راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

همه چیز درباره پرداخت اقساط تسهیلات با مسکن کارت

19

بانک مسکن تلاش کرده ابزارهای متعددی را در اختیار مشتریانش قرار دهد که با داشتن کارت تسهیلات و یا در صورت تبدیل دفترچه اقساط به کارت تسهیلات از طریق مراجعه به شعبه دریافت کننده تسهیلات، در کمترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت و زمان در تمامی ساعات شبانه روز قادر به استفاده از آنها خواهند بود. در این نوشته با روش‌های متنوع پرداخت اقساط در بانک مسکن آشنا می‌شوید.

maskan-aghsat-way2pay-92-11-22

روش‌های حضوری پرداخت اقساط وام مسکن

شما می‌توانید با دردست داشتن کارت تسهیلات خود در تمامی شعب بانک مسکن و از طریق باجه های مجهز به سیستم پس انداز و تسهیلات متمرکز، اقساط خود را پرداخت کنید.

.

پرداخت اقساط مسکن با خودپرداز

دارندگان کارت تسهیلات در صورت داشتن کارت های متصل به شبکه شتاب می توانند از طریق تمامی خودپردازهای متصل به شبکه شتاب از طریق منوی پرداخت قسط در خودپردازهای بانک مسکن و منوی انتقال وجه در خودپردازهای سایر بانک‌ها اقساط خود را پرداخت نمایند.

 .

پرداخت اقساط مسکن با کیوسک بانک

دارندگان کارت تسهیلات در صورت داشتن کارت های متصل به شبکه شتاب می توانند از طریق تمامی کیوسک بانک های نصب شده در شعب منتخب بانک مسکن ، اقساط خود را پرداخت نمایند . این کیوسک ها در ابتدای کارشنان مشکلات زیادی داشتند و اعصاب خیلی از مشتریان را خورد می کردند بیچاره کارمندان بانک تقریبا روزی چند بار باید به دستگاه سر می زدند و عیب هایش را برطرف می کردند. البته با گذشت زمان به نظر می رسد این اشکالات خیلی کمتر شده است.

 .

روش های غیرحضوری پرداخت اقساط وام مسکن

با توجه به اهمیت بازپرداخت به موقع تسهیلات و عدم تعلق جریمه به آن ،ابزارهای غیرحضوری گوناگونی برای پرداخت اقساط در اختیار شما قرار گرفته است . از محاسن این ابزارها می توان به دسترسی آسان در تمامی ساعات شبانه روز ، عدم نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک و آرامش خاطر مشتریان اشاره کرد.

 .

پرداخت اقساط مسکن با تلفنبانک متمرکز

شما می توانید پس از ثبت نام در شعبه ، از طریق تماس با شماره تلفن روش های باز پرداخت اقساط و انتخاب گزینه پرداخت قسط ، اقساط خود را از طریق شماره ۶۴۰۹۶.۰۲۱ پرداخت نمایید.

 .

پرداخت اقساط مسکن با اینترنت بانک 

پس از ثبت نام در شعبه و دریافت نام کاربری و رمز عبور بصورت چاپی در همان لحظه و با مراجعه به سامانه اینترنت بانک به آدرس bank-maskan.irاز طریق حساب و یا کارت خود قادر به پرداخت اقساط خواهید بود. (بیشتر بدانید)

 .

پرداخت اقساط مسکن با همراه بانک

یکی دیگر از روش های پرداخت اقساط استفاده از سیستم همراه بانک مسکن می باشد که پس از ثبت نام در شعبه و نصب نرم افزار از طریق سایت بانک مسکن و یا شعبه ، این امکان برای شما میسر می گردد.

 .

پرداخت اقساط به صورت مستمر

در حال حاضر در سامانه اینترنت بانک از طریق سرویس درخواست حواله منظم ، موجود در منوی خدمات سپرده ، امکان ثبت درخواست برای پرداخت منظم اقساط در بازه های زمانی و تعداد دفعات تکرار مشخص ،وجود دارد که از مزیت های این روش نسبت به روش های دیگر مدیریت پرداختهای به موقع اقساط و عدم نیاز به مراجعه مکرر برای پرداخت اقساط در سررسیدهای قسط می باشد که این امر باعث جلوگیری از معوق شدن اقساط و عدم احتساب جریمه به آن می گردد.

همچنین در حال حاضر از طریق ابزارهای غیرحضوری ، امکان رویت و اطلاع از صورت وضعیت کارت تسهیلات شامل اصل مبلغ تسهیلات ، مانده بدهی ، سررسید اولین قسط ، مبلغ جریمه ، مبلغ قسط و … وجود دارد.

همچنین می‌توانید بروشور راهنمای بازپرداخت اقساط بانک مسکن را از اینجا ببینید و فایل آن را ذخیره کنید.

