پرداخت

چگونه عوارض خودرو را اینترنتی پرداخت کنیم؟ (+لیست شهرهای مختلف)

پرداخت الکترونیک عوارض خودرو از آن مواردی است که با ترویج فرهنگ پرداخت الکترونیک در کشور بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. از همین رو برخی از شهرهای بزرگ کشور در اقدامی قابل تحسین، این قابلیت را برای مردم ایجاد کرده‌اند که به راحتی از خانه یا محل کار خود به صورت اینترنتی عوارض خودرو خود را پرداخت کنند. اگر شما هم به دنبال پرداخت آنلاین عوارض خودرو خودتان هستید می‌توانید با توجه به شهر خود این عوراض را اینترنتی پرداخت کنید.

2013-Chicago-Turbo-Chevrolet-Camaro-car-way2pay-92-01-24

لیست سایت‌های پرداخت الکترونیک عوارض خودرو شهرهای مختلف:

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو تمام شهرهای کشور (etax.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو تهران (autotax.tehran.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض موتور سیکلت تهران (autotax.tehran.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو مشهد (avarezkhodro.mashhad.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو اصفهان (isfahan.ir/Services/CarTax)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو یزد (khodro.avarezyazd.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو  شیراز (car.shirazcity.org)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو تبریز (carbill.tabriz.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو اهواز (cartax.ahvaz.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو میبد (maybod.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو همدان (e-hamedan.ir/Services)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو قزوین (qazvin.ir/web)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو یاسوج (cartax.yasuj.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو رشت (daramad.rasht.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو ساری (saricity.ir)

سایت پرداخت الکترونیک عوارض خودرو ارومیه (cartax.urmia.ir)

.

مزایای پرداخت الکترونیک عوارض خودرو:

از مزایای پرداخت الکترونیک عوارض خودرو می‌توان به مواردی مانند صرفه جویی در زمان و هزینه، فرار از ترافیک‌های شهری و آسودگی و راحتی را بیان کرد. در ادامه، مراحل پرداخت الکترونیک عوارض خودرو از پورتال شهر تهران را به شما نشان می‌دهیم تا متوجه شوید پرداخت آنلاین عوارض خودرو چقدر ساده و سریع است.

ابتدا به سایت شهر تهران به آدرس www.tehran.ir مراجعه کنید. از بخش عوارض، گزینه «پرداخت الکترونیکی عوارض خودرو» را انتخاب کنید. سپس صفحه زیر برای شما باز می‌شود.

avarez-khodro-way2pay-92-01-24

حالا باید شماره شناسنامه خودرو خود را در محل مورد نظر وارد کنید. این کد ۱۷ رقمی کد VIN نیز نامیده می‌شود و همان کد ۱۷ رقمی است که سمت راست پشت کارت خودرو نوشته شده است. (با کد VIN چه کارهای دیگری می‌شود انجام داد؟) پس از رفتن به مرحله بعد اطلاعات کامل خودرو شما نمایش داده خواهد شد. مانند زیر:

avarez-khodro-way2pay-92-01-24-a

علاوه بر اطلاعات خودروی شما و نشان دادن جزئیات و مبلغ عوارض خودروی شما، یک شناسه قبض و یک شناسه پرداخت نیز در اخر صفحه نمایش داده شده است. اگر بخواهید عوارض خودروی خود را همین الان ایننترنتی پرداخت کنید می‌توانید از طریق درگاه‌های اینترنتی بانک‌های مختلف این کار را انجام دهید. اما اگر می‌خواهید از طریق دستگاه خودپرداز این قبض را پرداخت کنید فقط کافیست شناسه قبض و شناسه پرداخت را یک جا یادداشت کنید و بعدا با وارد کردن آن بر روی دستگاه خودپرداز قبض را پرداخت کنید. در صورت تمایل به پرداخت اینترنتی قبض عوارض خودروی خود، وارد یکی از درگاه‌های شوید و پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، قبض را پرداخت کنید. لازم به ذکر است پس از پرداخت یک کد رهگیری و شناسه رهگیری به شما داده می‌شود، این کد و شناسه را برای مواردی مانند اثبات پرداخت نزد خود نگه دارید. هر چند خیلی مورد نیاز نیست.

avarez-khodro-way2pay-92-01-24-B.

اگر در شهر شما هم چنین امکانی وجود دارد در بخش نظرات آدرس آن را برای ما ارسال کنید تا نام شهر شما را هم به این لیست اضافه کنیم.

.

درباره عوارض خودرو بیشتر بدانید

عوارض و مالیات‌های شهری در زمره مبالغی است که مدیریت شهری با اتکا به آن، امورات شهر را مدیریت می‌کند و هرگونه خللی در این زمینه باعث نارسایی در ارائه خدمات شهری می‌شود.

