فین‌تک (FinTech)

فین استارز ۲۰۱۸ از هفته آینده آغاز می‌شود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

مدیرعامل فرابورس ایران می‌گوید رویداد فین استارز ۲۰۱۸ از هفته آینده آغاز و برگزیدگان آن در آخرین روز نمایشگاه بورس، بانک و بیمه معرفی می‌شود.

به گزارش ایسنا، امیر هامونی درباره فین استارز ۲۰۱۸ و برنامه‌های فرابورس گفت: «ما احتمالاً در هفته آینده افتتاحیه فین استارز را خواهیم داشت و در عین حال فرآیند و رویداد دو سه ماهه فین استارز را شروع خواهیم کرد.»

او افزود: «همه استارت‌آپ‌ها در حوزه فین‌تک می‌توانند در این رویداد ثبت‌نام کنند. این استارت‌آپ‌ها در سه ماه آینده داوری می‌شوند و در روز اختتامیه که آخرین روز نمایشگاه بانک، بورس و بیمه است، برندگان فین استارز معرفی خواهند شد.»

مدیرعامل فرابورس تأکید کرد: «در آن اختتامیه از فعالان فین استارز در دوره‌های قبل یعنی فین استارز ۲۰۱۶ تا فین استارز ۲۰۱۷ تقدیر به عمل خواهیم آورد و از زبان خودشان خواهیم شنید که اینها چه کسانی بودند. این می‌تواند به توسعه و فرهنگ‌سازی این بخش کمک کند.»

هامونی در پاسخ به این‌که آیا این استارت‌آپ‌ها میان مردم شناخته شده هستند، گفت: «چون «فین‌تک» کار تخصصی است؛ بانک‌ها، بیمه‌ها و بورس و نهادهای مالی آنها را باید بشناسند. این‌ها مثل استارت‌آپ‌های حوزه حمل و نقل نیستند که تمام مردم آنها را بشناسند. این‌ها معمولاً B2B هستند و شرکت‌های فعال در بازارهای مالی فین‌تک‌ها را می‌شناسند.»

فین استارز، یک رویداد استارت‌آپی مالی است. در این رویداد صاحبان استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، فرشتگان سرمایه‌گذار و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه مجالی برای شبکه‌سازی، دیالوگ سازنده، معرفی ایده‌ها و فرصت‌آفرینی در فضایی تعاملی پیدا می‌کنند.

مسابقه فین استارز فرصتی برای فرصت سازی است. در این مسابقه فرصتی فراهم می‌آید تا با صاحبان ایده‌ها با هم به رقابت بپردازید. این رقابت تعامل هدف‌مند و سازنده با شتاب‌دهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و فعالان حوزه سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند. همچنین موجب یادگیری، شناسایی و بررسی چالش‌ها و روندهای مطرح در این صنعت نوظهور و اثرگذار در اقتصاد جهانی می‌شود.

مواردی مانند شناسایی و معرفی نوآوری‌های برتر در حوزه تکنولوژی‌های مالی، جذب سرمایه و تعامل مؤثر و کارآمد صاحبان ایده‌های برتر و کارآمد با سرمایه‌گذاران، ارائه مشاوره به شرکت‌های نوپا، صاحبان ایده و شرکت‌های دانش بنیان، معرفی نیازهای صنعت مالی کشور و ایجاد فضای رقابتی بین استارت‌آپ‌ها و نهادهای متولی در حوزه مالی کشور و ترویج و فرهنگ‌سازی برای معرفی ظرفیت‌های بازار سرمایه‌های بابت تأمین مالی از اهداف این رویداد معرفی شده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */