راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

چگونه در ویپاد افتتاح حساب کنیم؟

 یکی از فعالیت‌های زمان‌بر انجام کارهای بانکی است. حضور در شعبه‌های شلوغ، بعد از طی مسیری که اغلب با ترافیک نیز همراه بوده، صرف زمان به نسبت طولانی برای انجام یک کار کوچک بانکی، تنها بخش اندکی ازاین‌دست مشکلات محسوب می‌شوند.

با پررنگ شدن نقش بانکداری الکترونیک در سال‌های اخیر و شکل‌گیری همراه بانک‌ها و اینترنت بانک‌ها، بسیاری از این مسائل برطرف شدند؛ برای دریافت بخش قابل‌توجهی از خدمات بانکی، دیگر نیازی به حضور در شعبه‌های فیزیکی نیست و می‌توان به‌راحتی از هر مکانی از این خدمات استفاده کرد. این در حالی است که دریافت غیر‌حضوری برخی از خدمات نظیر افتتاح حساب، دریافت کارت و یا کارت هدیه، از طریق همراه بانک‌ها و اینترنت بانک‌های رایج میسر نبوده و تا مدتی پیش‌ازاین، ‌‌افراد همچنان ناگزیر به مراجعه به شعبه‌های فیزیکی بودند. حالا مدتی است که با توسعه بانکداری دیجیتال، انجام کارهای بانکی در قیاس با گذشته، به‌مراتب ساده‌تر شده است.

بانک پاسارگاد به‌عنوان یکی از بانک‌های پیشرو در زمینه خدمات بانکــداری دیجـیتال، توسط شرکت داتین بانک تمام دیجیتال خود را توسعه داده است.

با ویپاد (بانک دیجــیتال پاســارگاد) می‌توانید به‌آسانی، تنها با صرف چند دقیقه زمان کاملاً آنلاین، نسبت به افتتاح حساب دیجیتال بانک پاسارگاد، در اپلیکیشن ویپاد اقدام کنید و پس از آن، از کلیه خدمات بانکی این حساب نظیر انتقال وجه، دریافت کارت، دریافت کارت هدیه و غیره (کاملاً مشابه حساب‌های عادی بانک پاسارگاد) استفاده کنید. شما نیز برای افتتاح حساب در ویپاد و استفاده از خدمات این اپلیکیشن می‌توانید مراحل زیر را مطابق راهنما انجام دهید.


مراحل گام‌به‌گام افتتاح حساب در ویپاد


 در گام اول شما باید اپلیکیشن ویپاد را دانلود ونصب کنیدکه نسخه‏‏‌های مختلف ویپاد (تحت وب، اندروید و آی‌اواس) از طریق سایت ویپاد و فروشگاه‌‏های کافه‌بازار، سیب‌اپ ومایکت در دسترس شما کاربران برای دانلود قرار دارد.

برای افتتاح حساب و استفاده از خدمات بانکی ویپاد احراز هویت دیجیتال ضروری است این احراز هویت در سه مرحله انجام می‌شود.
 پس از نصب ویپاد شماره تماس خود را وارد کنید دقت کنید که شماره تماس باید متعلق به خودتان باشد. سپس کد تأیید را که از طریق پیامک به شماره همراه شما ارسال شده است را وارد کنید.

 شما در اولین مرحله از احراز هویت کد ملی و تاریخ تولد خود را طبق تصویر بالا در صفحه پر کنید، کمتر از نیم دقیقه باید صبر کنید تا اطلاعات شما بررسی و تأیید شود. نتایج تمامی مراحل از طریق پیامک گام‌به‌گام به شما اطلاع داده می‌شود.

 پس از تأیید اطلاعات هویتی، نوبت به واردکردن شماره سریال کارت ملی است که مطابق تصویر بالا داخل کادر وارد کنید.

در مرحله سوم از احراز هویت، نوبت به ضبط فیلم از چهره است. با کلیک روی کادر ضبط فیلم چهره در پایین صفحه، فیلم‌برداری آغاز می‌شود مستقیم به دوربین نگاه کنید سپس سرتان را به‌آرامی به سمت راست و چپ بگردانید پس از گذشت ۳۰ ثانیه الی ۱۲۰ دقیقه نتیجه بررسی صحت فیلم به شما اعلام می‌شود. این آخرین مرحله از احراز هویت است.

پس از احراز هویت گزینه ادامه را کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی اپلیکیشن شوید. بالای صفحه روی کارت حساب دیجیتال پاسارگاد کلیک کنید سپس درخواست صدور کارت را فشار دهید تا یک کارت بانکی برای حساب دیجیتال شما صادر شود. نتیجه استعلام بانکی ۱ ساعت تا ۷۲ ساعت زمان می‌برد.

روی گزینه فعال سازی کارت کلیک کنید تا کارت شما فعال شود در ادامه کد ۷ رقمی که برای فعالسازی به شماره همراه شما پیامک شده است را وارد کنید.

دراین مرحله شما باید درخواست ارسال فیزیکی کارت را انتخاب کنید. کد پستی خود را وارد کنید تا آدرس شما مطابق با کد پستی وارد شده به شما نمایش داده شود. آدرس را چک کنیدو اگر نیاز به ویرایش داشت در همان کادر اعمال کنید.

سپس برای ارسال کارت فیزیکی، مجددا باید آدرس ارسالی که در نظر دارید بسته به آن فرستاده شود را وارد کنید. کارت شما ثبت و طی ۳ تا ۷ روزکاری توسط پست تحویل شما در آدرس انتخابی می‌شود.

پس از اینکه کارت بانکی دریافت کردید، وارد اپ ویپاد شوید سپس در قسمت حساب دیجیتال گزینه فعال‌سازی را انتخاب کنیدتا برای شما یک کد هفت رقمی ارسال شود، در انتها کارت شما با موفقیت فعال می‌شود و رمزاول کارت برای شما اس‌ام اس‌می‌شود که در صورت تمایل می‌توانید آن را تغییر دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.