راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

راه پرداخت با حمایت ققنوس منتشر کرد: فایل PDF گزارش دیلویت با عنوان «شش اصل کنترلی برای بلاکچین‌های خدمات مالی»

0

دیلویت به کوشش آزمایشگاه بلاکچین ای‌ام‌ای‌ای (EMEA) دیلویت در دوبلین و با یاری دیلویت هنگ‌کنگ و ایالات متحده آمریکا گزارشی تهیه کرده است که به شش اصل کنترلی ضروری برای پذیرش بلاکچین در مقیاس جهانی تمرکز دارد که عبارت است از بهترین عملکرد- استانداردهایی برای توسعه بلاکچین، تعامل‌پذیری و کنترل یکپارچگی سیستم، قوانین حسابرسی، کنترل‌های امنیت سایبری، بهبود کنترل‌های اطلاعات و ارتباطات سنتی و طرح استمرار کسب‌وکار.

راه پرداخت هم با همکاری کنسرسیوم ققنوس این گزارش را با عنوان «شش اصل کنترلی برای بلاکچین‌های خدمات مالی» ترجمه کرده است و در ادامه هم می‌توانید فایل پی‌دی‌اف ترجمه کامل این گزارش و همینطور خلاصه‌ای از آن را مطالعه کنید.

دانلود کنید: فایل PDF گزارش دیلویت با عنوان «شش اصل کنترلی برای بلاکچین‌های خدمات مالی»

همانطور که ساتوشی ناکاموتو نیز در وایت پیپر بیتکوین در سال ۲۰۰۸ میلادی این نوآوری را «یک سیستم پول الکترونیکی همتا به همتا» خطاب کرده بود، فناوری بلاکچین را می‌توان یک دفتر کل توزیع شده معرفی کرد که توانسته است توجهات زیادی را در حیطه خدمات مالی به سمت خود جلب کند.

در این مقاله سعی شده سه فاکتور مهم تاثیرگذار در پذیرش و توسعه فناوری دفتر کل توزیع‌شده بلاکچین در صنعت خدمات مالی را مورد بحث و بررسی قرار دهند که این سه فاکتور عبارت‌اند از حکومت، قانون و نظارت و استانداردها. اگرچه این سه فاکتور در این مقاله به صورت مجزا مورد بررسی قرار خواهند گرفت، اما بدیهی است که زمانی که پای فناوری دفتر کل توزیع‌شده به میان بیاید، صنعت خدمات مالی هر سه فاکتور را به شکلی مرتبط و وابسته به یکدیگر پیش رو خواهند داشت.

دانلود کنید: فایل PDF گزارش دیلویت با عنوان «شش اصل کنترلی برای بلاکچین‌های خدمات مالی»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.