خبر

دریافت برگ پرداخت بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد بصورت اینترنتی

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری می‌توانند با مراجعه به شعبه سازمان تامین اجتماعی مربوطه و با ارائه درخواست رمز اینترنتی، نسبت به دریافت فیش حق بیمه و پرداخت آن بصورت غیرحضوری (اینترنتی) اقدام نمایند که از مزایای آن می‌توان به صرفه جویی در وقت، هزینه‌های ایاب ذهاب و همچنین دسترسی آسان بیمه شدگان فارغ از زمان و مکان جهت پرداخت حق بیمه اشاره کرد.

با گسترش خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی امکان دریافت رمز اینترنتی بدون مراجعه به شعب و کارگزاری‌ها فراهم شده است. برای این منظور می‌توانید با ورود به سامانه به آدرس https://samt.tamin.ir ابتدا راهنمای ثبت نام را مطالعه نموده و سپس ثبت نام نمایید و پس از ایجاد نام کاربری و رمز عبور(کد ملی) نسبت به دریافت برگ پرداخت اقدام نمایید.

 توجه داشته باشید که برای دریافت برگ پرداخت بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد به نرم افزار، تنظیم لیست بیمه و تهیه دیسکت نیازی ندارید فقط داشتن رمز اینترنتی کافی است.

 ابتدا با ورود به سامانه صدور برگ پرداخت غیرحضوری به آدرس https://samt.tamin.ir صفحه زیر نمایش

داده می‌شود:

 mashaghel-bime-way2pay-94-01-24

کد ملی بیمه شده و رمز اینترنتی را وارد نمایید.

در صورتیکه صفحه تغییر رمز را مشاهده می‌کنید:

mashaghel-bime1-way2pay-94-01-24۱) در سطر اول، رمز اینترنتی چاپ شده را وارد نمایید.

۲) در سطر دوم، رمز دلخواه را وارد نمایید. (می توان از عدد و یا ترکیبی از حروف و عدد استفاده نمود.)

۳) در سطر سوم، رمز دلخواه را مجددا تکرار نمایید و بر روی گزینه «تغییر کلمه عبور» کلیک نمایید.

پس از ورود به سامانه، از منوی «عملیات بیمه شدگان خاص» بر روی گزینه «درخواست برگ پرداخت» کلیک نمایید. (مطابق شکل زیر)

 mashaghel-bime2-way2pay-94-01-24

در صفحه نمایش داده شده (شکل زیر)، مدت پرداخت را مشخص نموده و بر روی گزینه «ثبت درخواست» کلیک نمایید:

 mashaghel-bime3-way2pay-94-01-24

mashaghel-bime4-way2pay-94-01-24

منظور از مدت پرداخت؛ تعداد ماه‌هایی است که برای پرداخت حق بیمه در نظر دارید. این مدت می‌تواند بین یک ماه تا اسفندماه سال جاری باشد. بعنوان مثال اگر حق بیمه خود را تا شهریورماه پرداخت کرده باشید، می‌توانید مدت ۶ ماه را انتخاب نمایید و یک برگ پرداخت شش ماهه برای ماههای ۷و۸و۹و۱۰و۱۱و۱۲ صادر خواهد شد ولی پرداخت آن می‌بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۳۰ انجام پذیرد زیرا مهلت پرداخت حق بیمه هر ماه حداکثر تا آخرین روز ۲ ماه بعد خواهد بود و در غیر این صورت قرارداد منعقده از تاریخ عدم پرداخت حق بیمه (اولین ماهی که حق بیمه آن پرداخت نشده است) لغو و ادامه بیمه موکول به تسلیم تقاضای جدید و موافقت سازمان و انعقاد قرارداد مجدد خواهد بود. برای درک بهتر موضوع به این مثال‌ها توجه فرمایید: (فرض بر اینکه حق بیمه شهریورماه پرداخت شده و ماه جاری، مهرماه باشد)

 mashaghel-bime5-way2pay-94-01-24

 • اگر بخواهید حق بیمه را بصورت یک ماهه پرداخت نمایید عدد ۱ را وارد کنید؛ (بعنوان مثال حق بیمه مهرماه) برای دریافت فیش حق بیمه و پرداخت آن از اول مهرماه تا پایان آذرماه مهلت دارید.
 • اگر بخواهید حق بیمه را بصورت دو ماهه پرداخت نمایید عدد ۲ را وارد کنید؛ (یعنی مهر و آبان) برای دریافت فیش حق بیمه و پرداخت آن از اول مهرماه تا پایان آذرماه مهلت دارید.
 • اگر بخواهید حق بیمه را بصورت سه ماهه پرداخت نمایید عدد ۳ را وارد کنید؛ (منظور مهر و آبان و آذر می باشد) برای این سه ماه نیز از اول مهرماه تا پایان آذرماه مهلت دارید.

 به این نکته توجه داشته باشید؛ برای هر چند ماه درخواست برگ پرداخت، یک فیش صادر می شود.

پس از وارد نمودن مدت پرداخت (ماه) و ثبت درخواست، برای دریافت فیش حق بیمه، از منوی «عملیات بیمه شدگان خاص» بر روی گزینه «دریافت برگ پرداخت» کلیک نمایید:

 mashaghel-bime6-way2pay-94-01-24

در صفحه نمایش داده شده (شکل زیر) به وضعیت درخواست توجه نمایید. پردازش درخواست شما معمولا چند دقیقه بطول می انجامد. زمانی که سامانه در حال پردازش درخواست شما می باشد، وضعیت درخواست «در حال بررسی» را نشان می دهد و پس از آن «صدور» و یا «عدم صدور» نمایش داده می شود.

 mashaghel-bime7-way2pay-94-01-24

زمانی که وضعیت درخواست به حالت «صدور» تغییر یافت، شناسه برگ پرداخت و مبلغ در لیست نمایش داده میشود، می‌توانید آن‌ها را یادداشت نموده و بصورت غیرحضوری (عابربانک، سایت بانک رفاه و ملت، تلفن همراه و ثابت) جهت پرداخت حق بیمه اقدام نمایید. البته می‌توانید بر روی علامت ذره بین (آخرین ستون: امکانات) کلیک نموده و نسخه چاپی فیش حق بیمه را پرینت گرفته و آن را پرداخت نمایید.

توجه: در صورتی که بیش از یک روز، درخواست در وضعیت«در حال بررسی» باشد ضروری است با شماره تلفن ۶۴۰۱۵ در تهران و یا ۶۶۹۰۹۶۲۰-۰۲۱ در شهرستانها، جهت بررسی و رفع مشکل مربوطه تماس گرفته شود.

همچنین در صورتی که وضعیت درخواست«عدم صدور» باشد می توانید در ستون توضیحات، علت آن را مشاهده نمایید. همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید تا زمانیکه فیش حق بیمه ی صادر شده، پرداخت نشده باشد، برگ پرداخت بعدی صادر نخواهد شد. با بستن مرورگر می‌توانید به کار خود پایان دهید.

منبع: امداد بیمه

isc-pr1-banner-95-11-16

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پردخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

۲۳ دیدگاه

 • سلام.من میخوام فیش پرداخت و بگیرم .دستورالعمل های قبل رو خوندم اما جایی که باید ثبت نام کنم پیدا نمیکنم.ممنون میشم راهنمایی کنین.تشکر

  • سلام من که به راحتی فیش پرداخت حق بیمه مشاغل آزادرو دریافت میکنم وحق بیمه ام رو پرداخت میکنم فقط درگاه پرداخت مشکل داره که از طریق عابر بانک ملت پرداخت میکنم

 • سلام من موقع ثبت نام پیقام میاد که شما از این کد ملی برای ثبت نام قبلا استفاده کرده اید در صورتی که دفه اولم بود ترو خدا راهنمایی کنید

 • با سلام چگونه میتونم باتوجه به اینکه بیمه کشاورزی هستم برگ پرداخت حق بیمه را اینترنتی دریافت کنم ایا نیاز به دیسکت است لطفا راهنما یی بفرما یید…

 • چرافقط راهنمای برگه پرداخت میاد.هرباربایدکای وقت وانرژی صرف کنیم تابتونیم برگ پرداخت رودریافت کنیم.قبلا براحتی از کارگزاری دریافت می کردیم.برای وقت واعصاب مردم ارزش قایل بشید.ما میخواهیم پول بدیم .

 • لطفا در مورد طولانی شدن وضعیت “در حال برسی” که بعد از ثبت درخواست میاد توضیح و راهکار بدهید.
  الان یک روزه که ثبت درخواست کرده ام اما وضعیت هنوز به صورت “درحال برسی” می باشد.
  چه کار کنم که وضعیت به صورت “صدور” نمایش داده بشه؟

 • دو روز است که ثبت درخواست کرده ام اما همچنان وضعیت برگ پرداخت «در حال بررسی» است!!
  پس کی برگ پرداخت «صدور» میگردد؟
  چکار باید بکنم؟

 • سلام ۲۴ ساعته درخواست برگ پرداخت نموده ام هنوز موفق نشده ام بانک رفاه شناسه پرداخت میخاد رمز اینترنتی هم ندارم شعبه قیروکارزین هم دردسترس نیست لطفا باشماره۰۹۳۷۳۱…تماس وراهنمایی نمایید ممنون

 • من بیمه اختیاری هستم ومبلغ پرداخت بیمه من با بیمه تامین اجتماعی فرقی نمیکنه ، چرا به من حق بیمه بی کاری تعلق نمیگیره ، فکر نمیکنید این بی عدالتیه

 • باسلام نزدیک به دهسال سابقه بیمه دارم,براى پرداخت بیمه بصورت خویش فرما چه اقداماتى باید انجام بدهم,تماس گرفته ام میگن باید آزمایش پزشکى بدم,چه آزمایشاتى را مدنظر دارن؟

 • سلام.چند بار جهت صدور قبض درخواست برگ پرداخت دادم هرباردر قسمت توضیحات با این پیام مواجه میشم(امکان ایجاد بدهی تازمان تا زمان وصول بدهی قبلی وجود ندارد)درصورتیکه بدهی ندارم

دیدگاهتان را بنویسید