خلأ وجود آموزش و اطلاع‌رسانی دقیق، دیدگاه و فرهنگ نادرست آب و برق مجانی، همچنین عدم وجود وحدت رویه در عملکرد شهرداری‌ها در انجام محاسبات و اخذ عوارض خودرو توسط برخی از شهرداری‌ها در حد ارقام نامربوط و بسیار پایین‌تر از نرخ‌های مصوب کشوری، موجب ایجاد بدبینی و نارضایتی در بین مردم و بروز یکی از مشکلاتی است که معطوف به عوارض شهرداری‌ها می‌شود که برخی از پرداخت آن سر باز می‌زنند.

این در حالی است که به استناد تبصره ۶ ماده ۴۲ از فصل نهم قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، مالکین خودروها موظف به پرداخت سالیانهٔ عوارض خودرو هستند که بر اساس آخرین‌مدل خودرو، برای خودروهای تولید داخل «قیمت فروش کارخانه» و برای خودروهای وارداتی «مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی» است که در صورت عدم پرداخت عوارض سالیانه در موعد مقرر، با استناد به ماده (۴۶) قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، به ازای هرماه تأخیر مشمول جریمه‌ای معادل ۲ درصد خواهند شد.

 

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

۶۴ دیدگاه

 • روش ارایه شده برای پرداخت عوارض خودرو تهران تغییر کرده و روش جدید مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. خواهشمندم اصلاح فرمایید.

 • من مهر ماه امسال از شیراز به اصفهان منتقل شدم و امروز برای پرداخت عوارض اتومبیلم به شهرداری منطق ۱۰ اصفهان مراجعه کردم و کارمند مربوطه از دریافت عوارض از من امتناع نمود و گفت چون قبلا در اصفهان عوارض را پرداخت نمیکردی حالا هم نمیشه یا باید عوارض همه ی اون سالهایی را هم که پرداخت کردی بدی یا اصلا نمیشه ، چون من نمیتونم برم تو سایت شیراز و این سایت برای ما باز نمیشه ، حتی پیش معاون هم رفتم متاسفانه ایشون هم گفتند شما از این چیزها نمیدونید و ما نمیتونیم تو سایت شیراز بریم ، و بعد از اینکه من حدود سه ساعت برای این کار وقت گذاشتم ناموفق به خونه برگشتم . حالا دیدم خودم میتونم از تو خونه عوارضم را پرداخت کنم اما حالا چرا شهرداری ناحیه ۱۰ اصفهان نمیتونه را نمیدونم ؟؟؟

  • اقا رسول عزیز با عرض سلام ساعتی پیش قبض پرداخت عوارض اتومبیل را دریافت کردیم و بلا فاصله اقدام برای پرداخت شد ولی متاسفانه سایت شما از ارسال کد امتناع میورزد…..سوال: پرداخت جریمه دیرکزد ۲% در ماه ۱-ایا نزول و یا بهره محسوب میشود یا خیر؟ ۲- با توجه باینکه علت دیر کرد ناشی از سیستم شما است و پرداخت جریمه به عهده ما میباشد ایا مغایرت با قوانین شرعی دارد یا خیر ۳- سود سپرده بانکی (اسلا می ) ۱۸% در سال میباشد / توجیه شهرداری محترم برای ۲۴% چیست؟
   غرض از مطرح کردن این سوالات ساده نه برای طفره رفتن از پرداخت و یا خدای نکرده از دیر پرداخت عوارض است/////نه //فقط و فقط برای درک معنی و رابطه شهروند شهر و بلد یه (همو ن شهرداری) می باشد.

 • با سلام برای پرداخت عوارض خودرو یک کد فعالسازی هم باید وارد کنیم که رابطه با اون توضیح نداده اید لطفا در رابطه با چگونگی ان نیز راهنمایی بفرمایید متشکرم

 • با سلام خدمت شما و عرض تبریک سال نو یه شما عزیزان زحمت کش ببخشید مزاحمتون شدم فقط میخواستم در مورد پرداخت عوارض خودرو گزینه : آدرس متاسفانه غیر فعال می باشد لطفا در این مورد تدبیر کنید .با تشکر از شما

 • من هر کاری میکنم نمی تونم عوارض را پرداخت کنم
  اخر سال ۹۴ راحت مالیات ماشین پدرم رو پرداخت کردم ولی حالا میخوام مالیات ماشین خودم پرداخت کنم انگار سایت عوارض تهران مشکل پیدا کرده اصلا اون صفحه که برای وارد کردن vin هست نمیاد
  لطفا راهنماییم کنید

 • سلام
  خسته نباشید
  من عوارض خودرو از طریق همین سامانه پرداخت کردم
  از رشت هستم و سایت رشت هم راه اندازی شده
  فقط یک مسءله اونم اینکه برچسب پشت شیشه رو چطو تهیه کنیم
  شهرداری ها جوابگو نیستن و دادن دست خدمات امورمسترکین…پست بانک
  لطفا اگه میدونید راهنمایی کنید

 • سلام
  خیلی خوبه ولی این سامانه واسه شهر من اردبیل وجود نداره
  خواهشا این سامانه رو واسه اردبیل هم ردیف کنید.
  ممنون

 • سلام وخسته نباشید من از کرج هستم عوارض شهرداری خودرو ام را با استفاده از سایت تهران پرداخت کرده و کد پیگیری هم دریافت نموده ام ولی مبلغ صفر نشده و اگر به شهرداری مراجعه کنم با همان کد پیگیری قابل قبول میباشد ممنون وتشکر .

 • مزخرفه، سرکاریه، اصلا سایتش کار نمیکنه. وقت آدمو میگیره بعد تو مرحله آخر میگه اطلاعات داده شده موجود نمی باشد بصورت حضوری مراجعه کنید.

 • سلام بنده در مهر ماه سال ۹۲ خودرو ام را خریداری نموده ام در حال حاضر عوارض خودرو سالهای قبل را برای من فرستاده اند مگر اداره ثبت هنگام نقل انتقال نباید سالهای قبل را مفاسا مگرفته وبعد سند را بنام میزده الان من چه کار باید بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

 • سلام عوارض خودرو برای سالهای ۹۳ – ۹۴ – ۹۵ را به تفکیک میشه برام مشخص کنید چون بنده ماشینم را از شرکت محل کارم خریداری کردم . ماشین پژو ۴۰۵ GL مدل ۱۳۷۵

 • سلام من سال ۸۹ خودرو خریده ام ولی تاکنون هیچ قبض یا پیامکی برای پرداخت عوارض دریافت نکرده ام- تکلیف چیست و مقصر کیست؟

  • من تمام اطلاعات را طبق دستور سایت عمل کردم در نهایت بهم جواب داده به دفاتر منتخب در سطح شهر مراجعه کن چرا نمیشود علت چیست ؟راهنمایی بفرمایید

 • اطلاعات را که وارد کردم میگه از اطلاعات فوق نتیجه ای یافت نشده .بنابراین بهم جواب داده به دفاتر درسطح شهر مراجعه کنم .لطفا بفرمایید چرا نمیشود اینترنتی خودمان پرداخت کنیم

 • با سلام
  یک دستگاه خودرو سواری از شهرستان استان اردبیل و سنقر خریداری شده در حال حاضر اسناد پرداختی عوارض شهرداری آن موجود نیست و فقط یک فقره فیش مربوط به پرداخت سال ۹۴ موجود است . سوال
  چرا سامانه تهران نمی تواند واریزی های این خودرو را در سایر شهرهای دیگر کنترل کند
  با توجه به اینکه عوارض سال ۹۴ پرداخت شده و در اسناد مالکیت تنظیمی توسط دفاتر اسناد رسمی شهرستان های مربوطه شماره فیش عوارض شهرداری درج شده آیا امکان عدم واریز سال های قبل ممکن است ؟
  در حال حاضر چه اقدامی می توان برای مفاصا حساب شهرداری در شهر تهران نمود .
  ممنون می شوم اگر راهنمایی فرمایید . ضمنا یکی از شعب پرداخت عوارض خودرو در شهر تهران مبلغ بدهی این خودرو را ۴۹۷۰۰۰ تومان اعلام کرده است .

  • با عرض سلاام
   من هم همین مشکل را دارم مگر این پول از طریق بانک به شهرداری مربوطه پرداخت نشده چرا ما هنوز باید اینقدر عقب افتاده باشیم به من گفتند من باید برم تبریز واقعا خجالت اوره

  • فکر میکنم کد رهگیری و شناسه کافی باشه
   هر چند بعید نیست اگر کارتون به یه سازمان دولتی بیفته کارمندش گیر بده بگه الا و بلا باید پرینتش رو بیاری!

 • سلام من امروز برای پرداخت عوارض رفتم . این سایت معرفی شده از طرف شهرداری بیخوده و عمل نمی کند. حداقل برای ۳ خودرو امتحان کردم. مردم سرکار گذاشتین که حتما به دفاتر مراجعه کنند

 • سلام برای پرداخت عوارض
  اولین مورد فرم “” شناسه “” چی هست ؟شناسه خودرو یه آیتم دیگریست ؟لطفا راهنمایی؟
  متشکرم

 • سلام خودروی من مدل ۹۵ هست و هرکاری میکنم در درگاه تهران به من پیغام میده شناسه صحیح نیست یا خودرو یافت نشد. میشه راهنمایی کنید؟

 • راننده هایی که تو اسنپ کارمیکنن باید مالیات پرداخت کنن؟
  پس خودرو هایی که تو آژانس کار میکنن و کار میکردن چرا مالیات پرداخت نمیکردن و فقط کمیسیون میدادن
  ممنون میشم به سوال من جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید