احراز و تایید هویت دیجیتال (Digital Identification & Authentication) انتخاب سردبیر کسب‌وکارها

راه پرداخت با حمایت ققنوس منتشر کرد: فایل PDF گزارش ورد اکونومیک فروم باعنوان «هویت در دنیای دیجیتال»

همانطور که اغلب افراد، دستگاه‌ها و اطلاعات شخصی به سمت آنلاین بودن می‌روند، تمرکز روی عنصر اصلی این محیط دیجیتال جدید یعنی هویت‌های ما نیز بیشتر می‌شود. توانایی درک، تعریف و اثبات اینکه ما چه هستیم، که هستیم و چه می‌خواهیم، این امکان را در اختیار ما قرار خواهد داد تا از فرصت‌های پیش آمده نهایت استفاده را برده و با ایجاد اعتماد میان یکدیگر، تعاملاتمان در اقتصاد و در حالت کلی دنیای دیجیتال مدرن را مدیریت کنیم.

در همین راستا سازمان ورد اکونومیک فروم (World Economic Forum) گزارشی با عنوان «Identity in a Digital World» منتشر کرده است که نظرات و بینش‌های جمعی دست‌اندرکاران و متخصصان این حوزه گردهم آمده تا به صورت مرجعی قابل استفاده در اختیار تصمیم‌گیرندگان و علاقه‌مندان به مبحث هویت دیجیتال قرار گیرد. این گزارش توسط راه پرداخت و با همکاری کنسرسیوم ققنوس باعنوان «هویت در دنیای دیجیتال» ترجمه و منتشر شده است که در این مطلب می‌توانید در صورت تمایل فایل PDF آن را دانلود و مطالعه کنید.

دانلود کنید: فایل PDF گزارش ورد اکونومیک فروم با عنوان «هویت در دنیای دیجیتال»

در سراسر جهان، تعداد روزافزون سازمان‌ها اعم از بخش‌های دولتی و خصوصی، در حال طراحی و توسعه سیستم‌هایی هستند که هویت دیجیتال منحصربه‌فرد و مدرنی را در اختیار کاربران، دستگاه‌ها و سایر نهادها قرار دهند. این جامعه، در طیف گسترده‌ای در حال توسعه است و بسیار فراتر از معنا و مفهوم سنتی هویت در حال پیشروی است. جامعه‌ای که متشکل از بازیگران قدرقدرتی است که روی ریسک‌ها و مزایای هویت دیجیتال کاوش می‌کنند تا بتوانند این نوآوری خارق‌العاده را وارد عرصه‌های مختلفی همچون بهداشت و درمان، خدمات مالی، فعالیت‌های بشردوستانه و امثال آن کنند.

با این حال، ما هنوز هم در مفهوم هویت در دنیای دیجیتال گیر کرده‌ایم. ما هنوز هم در گیرودار نحوه گردآوری، پردازش و استفاده از داده‌های مرتبط با هویت هستیم که می‌توانند افراد را بدون پایمال کردن حقوق آنها، سلب آزادیشان یا آسیب رساندن به آنها، تقویت کنند. زمینه بسیار مساعدی برای بهره‌مندی و ارتقای داده‌های هویتی آنلاین وجود دارد و اینکه افراد، در این بستر ایمن، به معنای واقعی کلمه در کمال کنترل امکان رشد پیدا کنند. امید است که این گزارش بتواند به‌عنوان دستورالعملی کاربردی، مرجع این مشارکت و همکاری جهانی قرار گیرد.

دانلود کنید: فایل PDF گزارش ورد اکونومیک فروم با عنوان «هویت در دنیای دیجیتال»

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید