راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

چگونه رمز دوم یک‌بارمصرف بانک ایران‌ زمین را دریافت کنیم؟

طبق بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی، از اول خردادماه برای انجام تراکنش‌های بالای ۵۰۰ هزار تومان استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف اجباری است و دیگر برای انجام این تراکنش‌ها نمی‌توان از رمز دوم ایستا استفاده کرد. در همین راستا در این مطلب نگاهی به چگونگی دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بانک ایران‌ زمین خواهیم داشت.

نگاهی به روش‌های ارائه رمز دوم یک‌بارمصرف از سوی بانک‌ها


۱. نحوه دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بانک ایران‌ زمین از طریق اپلیکیشن


۱. برای دریافت و استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک ایران‌زمین، ابتدا به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید و درخواست خود را برای استفاده از رمز دوم یک‌بارمصرف ثبت کنید. برای این کار باید فرم «درخواست استفاده از خدمات رمز یک‌بارمصرف» را پر کنید.

۲. سپس باید اپلیکیشن «رمزساز بانک ایران‌زمین» را از سایت بانک ایران‌زمین دانلود و آن را نصب کنید. برای دانلود این اپلیکیشن اینجا را کلیک کنید.

۳. سپس بانک به شما یک کد تصویری می‌دهد. در این زمان کد فعال‌سازی اپلیکیشن رمزساز بانک ایران‌زمین نیز برای شماره همراه شما پیامک می‌شود.

۴. در ادامه باید کد تصویری که از بانک دریافت کردید را توسط اپلیکیشن اسکن کنید.

۵. بعد از اسکن کد تصویری، باید در منوی اپلیکیشن روی گزینه «فعال‌سازی رمز دوم کارت» کلیک کنید. سپس از شما خواسته می‌شود تا کد فعال‌سازی که برایتان پیامک شده را وارد کنید.

۶. در نهایت باید رمزی را برای اپلیکیشن خود تعیین کنید.

۷. بعد از طی این مراحل، شما وارد اپلیکیشن می‌شوید و رمز یک‌بارمصرف دوم به شما نمایش داده می‌شود.

ازاین‌پس نیز، در هنگام خرید اینترنتی و تراکنش‌های بالای ۵۰۰ هزار تومان، اپلیکیشن رمزساز بانک ایران‌زمین را باز کنید و رمزی را که برای اپلیکیشن تعیین کرده بودید را وارد کنید. در نهایت وارد اپلیکیشن می‌شوید و رمز دوم یک‌بارمصرف کارتتان به شما نمایش داده می‌شود.

فقط توجه داشته باشید که این رمز تنها تا پر شدن خط پایین رمز اعتبار دارد و زمانی که این خط پر شود، آن رمز دیگر اعتبار نخواهد داشت و رمز جدید به شما نمایش داده می‌شود.


۲. دریافت رمز دوم پویا بانک ایران زمین از طریق پیامک


برای دریافت پیامکی رمز پویا کارت بانک ایران زمین، عدد ۱۰ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۹۰۵ ارسال کنید تا پس از تایید شماره همراه خود، رمز پویا را به‌صورت پیامکی دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با پشتیبانی بانک ایران زمین تماس حاصل کنید: ۲۴۸۰۹-۰۲۱

1 نظر
  1. شایان می‌گوید

    اسم این اپلیکیشن چیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.