پی‌تک (PayTech)

۸۸.۳۹ میلیارد دلار کارمزد توسط فروشندگان ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ پرداخت شد

نوشته شده توسط محدثه دهباشی

به گزارش نیلسون ریپورت، مجموع پرداخت‌های انجام‌شده در سال ۲۰۱۶، توسط کارت‌های نقدی، اعتباری و از پیش پرداخت‌شده در ایالات متحده ۵.۹۳۶ هزار میلیارد دلار بود و در این بین، میزان کارمزد پرداخت‌شده توسط فروشندگان ۸۸.۳۹ میلیارد دلار بوده است.

اگر میزان تمامی مخارج انجام‌شده را بر هزینه کارمزد پرداختی فروشنده‌ها تقسیم کنیم، درنتیجه برای هر ۱۰۰ دلار فروش کارتی، ۱.۴۹ دلار کارمزد پرداخت شده است.

کارمزد

حجم پرداختی توسط کارت‌های اعتباری ویزا، مستر، آمریکن اکسپرس و کارت‌های اعتباری با برچسب خصوصی (کارت فروشگاهی، کارت بنزین، کارت پزشکی و …) ۳.۳۴۷ هزار میلیارد دلار بوده است که این مبلغ حدود ۵۶.۳۸ درصد خریدهای انجام‌شده با کارت‌های نقدی و از پیش پرداخت‌شده را تشکیل داده است.

کارمزد پرداختی برای کارت‌های اعتباری ۶۹.۷۹ میلیارد دلار بوده است که این مبلغ معادل ۷۸.۹۶ درصد کل کارمزدهایی است که فروشندگان پرداخت کرده‌اند.

حجم پرداختی‌هایی که توسط کارت‌های نقدی ویزا، مسترکارت و کارت‌های نقدی پین‌دار در سال ۲۰۱۶ انجام شده است، ۲.۵۸۹ هزار میلیارد دلار و چیزی حدود ۴۳.۶۲ پرداختی‌هایی است که برای کالا و خدمات انجام شده است.

همچنین هزینه کارمزدی که بابت انجام تراکنش با کارت‌های نقدی پرداخت شده است، ۱۸.۶۰ میلیارد دلار بوده که معادل ۲۱.۰۴ درصد کل کارمزدهای پرداختی است.

همچنین میانگین وزنی بابت کارمزدهایی که به‌عنوان بخشی از خریدهای انجام‌شده توسط کارت‌های اعتباری، نقدی، از پیش پرداخت‌شده و خصوصی در سال ۲۰۱۶ پرداخت شده است، ۱.۴۹ درصد بوده است.

منبع: Prweb

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */