راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

اخذ مجدد استانداردهای ISO9001:2015 و ISO10015:2019 توسط ایران کیش

شرکت کارت اعتباری ایران کیش موفق به دریافت مجدد استانداردهای ISO9001:2015 و ISO10015:2019 شد. اخذ این استاندارد پس از برگزاری ممیزی خارجی توسط شرکت کاسیس به‌عنوان ممیز و با تأیید شرکت صادرکننده گواهینامه (MSI کانادا) صورت گرفت.

دریافت گواهینامه‌های مذکور با برنامه‌ریزی در مدیریت سازمان و روش‌های ایران کیش انجام پذیرفت و این استانداردها از تاریخ ۱۰/۰۴/۲۰۲۴ تا ۰۹/۰۴/۲۰۲۷ معتبر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایران کیش،‌ ISO9001:2015 جدیدترین ویرایش این استاندارد بین‌المللی شناخته‌شده برای ایجاد، پیاده‌سازی و حفظ یک سیستم مدیریت کیفیت برای یک شرکت است. این استاندارد برای همه شرکت‌ها با هر اندازه و ساختاری قابل‌استفاده است. در واقع ایزو ۹۰۰۱ به‌عنوان مبنایی برای هر شرکتی شناخته می‌شود که برای اطمینان از رضایت مشتری خود، به آن نیاز دارد. این استاندارد عمدتاً به مدیریت کیفیت در سازمان‌ها می‌پردازد و همین موضوع باعث شده است تا به‌عنوان محبوب‌ترین سیستم و استاندارد مدیریت کیفیت در سطح جهان شناخته شود و به‌نوعی کاربردی‌ترین و مهم‌ترین استاندارد ایزو است که امکان صدور گواهینامه ایزو برای آن وجود دارد.

ISO10015:2019 نیز که ایران کیش موفق به اخذ آن شده است، از سری استانداردهای سری ۱۰۰۰۰ است که برای اندازه‌گیری میزان کاربرد و تأثیر فرایند آموزش در سازمان‌ها و شرکت‌ها به کار گرفته می‌شود.

امروزه نقش آموزش در سازمان‌ها به‌روشنی مشخص شده و سازمان‌ها برای دستیابی به کیفیت حداکثری در تولیدات و خدمات خود اقدام به شناسایی نیازهای آموزشی بخش‌های مختلف سازمان و همچنین پرسنل می‌کنند. کارکنان آموزش‌دیده، به‌مراتب بهره‌وری بالاتری در اجرای وظایف خود و در نتیجه رضایت‌مندی مشتریان خواهند داشت و اینجاست که نقش استاندارد ISO 10015 به‌شدت پر رنگ می‌شود.

استقرار فرایند آموزش بر اساس ISO 10015 می‌تواند مؤثرترین راه برای اندازه‌گیری میزان اثربخشی فرایند آموزش در سازمان‌ها باشد. اجرای اثربخش سیستم مدیریت آموزش در سازمان‌ها نیازمند تعهد مدیریت، تعهد آموزش‌گیرندگان و در نهایت تعهد آموزش‌دهندگان است. با استفاده از راهنمای موجود در این استاندارد، سازمان‌ها علاوه بر رفع نیازمندی، در مسیر تحقق ایجاد یک سازمان یادگیرنده حرکت می‌کنند.

منبع ایران کیش
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.