پرداخت پرداخت دنیا

حکمرانی چین بر ۴۰ درصد تراکنش‌های تجارت الکترونیکی دنیا

تجارت الکترونیکی دنیا
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

دیگر همه می‌دانیم که چین، بزرگ‌ترین بازار تجارت الکترونیکی دنیا را در اختیار دارد و آمار و اطلاعاتی هم که وزارت بازرگانی این کشور ارائه داده، مهر تأییدی بر حکمرانی این کشور است.

کسب‌وکارهای فعال در حوزه تجارت الکترونیکی که نتوانستند فکری برای ورود به چین کنند و راه‌حلی برای فروش محصولات خود در این کشور پیدا کنند، ضرر کرده‌اند و فرصت طلایی را از دست داده‌اند.

در سال ۲۰۱۶، ۴۰ درصد ارزش کل تجارت الکترونیکی در دست بازار چین بود که با ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۵، به مبلغ ۲۶.۱ هزار میلیارد رنمینبی رسیده است.

درحالی‌که در ایالت متحده رشد تجارت الکترونیکی در دست آمازون، بزرگ‌ترین بازار آنلاین کشور، است، اما در چین، توسعه تائوبائو (Taobao)، وب‌سایت خرید آنلاین در شهر هانگژو چین و فروشگاه‌های T-Mall و JD.com نقش به‌سزایی در رشد عظیم تجارت الکترونیکی این کشور دارد.

کاربران اینترنت در چین در سال ۲۰۱۶ به ۷۳۱ میلون رسید که از این تعداد نزدیک به ۶۴ درصدشان (۴۶۷ میلیون نفر) خریداران آنلاین بودند که باز این تعداد خریدار آنلاین، ۴۴۱ میلیون نفرشان، از طریق تلفن همراه، سفارش آنلاین خود را انجام می‌دادند.

منبع: CNP

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید