بانک‌ها

میزبانی موزه بانک ملی ایران از دو هزار بازدیدکننده در سال جدید

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

در چهار روز نخست سال جدید، بیش از دو هزار نفر از موزه بانک ملی ایران بازدید کرده‌اند. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این موزه علاوه بر اشیای ثابت و همیشگی خود، این روزها اسکناس‌های قیمتی و اسکناس‌های جهان در سال ۱۹۵۵ را در معرض دید عموم قرار داده و در کنار آن نمایشگاه اسکناس‌های چاپ‌شده در بانک ملی ایران نیز برقرار است.

در نمایشگاه آثار قرآنی موزه بانک ملی ایران نیز که تا ۲۹ فروردین ماه برپاست، بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین قرآن کنده‌کاری‌شده روی فلز در دنیا و همچنین ۵۰ تصویر از قرآن‌های لاکی موجود در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش در آمده است.

دو قرآن فلزی اشاره شده، در اصفهان توسط استاد مهدی عسکری قلم‌زنی شده و حکاکی آن‌ها توسط استاد رایین اکبرخان زاده طی ۱۱ ماه با همراهی یک تیم ۱۲ نفره انجام شده است. موزه بانک ملی ایران در خیابان فردوسی رو به روی سفارت آلمان قرار دارد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */