راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اچ‌اس‌بی‌سی به عنوان بزرگترین بانک اروپایی معرفی شد

اچ‌اس‌بی‌سی بزرگ‌ترین بانک اروپا به لحاظ میزان دارایی معرفی شد.

به گزارش ایبنا، به نقل از سیتی ای‌ام، بر اساس مطالعات انجام‌شده از سوی شرکت «اس اند پی گلوبال مارکت اینتلیجنس» با توجه به مجموع دارایی‌های بانک‌های اروپایی مشخص شد که اچ‌اس‌بی‌سی با ۲.۱ تریلیون یورو دارایی عنوان بزرگ‌ترین بانک اروپا را همچنان به خود اختصاص داده است؛ این در حالی است که دویچه بانک آلمان به جایگاه چهارمی سقوط پیدا کرد. البته اچ‌اس‌بی‌سی در جایگاه هفتمین بانک بزرگ جهان است.

همچنین بانک‌های بارکلیز و رویال بانک اسکاتلند هم با تنزل جایگاه روبرو شدند.

بانک بارکلیز با مجموع دارایی ۱.۳ تریلیون یورو یک رتبه سقوط به جایگاه ششمین بانک بزرگ اروپا تنزل پیدا کرد و رویال بانک اسکاتلند هم با ۲ رتبه کاهش به با مجموع دارایی ۸۳۱ میلیارد پوند به جایگاه دوازدهم رسید.

دارایی اچ‌اس‌بی‌سی با ۲.۶ درصد رشد در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۵۲۲.۲ تریلیون دلار معادل ۸۷۲.۱ تریلیون پوند رسید؛ اما کاهش ارزش دلار منجر به آب رفتن ۱۵۲ میلیارد یورو از دارایی‌های این بانک شد. البته از میان ۱۰ بانک برتر اروپایی، ۶ بانک در سال ۲۰۱۷ میلادی با کاهش دارایی خود روبرو شدند.

بانک استاندارد چارترد هم به رتبه بیستم تنزل پیدا کرد. از میان ۵۰ بانک برتر اروپایی، ۶ بانک در بریتانیا هستند؛ این در حالی است که فرانسه و آلمان بانک‌های بزرگ بیشتری را در خود جای‌داده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.