19 نظرات
 1. نوروزی می‌گوید

  سلام آقای قربانی خسته نباشی من نمیتوانم تعداد اقساژ پرپاخت شده را مشاهده کنم

 2. مجتبی آبید می‌گوید

  سلام قسط را پرداخت نموده ام و شماره پیگیری دارم بانک اعلام بدهی می کند هنوز به شعبه مراجعه نکرده ام ایا امکان دارد بدون مراجعه به شعبه قسط پرداخت شده در سامانه اصلاح شود با تشکر

 3. علوی می‌گوید

  سلام: درج مبلغی بعنوان کسری از قسط، با وجود صفر بودن مبلغ معوقه و مبلغ جریمه و پرداخت کلیه اقساط در موعد مقرر به چه معناست؟ با تشکر

  1. غلامعلی قاسمی می‌گوید

   سلام: درج مبلغی بعنوان کسری از قسط، با وجود صفر بودن مبلغ معوقه و مبلغ جریمه و پرداخت کلیه اقساط در موعد مقرر به چه معناست؟ با تشکر

   1. ناصر می‌گوید

    اصطلاح کسر از قسط در وام های بانک مسکن

    مبالغ اقساط معمولا اعداد غیر رند هستند، در سیستم بانکی برای اینکه پرداخت ها با مشکل مواجه نشود، معمولا این اعداد را به نزدیکترین عدد صحیح بالای آن رند می کنند.
    وقتی شما قسط پرداخت می کنید، پس از گذشت مدتی این مبالغ ریز جمع شده و به صورت یه عدد مثبت ظاهر می شوند، و البته با گذشت زمان افزایش می یابند.
    مثلا فرض کنید که شما ۸۰ قسط پرداخت کرده اید، و در هر قسط تفاوت مبلغ تعیین شده ی رند قسط و میزان واقعی آن (که معمولا توسط بانک به شما گفته نمی شود) ۱۵۸ تومان باشد.
    با این حساب شما حدود ۱۲۰۰۰ تومان کسری از قسط خواهید داشت.
    همچنین در صورتی که مبالغی بیشتر از میزان قسط واریز کرده باشید، این مبالغ (در سیستم بانک مسکن) به طور خودکار در قسط بعدی لحاظ نمی شوند و در کسر از قسط ذخیره خواهند شد.
    امیدوارم که پاسخ خود را دریافت کرده باشید.

    1. ناشناس می‌گوید

     ممنون بسیار مفید بود

    2. سیدخلیل حسنی می‌گوید

     سلام یعنی مبلغ کسری ازقسط مبلغی است که درحقیقت وام گیرنده از بانک طلب دارد؟
     ومبلغ مذکور بایداز مبلغ قسط کسرگردد
     به فرض اینکه مبلغ قسط۱۰۰هزارتومن بوده و کسری از قسط۲۰هزارتومن درنتیجه قسط لازم به پرداخت باید ۸۰هزارتومن باشد؟

    3. ناشناس می‌گوید

     ممنون از اطلاعات دقیقتون

   2. عباسعلی می‌گوید

    سلام
    متاسفامه خود کارمندان بانک مسکن هم به درستی نمی دانند کسری از قسط یعنی چه؟ ماه پیش از بانک در این باره سوال کردم گفتند یعنی شما باید این مبلغ را از قسط پرداختی خود کم کنی ولی ماه بعد دیدم همان مبلغ را برای من معوق زده است!

 4. هادی می‌گوید

  مانده تسویه در قسط بانک مسکن چیست

  1. ناشناس می‌گوید

   با سلام
   مانده تسویه یعنی اگه مانده تسویه رو به بانک پرداخت کنی وام شما تسویه شده و مانده بدهی منظور اینه در صورت پرداخت قسطی باید مانده بدهی را پرداخت کنی

 5. علی می‌گوید

  با سلام، لطفا اگه کسی می دونه بگه کسری از قسط بدهی به بانک حساب می شه یا یه جور طلبه؟
  سپاس

  1. دانیال می‌گوید

   کسری از قسط :
   شما مبلغ مانده معوقه که پرداخت نکردید را با کسری از قسط جمع کنید میشود یک قسط شما ،یعنی اگر مانده معوقه را پرداخت کنید (البته به اضافه مبلغ مانده جریمه!!!!) بانک یک قسط کامل را حساب می نماید.

 6. airflow00 می‌گوید

  کسری از قسط یعنی اینکه بانک این مبلغ به شما بدهکار است، مثلا یک قسط من ۲۱۸۱۰۰ است و کسری از قسط برام زده ۲۱۷۲۴۵…..حالا مانده معوقه من زده ۸۵۴…. که در دفعه بعدی با ۸۵۴ تومن قسط بعدی پرداخت خواهد شد.

 7. جلیلوند می‌گوید

  چرا با اینکه قسطو پرداخت کردیم میزنه معوقه دلیلش چیه

 8. سمیرا می‌گوید

  سلام.مبلغ قسطم ۷۲۰ بوده و اشتباهی ۸۰۰ واریزکردم به کارت قسط.آیا مقدار اضافه ای که واریز کردم داخل کارت قسطم ذخیره میشه برای ماه بعد؟؟یعنی ماه بعد قسط رو کمتر از ۷۲۰ واریز کنم؟؟ممنونم از پاسخگویی

  1. رسول قربانی می‌گوید

   مبلغ اضافی در کارتتون میمونه برای قسط بعدی محاسبه میشه

 9. محمد می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من چطوری میتونم از کسری قسطم استفاده کنم.
  میشه مابه التفاوت اونرو با قسطم پرداخت کنم بشه یه قسط؟

 10. ناشناس می‌گوید

  ببخشید کسری از قسط چه معنی می دهد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.