خبر

آزمایش قابلیت خرید آنلاین در اینستاگرام

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

اینستاگرام برای ممکن کردن خرید در محیط این برنامه ارائه خدمات آزمایشی فروش آنلاین خود را با همکاری ۲۰ شرکت تجاری آغاز کرده است. این خدمات تنها روی نسخه آی‌او‌اس این برنامه و برای کاربران آمریکایی در دسترس است.

شرکت‌های فروشنده برای ارائه این خدمات باید از برچسب یا تگ روی عکس‌های محصولاتشان استفاده کنند. این برچسب‌ها در پشت دکمه «ضربه بزنید تا محصولات را مشاهده کنید» یا Tap to view products مخفی شده‌اند.

بعد از ضربه زدن و انتخاب محصول موردنظر، کاربران صفحه‌ای را در محیط برنامه اینستاگرام مشاهده می‌کنند که شامل قیمت و ویژگی‌های محصول یاد شده، عکس‌های اضافی و دکمه حالا خرید کند برای خرید محصول مذکور در وب است.

پیش‌ازاین فیس‌بوک خدمات یاد شده را ارائه می‌کرد و حالا اینستاگرام که در تملک فیس‌بوک است هم به ارائه خدمات فروش آنلاین روی آورده است تا از این طریق هم توجه شرکت‌های تجاری را جلب کند و هم سود قابل‌توجهی را از این طریق از آن خود کند.

اینستاگرام از محل فروش هر کالا پولی دریافت نمی‌کند و در عوض از هر شرکت تجاری بابت نمایش محصولاتش به افرادی که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند، درآمدی کسب می‌کند. امری که از هم‌اکنون نگرانی‌ها در مورد نقض حریم شخصی کاربران را افزایش داده است.

اینستاگرام در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار آگهی‌دهنده دارد. این شرکت چهار سال قبل توسط فیس‌بوک با پرداخت یک میلیارد دلار خریداری شد.

منبع: خبرگزاری فارس

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید