راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

خریداران برچسب عوارض الکترونیکی تا عید مبعث تخفیف ویژه دارند

بانک مسکن با برگزاری جشنواره عید تا عید، برای خریداران برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی (ETC) تخفیف ویژه اعمال می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، در راستای ترغیب هر چه بیشتر مشتریان و افزایش ضریب نفوذ برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض برای دارندگان خودرو، طرح تخفیف ۱۰ درصدی در فروش برچسب از ۱۲ اسفند در سامانه مربوطه اجرا شده که قرار است تا ایام عید مبعث ادامه یابد.

با توجه به باقی ماندن یک هفته از مهلت این جشنواره که عده زیادی از مسافران نوروزی از آن بهره‌مند شدند، دیگر متقاضیان می‌توانند تا ۲۵ فروردین‌ماه با خرید الکترونیکی برچسب یا مراجعه حضوری به شعب منتخب از مزایای این جشنواره برخوردار شوند.

استفاده‌کنندگان از این خدمات به جای پرداخت نقدی و دستی عوارض، ضمن عبور بدون توقف از ایستگاه عوارضی و صرفه‌جویی در وقت خود، از ۲۰ درصد تخفیف عوارض تردد در معابر آزادراهی برخوردار خواهند شد.

البته تخفیفات دیگری نیز بین ۳.۵ تا ۱۰ درصد روی میزان شارژ اعتبار اعمال در سایر اوقات سال برقرار است که در جشنواره عید تا عید به طور موقت این تخفیفات حذف شده و صرفاً تخفیف روی بهای فروش برچسب به متقاضیان پرداخت می‌شود.

بهای فروش هر برچسب ETC در سایر ایام سال ۲۰ هزار تومان است که این میزان تا عید مبعث به ۱۸ هزار تومان تقلیل یافته است.

حداقل مبلغ شارژ ریالی برچسب الکترونیکی عوارض که خدمتی منحصر به بانک مسکن است، ۵۰۰۰ تومان و حداکثر ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده که افراد بر حسب نیاز و میزان سفر خود در آزادراه‌های مجهز به این سرویس، مبلغ شارژ خود را تعیین و پرداخت کنند، ضمن اینکه امکان شارژ مجدد این برچسب بر حسب نیاز بدون محدودیت تعداد دفعات برای خریداران فراهم است.

خودروهای عبوری از خطوط مجهز به تجهیزات پرداخت الکترونیکی عوارض در صورت عدم برخورداری از برچسب یا فقدان اعتبار کافی در برچسب خود، از سوی اداره راهنمایی و رانندگی ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شوند؛ اما این جریمه بلافاصله اعمال نخواهد شد و دارندگان برچسب یا حتی کسانی که هنوز برچسب نخریده‌اند، می‌توانند تا ۷۲ ساعت پس از عبور از لاین اختصاصی دارندگان برچسب در آزادراه نسبت به خرید برچسب و شارژ اعتبار اقدام کنند تا این جریمه اعمال نشود.

ذکر این نکته ضروری است که وجود بیش از یک برچسب برای یک خودرو به دلیل اخلال در پردازش اطلاعات در سامانه مجاز نبوده و منجر به اعمال جریمه می‌شود.

متقاضیان برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض می‌توانند در ایام باقی‌مانده از جشنواره عید تا عید برچسب خود را با تخفیف ویژه خریداری کنند و پس از عید مبعث با جاری شدن تخفیفات روی مبلغ شارژ، اعتبار ریالی برچسب خود را با بهره‌گیری از این امکان که دوباره برقرار می‌شود، شارژ کنند.

در حال حاضر ایستگاه‌های عوارضی تهران – پردیس، تهران – قم، اهواز – بندر امام و نیز عوارضی بعد از فرودگاه در ورودی شهر قم به این سامانه تجهیز شده‌اند و قرار است ۱۰ معبر آزادراهی دیگر نیز از این امکان برخوردار شود.

استفاده از هم بانک مسکن با شماره‌گیری کد «#۷۱۴*»، استفاده از اینترنت بانک مسکن، استفاده از تلفن بانک مسکن به شماره «۰۲۱-۶۴۰۹۶»، همراه بانک مسکن و نیز سامانه اینترنتی www.maskan-avarezi.ir از جمله راه‌های خرید برچسب ETC است.

همچنین استفاده از کیوسک بانک مسکن، خودپرداز (ATM) بانک مسکن، مراجعه حضوری به نمایندگی‌های مجاز فروش و شعب منتخب بانک مسکن و نیز مراجعه به ایستگاه‌های عوارضی مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی از روش‌های حضوری خرید برچسب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.