امنیت (Security) بانک‌تک (BankTech) موبایل

نگاهی به روش‌های ارائه رمز دوم یک‌بارمصرف از سوی بانک‌ها

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، بانک‌ها از اول خردادماه موظف هستند رمز دوم ثابت را حذف و رمز دوم یکبار مصرف یا پویا را فعال کنند. بانک مرکزی از شهریورماه سال گذشته به بانک‌ها مهلت داده بود که نسبت به ارائه این خدمت اقدام کنند. در این میان بسیاری از بانک‌ها روش‌های مختلفی را برای ارائه این خدمت به مشتریان خود در نظر گرفته‌اند که در این مطلب قصد داریم بانک‌های ارائه‌دهنده رمز دوم یکبار مصرف را معرفی کنیم. اطلاعات این صفحه در حال تکمیل شدن است.

روش‌های دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت‌های بانکی از سوی بانک‌ها

۱. نحوه دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت بانک تجارت

برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت بانک تجارت ابتدا باید به خودپرداز این بانک مراجعه و پس از گرفتن کد فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف یا پویای اپلیکیشن تولید رمز یک‌بارمصرف را از سایت آن دریافت کنید و طی مراحلی رمز یکبار مصرف خود را بگیرید. برای دیدن مراحل انجام این کار و دانلود اپلیکیشن به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

ببینید: نحوه دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت بانک تجارت

ببینید: دانلود اپلیکیشن تولید رمز یک‌‍بارمصرف کارت بانک تجارت

۲. نحوه دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت بانک ملت

  • برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت، نیازی به مراجعه به شعبه نیست و از طریق نرم‌افزار بانک و دستگاه خودپرداز می‌توانید از این خدمت استفاده کنید. گام اول این است که با مراجعه به دستگاه خودپرداز به دریافت کد فعال‌سازی اپلیکیشن رمزنگار اقدام کنید.
  • پس از آن با دریافت کد و ورود به اپلیکیشن رمزنگار رمز یکبار مصرف خود را دریافت کنید. برای دیدن مراحل دریافت رمز یکبار مصرف و دانلود آن به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

ببینید: چگونه رمز یک‌بارمصرف بانک ملت را دریافت کنیم؟

ببینید: دانلود اپلیکیشن رمزنگار بانک ملت

۳. نحوه دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک سامان

  • برای استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک سامان، ابتدا به یکی از شعب بانک سامان مراجعه کنید و درخواست خود را برای استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف ثبت کنید تا بانک به شما یک کد تصویری بدهد. در این زمان کد فعال‌سازی اپلیکیشن رمزینه نیز برای رشما پیامک می‌شود.
  •  سپس باید اپلیکیشن «رمزینه» را از سایت بانک سامان دانلود و آن را نصب کنید و پس از آن می‌توانید رمز یکبار مصرف را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنید. برای دیدن لینک دانلود و مراحل دریافت رمز یکبار مصرف دوم به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

ببینید: چگونگی دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک سامان

ببینید: دانلود اپلیکیشن رمزینه بانک سامان

۴.نحوه دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک ملی

  • برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول و دوم کارت‌های بانک ملی باید نرم‌افزار شصت(۶۰) را نصب کنید. توجه داشته باشید که از دانلود کردن این برنامه از دیگر سایت‌ها اکیدا خودداری کنید.
  • برای ادامه فرایند فعال‌سازی، به یکی از سه روش «مراجعه با سامانه بام»، «مراجعه به دستگاه‌های کیوسک» و «دستگاه‌های خودپرداز» می‌توان عمل کرد.

ببینید: چگونگی دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک ملی

ببینید: دانلود اپلیکیشن ۶۰ بانک ملی

۵.نحوه دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک ایران زمین

  • برای دریافت و استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک ایران‌زمین، ابتدا به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید، درخواست خود را برای استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف ثبت کنید و فرم «درخواست استفاده از خدمات رمز یک‌بارمصرف» را پر کنید.
  • سپس اپلیکیشن «رمزساز بانک ایران‌زمین» را از سایت بانک ایران‌زمین دانلود می‌کنید و مراحل فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف را انجام می‌دهید.

ببینید: چگونه رمز دوم یک‌بارمصرف بانک ایران‌ زمین را دریافت کنیم؟

ببینید: دانلود اپلیکیشن «رمزساز بانک ایران‌زمین» 

۶.نحوه دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک سپه

برای دریافت رمز یک‌بار مصرف بانک سپه، ابتدا  اپلیکیشن رمزساز سپه را از سایت بانک سپه روی تلفن همراه خود نصب کنید و پس از آن مراحل فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف این بانک را انجام دهید. برای دیدن مراحل فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف بانک سپه به لینک زیر مراجعه کنید.

ببینید: چگونگی دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت‌های بانک سپه

ببینید:  دانلود اپلیکیشن رمزساز بانک سپه

۷.نحوه دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت بانک پارسیان و استفاده از آن

  • برای فعالسازی رمز یک‌بارمصرف کارت بانک پارسیان ابتدا به دستگاه خودپرداز این بانک مراجعه می‌کنید و در قسمت «عملیات رمز» گزینه «ثبت نام رمز یکبارمصرف» را انتخاب می‌کنید. این سرویس برای مشتریانی قابل استفاده است که شماره همراه خود را قبلا در سیستم ثبت کرده‌اند. چنانچه شماره موبایلتان در سیستم ثبت نشده و یا شماره‌تان عوض شده، با داشتن مدارک شناسایی به شعبه بانک مراجعه کنید.
  • پس از دریافت کد فعال‌سازی از طریق همراه بانک پارسیان نسبت به ادامه مراحل فعال‌سازی رمزیک‌بار مصرف اقدام می‌کنید. برای دریافت اپلیکیشن بانک پارسیان و دیدن مراحل فعال‌سازی به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

ببینید: نحوه دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت بانک پارسیان و استفاده از آن

ببینید: دانلود اپلیکیشن «پارسیان من»

۸.نحوه دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بانک پاسارگاد 

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند از طریق موبایل بانک نسبت به دریافت و فعال سازی رمز دوم یک‌بارمصرف اقدام کنند. فعال‌سازی موبایل بانک بدین صورت است که با مراجعه به خودپرداز بانک پاسارگاد کد کاربری و رمز عبور را دریافت می‌کنید. پس از آن با دانلود همراه بانک پاسارگاد نسبت به دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت‌های بانک پاسارگاد اقدام می‌کنید. برای دیدن مراحل فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف و دانلود نرم افزار موبایل بانک پاسارگاد به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

ببینید: نحوه دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بانک پاسارگاد چگونه است؟

ببینید: دانلود همراه بانک پاسارگاد (موبایل بانک)

۹.چگونگی دریافت رمز اول و دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک آینده

برای استفاده از رمز اول و دوم یک‌بار مصرف ابتدا اپلیکیشن «راز» را از سایت بانک آینده دریافت می‌کنید. پس از دریافت اپلیکیشن برای فعال‌سازی رمز پویای خود اقدام می‌کنید. برای دیدن مراحل دریافت رمز می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ببینید: چگونگی دریافت رمز اول و دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک آینده

ببینید: دانلود اپلیکیشن «راز» بانک آینده

درباره نویسنده

مرضیه شمس

مرضیه شمس دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی است و در حال حاضر به عنوان خبرنگار با راه پرداخت همکاری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */