راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بایتیکل یکی از استارتاپ‌های پرتفولیوی دیجی‌نکست، جذب سرمایه کرد / دستیار هوشمند آموزش بازار رمزارز

بایتیکل، دستیار هوشمند آموزشی بازار رمزارز، با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی فرصت یادگیری بدون ریسک را برای کاربران فراهم می‌کند. این مجموعه از سال ۱۳۹۹ با سرمایه‌گذاری دیجی‌نکست در مرحله پیش بذری فعالیت خود را آغاز کرد و مرداد ۱۴۰۱ در راند دوم جذب سرمایه موفق شد از یک سرمایه‌گذار فرشته جذب سرمایه کند. مدیران این مجموعه اعلام کردند: «سرمایه جذب شده صرف توسعه محصول و بازاریابی خواهد شد.»

شرکت فناوری مالی هوشمند ثاقب با نام تجاری بایتیکل، به تازه‌واردین و حتی فعالان بازار رمزارزها این امکان را می‌دهد تا در فضایی سالم و حرفه‌ای در لحظه و با داده‌های واقعی فعالیت در این بازار را تجربه کنند. این ابزار هوشمند کمک می‌کند که این افراد استراتژی‌های متناسب باشخصیت و اهداف خود را بشناسند و ریسک خود را برای حضور در بازار به حداقل ممکن برسانند.

مجتبی صفری، مدیرعامل مجموعه بایتیکل گفت: «در ابتدا کار خود را با ۲ نفر آغاز کردیم و امروز با بیش از ۳۰ نفر به کارخود ادامه می‌دهیم. بایتیکل بر اساس یک نیاز شکل گرفت و این نیاز نشأت گرفته از خلا فضای آموزشی در ورود به بازارهای مالی است. این مجموعه توانسته با استفاده از هوش مصنوعی پاسخی مناسب به نیاز مخاطبان بدهد. کاربران در این پلتفرم می‌توانند با دیتای واقعی و اعتبار نامحدود برای تجربه معامله‌گری در بازار رمزارزها، سرمایه‌گذاری بدون ریسک را تجربه کنند.»

مجتبی صفری در ادامه گفت: «حجم بازار بین‌المللی رمزارزها در سال ۲۰۲۲ در جهان ۲ بیلیون دلار برآورد شده و طبق گزارش‌های منتشر شده، تعداد ایرانیان فعال در حوزه رمز ارزها ۱۲ میلیون نفر تخمین زده شده است. همچنین حجم معاملات روزانه بازار در ایران نیز به ۱۰ میلیون دلار می‌رسد که باعث جذابیت این بازار شده است. نکته قابل‌توجه این است که به دلیل عدم ثبات اقتصادی بازارهای سرمایه‌گذاری و وجود انتظارات تورمی، مردم بدون دانش و آگاهی وارد بازارهای مالی شده و به دلیل رفتارهای هیجانی، سرمایه زیادی را از دست می‌دهند. همچنین بایتیکل در نظر دارد با رفع موانع ورود بدون دانش کاربران به توسعه حجم این بازار و گسترش حضور کاربران ایرانی در این بازار کمک کند.»

 صفری در ادامه گفت: «طبق آمار اعلام شده ۹۰ درصد از سرمایه افرادی که ورودی هیجانی به بازار بورس داشته‌اند، ازدست‌رفته است و این اتفاق بیش‌ازپیش اهمیت کسب دانش و تجربه را قبل از ورود به هر بازار مالی نشان می‌دهد. چشم‌انداز بایتیکل ورود به بازارهای مالی جدید بین‌المللی و به‌حداقل‌رساندن ریسک سرمایه‌گذاری در این بازارها است.»

محمدرضا میرشمسی، مدیر فنی این مجموعه گفت: «سرمایه جذب شده در این راند صرف توسعه محصول و بازاریابی خواهد شد و با توجه به عدم وجود نمونه مشابه داخلی و خارجی و پیچیدگی‌های موجود در این محصول راه‌های مختلف تست شدند و دقیق‌ترین و بهینه‌ترین آنها توسعه پیدا کردند و کاربران به‌زودی می‌توانند از نسخه‌های اندروید و iOS این محصول استفاده کنند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.