راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کارت شهروندی بانک شهر چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟

cirty-bank-card-way2pay-92-02-21

کارت شهروندی بانک شهر ترکیبی از کارت شتابی و کارت هوشمند مبتنی بر فن آوری City Pay است که با داشتن آن دیگر نیازی به حمل پول خرد نقد نیست، زیرا با کارت شهروندی ضمن بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در عرصه پرداخت الکترونیکی، امکان پرداخت خرد در سیستم‌های مختلف ازجمله فروشگاه‌ها، شبکه حمل‌ونقل (تاکسی، اتوبوس و مترو) و سایر حوزه‌های خدمات شهری را دارید.

کارت شهروندی، به عنوان بستری امن، سریع، قابل اطمینان و منعطف در راستای ارائه خدمات نوین بانکی و به منظور رفاه عمومی شهروندان طراحی شده است.

 

ویژگی‌های فنی کارت شهروندی

صمدی مدیر عامل شرکت توسعه نوآوری بانک شهر در مورد ویژگی‌های این کارت گفته است: این کارت دارای یک نوار مغناطیسی است که امکان پرداخت تماسی و غیر‌تماسی را امکان‌پذیر می‌کند. در این راستا به کمک نوار مغناطیسی موجود در کنار تراشه می‎توان برای خریدهای شتابی و انتقال وجه در کل شبکه‌ی بانکی از این کارت استفاده کرد. این کارت دارای کیف پول الکترونیک هوشمند است که بانک شهر برای حساب کوتاه‌مدت روز شمار آن سود ۱۸درصد پرداخت می‌کند.

cirty-bank-card-way2pay-92-02-21a

مهمترین هدف کیف پول شهروندی ایجاد اطمینان خاطر برای مالکان و سرعت بخشیدن به فرآیندهای مالی خرد است که این نوع پرداخت‎ها بدون نیاز به اتصال به شبکه و وارد کردن رمز با سرعت بالا میسر می‎شود. بدین ترتیب می‎توان از این کیف پول همانند پول نقد در مراکز خرید، سامانه‎های حمل و نقل شهری و سایر مراکز استفاده کرد.

کیف پول الکترونیک جایگزینی برای پول نقد خرد

مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر با بیان اینکه این کارت برای افزایش رفاه شهروندان طراحی شده و تحولی در عرصه بانکداری کشور ایجاد خواهد کرد اظهار امیدواری کرد که این کارت بتواند نقش پول کاغذی یا مسکوک و حتی کارت‎های اعتباری و بدهی را در پرداخت‎های خرد روزانه‎ی شهروندان کمرنگ کند و ضمن صرفه جویی در سرمایه‎های ملی در ترغیب شهروندان به استفاده از پرداخت های الکترونیکی موثر واقع شود.

 

با این کارت چه می‌شود کرد؟

از طریق این کارت می‌توان تمامی پرداخت‌های خُرد شهری اعم از هزینه مترو، تاکسی، اتوبوس، نانوایی، مطبوعات، بلیط سینما، خرید مایحتاج روزانه را بدون نیاز به پول نقد پرداخت نمود. این کارت ترکیب کارت شتابی و کارت هوشمند مبتنی برفنآوری City Pay است که با ایجاد امکانات مناسب، پرداخت‌های خُرد و روزمره شهروندان را تسهیل می‌نماید.

2 نظرات
  1. bahman می‌گوید

    آیا می توان بر فرض مثال این کارت شهروند را به جای کارت مترو استفاده کرد ؟ منظور بنده خرید کارت مترو نیست استفاده بجای کارت می باشد آیا امکان دارد؟

  2. کوروش می‌گوید

    من یه سوال دارم این کارت مثل کارت هایه معمولیه و میتونه به عنوان کارت بیلیت مترو اوتوبوس و… استفاده بشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.