راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

خطای کاربر دلیل تراکنش‌های ناموفق در ارائه سبد کالا بود

مدیرعامل شاپرک تاکید کرد: روز گذشته همزمان با اولین روز ارائه سبد کالا به مردم شبکه از ترافیک عادی برخوردار بوده و تراکنش‌های ناموفق مربوط به خطای کاربران بوده است و ربطی به اختلال در شبکه نداشته است.

سامان قطبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اظهارات مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر بروز اختلال در عملکرد دستگاه‌های کارت‌خوان برای ارائه‌ی سبد کالا اظهار کرد: روز گذشته شبکه عادی داشته و هیچ اختلالی وجود نداشت.

وی با اشاره به این‌که تراکنش ناموفق تراکنشی است که منجر به تحویل کالا نشود، گفت: اجرای این طرح در کشور سرویس جدیدی است و ممکن است کاربران در انجام فرآیند آن دچار خطا شده باشند.

مدیر عامل شاپرک کشیدن کارت افرادی که مشمول طرح نیستند، انتخاب گزینه‌ی دیگری به جای گزینه سبد کالا و یا ارائه‌ی کد ملی اشتباه را از جمله اشتباه‌های مربوط به کاربران عنوان و تصریح کرد: طی روز گذشته 20 میلیون تراکنش در شبکه انجام شده که از روزهای سبک بوده است. این درحالی است که در زمان پیک مصرف مانند اوایل ماه، اواخر هفته و یا زمان واریز یارانه میزان مراجعه طی تراکنش به 36 میلیون می‌رسد.

وی در ادامه گفت: تعدادی از افرادی که تحت پوشش این طرح هستند دارای کارت بانکی نیستند که با مراجعه به بانک و طبق روش اعلام شده از سوی مجری طرح اقدام به دریافت کارت بانکی کنند و با وارد کردن شماره کارت خود در سامانه سبد کالا را دریافت کنند.

منبع: ایسنا

6 دیدگاه
 1. xuan می‌گوید

  سلام و عرض ادب دیروز برای خرید از کالا برگ اقدام کردم وجه مورد نظر از حساب کالا برگ من کسر شده اما دستگاه کارت خوان عملیات ناموفق زده چکار باید بکنیم

 2. مصطفی خاوری می‌گوید

  سلام خسته نباشید من خریدناموفق داشتم هنوزبرنکشته شماره ۰۹۳۵۴۸۵۳۷۳۹ پیگیری شود ممنون

 3. ناشناس می‌گوید

  سلام خاستم با کالابرگ کالابخرم ولی تراکنش ناموفق بود وکل حساب کالابرگم صفر شد چکار کنم آیا برگشت میخوره باتشکر رضا ازاهواز

 4. احمد مرادی می‌گوید

  با سلام.
  عملیات کالابرگ ناموفق بوده وجه هم از کارتم کم شده و هم از کالابرگ.وجه مربوط به کارت برگشت خورده ولی کالا برگ کسر شده.در صورتی که عملیات ناموفق بوده.
  لطفا راهنمایی کنید.کالابرگ رفته و ما هیچ کالایی نتونستیم دریافت کنیم

 5. نیما می‌گوید

  کد خرید گرفتم دارم فروشنده زد گفت سامانه قطع ولی مبلغ مورد نظر از حساب کالا برگ کم شد الان باید چکار کنم به کجا باید مراجع کنم

 6. ناشناس می‌گوید

  سلام من از حسابم کم شده ولی برنگشته یک ماه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.