راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نخستین شماره فصلنامه فناوری‌های مالی منتشر شد

نخستین شماره فصلنامه فناوری‌های مالی با پرونده‌ای درباره کشف تقلب و تخلف در صنعت بانکداری منتشر شد. فصلنامه فناوری‌های مالی با هدف بررسی موضوعات تخصصی فین‌تک از تابستان ۱۴۰۱ به‌عنوان نشریه داخلی شرکت داتین منتشر می‌شود و در هر شماره خود، یک موضوع تخصصی صنعت فناوری‌های مالی را هدف قرار داده و تلاش می‌کند مقالات، یادداشت‌ها و گفت‌وگوهای تخصصی درباره این موضوع منتشر کند.

به گزارش روابط عمومی داتین، نخستین یادداشت تخصصی فصلنامه فناوری‌های مالی را رضا قربانی، رئیس کمیسیون فین‌تک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران نوشته و به موضوع اهمیت سیستم‌های کشف تقلب پرداخته است.

روش‌های تشخیص تقلب و تخلف، تقلب و تخلف در صنعت بانکداری ایران، انواع تقلب و تخلف در حوزه بانکداری، راهکارهای اصلی مقابله با تقلب در حوزه بانکی و بیمه‌ای و چهار روش تقلب رایج در دنیا در سال ۲۰۲۰ دیگر مقاله‌های تخصصی این مجله است.

بخش دیگری از فصلنامه فناوری‌های مالی به مصاحبه با کارشناسان این حوزه اختصاص یافته است. فاطمه سلطانی، مدیر پروژه سامانه کشف تقلب داتین، ویژگی‌های سامانه کشف تقلب و تخلف آنلاین داتین را از وجوه مختلف بررسی و تجربیات مختلف این شرکت درباره پیاده‌سازی آن را مطرح کرده است. دیگر متخصص این حوزه که در این مجله به گفت‌وگو با او پرداخته شده، علیرضا بادامچی، مدیر پروژه کشف تخلف و تقلب در «شاپرک» است. او اعتقاد دارد در شرایطی که روزانه حدود یک‌ونیم میلیون تراکنش مشکوک داریم، داشتن سیستم کشف تقلب و تخلف در بانک به افزایش وجهه اجتماعی آن کمک می‌کند.

سید علی طباطبایی، مدیرمحصول راهکارهای مدیریت داده داتین نیز در یادداشتی کوتاه روش‌های کشف تقلب را بیان کرده و به بیان تأثیرات سامانه کشف تقلب داتین بر صنعت بانکداری پرداخته است.

همچنین در این شماره، آخرین گزارش اتحادیه تجاری نظام بانکی انگلیس از انواع کلاهبرداری‌های بانکی در سال ۲۰۲۰ توسط آرمین منتظری روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل ترجمه شده است.

مژگان رضایی سردبیر و فاطمه قوتی دبیر تحریریه فصلنامه فناوری‌های مالی هستند. شماره بعدی این فصلنامه با موضوع تسهیلات خرد و ایجاد توان مالی منتشر خواهد شد. فصلنامه فناوری‌های مالی را می‌توانید از طریق سایت داتین دانلود کنید.

منبع داتین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.