راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

ارزش تراکنش‌های پرداخت خرد غیرتماسی تا سال ۲۰۱۹ به بیش از هزار میلیارد دلار می‌رسد

0

۸۰ درصد کل تراکنش‌های غیرتماسی در جهان در سال ۲۰۱۹ توسط کارت‌ها انجام می‌شود و این ابزارهای پلاستیکی در مقایسه با کیف پول‌های موبایلی، با اختلاف خیلی زیادی یکه‌تاز میدان هستند.

داده‌های جدید از مرکز تحقیقات Juniper پیش‌بینی می‌کند تراکنش‌های غیرتماسی انجام‌شده در دنیا از طریق کارت‌های پرداخت، موبایل و پوشیدنی‌ها، تا سال ۲۰۱۹ به ۱.۳ هزار میلیارد دلار می‌رسد.

همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که در بین ابزارهای پرداخت غیرتماسی مانند گوشی‌های NFC، پوشیدنی‌ها و کارت‌های پرداخت، بیشترین حجم تراکنش‌های غیرتماسی انجام‌شده تا سال ۲۰۱۹ متعلق به کارت‌های پرداخت است و حجم تراکنش‌های غیرتماسی انجام‌شده از طریق کارت‌های نقدی و اعتباری تا سال ۲۰۲۱، به دو هزار میلیارد دلار می‌رسد.

 

پرداخت همراه غیرتماسی در تقابل با کارت‌های پرداخت

تحقیقات Juniper نشان می‌دهد که درسال ۲۰۱۶، بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های غیرتماسی انجام‌شده در بازارهای اروپایی از طریق کارت‌ها بوده است (برای مثال در اسپانیا، ۹۹ درصد این تراکنش‌ها توسط کارت‌ها انجام شده است) در حالیکه در ایالات متحده، موضوع کاملا برعکس بود و ۹۰ درصد این تراکنش‌ها از طریق کیف پول‌های موبایلی انجام می‌شد.

باتوجه به امکانات دیجیتالی که در بازارهایی مانند انگلستان ارائه می‌شود، این فرصت برای بخش‌هایی مانند خیریه‌ها نیز به وجود می‌آید تا از فناوری پرداخت‌های غیرتماسی و تراکنش‌های دیجیتالی بهره‌مند شوند.

برای مثال، ویزا در کشورهای انگلستان و ایرلند، با همکاری برخی سازمان‌ها می‌خواهد صندوق صدقات مجهز به ریدرهای غیرتماسی را آزمایش کند.‌

منبع: Juniper Research

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.