تلفن همراه شرکت‌ها

معرفی محصول accub.in / ثبت اطلاعات تمام کارت‌های بانکی بدون تایپ، فقط با اسکن کارت

نوشته شده توسط فاطمه قوّتی

در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت اتفاق‌های مهم زیادی افتاد و محصولات زیادی رونمایی شدند یکی از این محصولات accub.in بود. این محصول که در شرکت فرازپردازان طراحی و پیاده‌سازی شده است، این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به جای وارد کردن دستی اطلاعات کارت‌های بانکی در اپلیکیشن‌های بانکی و پرداختی خود، کارت‌های بانکی مورد نظر را اسکن کنند و نه‌تنها سرعت کار را بالا ببرند بلکه جلوی اشتباه از تایپ و ورود اطلاعات غلط را بگیرند. در این محصول، برای تشخیص اطلاعات کارت‌های بانکی نیازی به برقراری ارتباط با اینترنت نیست و در تمامی سیستم‌عامل‌های موبایلی نیز قابل دسترس است.

محمدامین شیرزاد، مدیرعامل شرکت فرازپردازان با بیان اینکه این محصول از طریق جریان ویدئویی موبایل، شماره کارت و تاریخ انقضا را تشخیص داده و در اختیار کاربر قرار می‌دهد، گفت: «با توجه به اینکه کارت‌های بانکی متنوعی وجود دارد که شماره کارت، فونت و تاریخ انقضای آنها متفاوت است؛ استاندارد مشخصی برای این منظور وجود ندارد. برای رفع این مشکل و به‌منظور انتقال وجه نقد در کوتاه‌ترین زمان ممکن، این محصول طراحی شد تا در اختیار اپلیکیشن‌های موبایل بانک قرار گیرد تا در انتقال وجه کارت به کارت و ثبت کارت‌های جدید از آن استفاده شود.»

او با بیان اینکه این محصول، به مدت شش ماه در بخش تحقیق و توسعه شرکت فرازپردازان مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: «درحال حاضر دقت این محصول به ۹۵ درصد رسیده است اما هدف ما این است که آن را بهبود ببخشیم. این محصول در دو نسخه IOS و اندروید به صورت SDK تعبیه شده است و در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار می‌گیرد. ما به‌عنوان همکار تجاری شرکت «ارتباط فردا» و «پیدا» و توسعه­‌دهنده «همراه کارت» برای اولین بار این محصول را در اپلیکیشن همراه کارت استفاده کردیم. البته همه می‌توانند از این محصول استفاده کنند و درحال حاضر اپلیکیشن سکه، بانک انصار و بانک پارسیان برای دریافت accub.in اعلام آمادگی کرده‌اند.»

شیرزاد در پایان عنوان کرد: «تولید تمام این محصول توسط شرکت خودمان بوده است و نمونه مشابه با قابلیت خواندن کارت‌های با فونت فارسی و انگلیسی در کشور وجود ندارد. علاقه‌مندان جهت تست و بررسی آن به سایت http://accub.in/مراجعه کنند.»

درباره نویسنده

فاطمه قوّتی

فاطمه قوّتی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روزنامه نگاری است. او در حال حاضر به عنوان خبرنگار با راه پرداخت همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید