پرداخت

نگاهی به دو مفهوم متفاوت کارت اعتباری و کارت نقدی

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

آنچه در ایران به عنوان کارت اعتباری یاد می‌شود، در واقع کارت نقدی نام دارد. کارت نقدی یا debit card مستقیماً به حساب بانکی شما متصل است و زمانی که شما خریدی را انجام می‌دهید، پول از حساب بانکی شما کم می‌شود. این روشی رایج برای خرید در ایران و سایر کشورهاست.

در دیگر کشورها مفهومی به نام کارت اعتباری یا credit card وجود دارد به این معنا که سازمان‌هایی مانند visa و MasterCard این نوع کارت‌ها را صادر کرده و برای استفاده از آن نیازی نیست که پول در حساب بانکی شما وجود داشته باشد.

به ازای هر خریدی که انجام می‌شود شما در واقع به سازمان صادرکننده کارت بدهکار می‌شوید. در پایان هر ۳۰ روز نیاز است که با این سازمان تسویه‌حساب کنید که در غیر این صورت، به ازای هر میزان پولی که بدهکار هستید لازم است که به این سازمان سود پرداخت کنید. در هنگام خرید با این کارت نیاز است که فاکتور خرید را امضاء کنید مگر در خریدهای بسیار کوچک.

در کشورهای ایران، کوبا، سودان، کریمه کونگو، کره شمالی و سوریه سیستم کارت اعتباری وجود ندارد.

منبع: گرایش تازه کیش (GSS)

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */