید. ****

*******

****همچنین می‌توانید راهنمای چگونگی دریافت و پرداخت خلافی خودرو به صورت غیر حضوری را از اینجا مشاهده کنید****

*******

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

رضا قربانی نویسنده حوزه بانکداری و پرداخت الکترونیک و مدیرمسئول گروه رسانه‌ای شفق است. وبلاگ رضا قربانی را می‌توانید اینجا ببینید.

۱۱ دیدگاه

 1. حامد لشکری نیا در

  سلام کار بسیار زیبا کرده اید وخسته نباشید وامیدوارم که همیشه موفق وپیروز باشید ولی از طریق اینترنت امکان خرید نیست تا اخرین مرحله بانکی میرود بعد که تایید میکنی انجام نمی شود چرا * برای خرید کارت به کجا مراجعه کنیم با تشکر وسپاس فراوان از شما

 2. مسوول محترم در

  بنده از نحوه پرداخت الکترونیکی عوارض مطلع نبودم و در هفته گذشته دوبار از عوارضی اتوبان قم رد شده ام آیا جریمه شده ام ؟

 3. مسوول محترم در

  بنده از نحوه پرداخت الکترونیکی عوارض اطلاع نداشتم و تصورم این بوده که از کارت عابر کسر می شود از این رو در هفته گذشته دو بار از عوارضی اتوبان قم از گذر پرداخت الکترونیکی عبور کرده ام آیا جریمه شده ام؟ آخه وضع اقتصادی من ….!!!

 4. سلام : راننده بیچاره و بیخبر از میان شلوغی و ترافیک سنگین پرداخت عوارض اتوبان قم ناگهان راهرویی خلوت تر را پیدا میکند وبا خوشحالی به آن سمت میرود ولی نا گهان با تابلو ی نه چندان آشنای پرداخت الکترونیکی روبرو میشود اما دیگر هیچ راهی برای نجات وجود ندارد. راننده بیچاره بعلت اینکه مسئولین اطلاع رسانی نکرده اند ۲۰۰۰۰ هزار تومان جریمه میشود در واقع داستان معروف گنه کرددر بلخ آهنگری. از اینکه یک کارخوب انجام میشه آدم خوشحال میشه اما از اینکه به مردم اطلاع رسانی نمیشه تا انجا بروند و به علت عدم آگاهی جریمه بشوند نمیدونم اسم اینکار ا چی باید گذاشت چرا نوشتید پرداخت الکترونیکی چون این کلمه تو مملکت ما معنی خودش را دارد یعنی پرداخت با کار ت مخصوص یا مثلا کارت بانکی نه عبور با برچسب یا به قول شما تگ من خودم بعلت عدم آگاهی ۲ بار عبور کردم راه برگشت هم نداشتم. تازه آندسته از مردم که مثل من با جریمه شدن غیر منصفانه مطلع شدند که داستان اینه و رفتند برچسب تهیه کردند از کجا بفهمند شارژ بر چسب تموم شده مجدد شارژ یا تگ تهیه کنند .تعداد عبور ها بشمارند . اگه کسی یادش رفت چند بار عبور کرده تکلیفش چیه. بنظر شما بهتر نیست هر خودرویی عبور کرد انتهای هر ماه به مثلا یک وبسایت یا مراجعیکه شما تعیین میکنید مثل پلیس +۱۰ یا دفاتر پیشخوان یا…. برود با اعلام شماره خودرو از بدهی خود مطلع وهمانجا با کارت پرداخت کند یا حداقل اینکه ۵۰۰متر به جایگاه مانده یک بنر نصب کنید و به مردم اطلاع بدهید بدون داشتن تگ از جایگاه الکترونیکی عبور نکنند .تابلوی پرداخت نکردن عوارض ۲۰۰۰۰ جریمه دارد هم در محلی نصب شده که دیگه هیچ راهی برای برگشت وجود نداره . بنظر من خودرویی که برای اولین بار عبور میکند نباید جریمه شود و فرض بر مطلع نبودن گذاشته شود چون این واقعیتیکه وجود داره نه چیز دیگری .این حق نیست و اینگونه عمل کرد هم شایسته مردم خوب ما و پلیس راهور واقعا زحمتکش و پر تلاش ما نیست به هر حال از کار خوبی که انجام شده از تمام کسانی که در این طرح سهم داشته اند تشکر میکنم به امید روزی که در دنیا یکی از پیشرفته ترین کشور ها باشیم و نام ایران اسلامی عزیز چون خورشید میان نام دیگر کشور ها و بر تر از تمام آنها بدرخشد

 5. آقای اصغر مرادی عزیز،
  سوالاتی که شما پرسیدید بسیار به جا هستند به طوری که بسیاری از این‌ها برای ما مسئولین سایت هم سوال بود و به همین منظور یک نوشته کامل و جامع برای جواب دادن به تمام این سوالات ارائه کردیم که می‎توانید در عرض ۵ دقیقه جواب بیشتر سوالات خود را بگیرید
  جواب بیشتر سوالات شما در لینک زیر هست
  http://way2pay.ir/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%82%D9%85-%DA%86%DA%AF%D9%88/

 6. سایت شما اصلا باز نمیشود پایانه جنوب رفتم از چند جا پرسیدم حتی از اطلاعات انجا به گوششان هم نخورده است ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یک نظر دهید

WP-SpamFree by Pole Position Marketing