بانک‌تک (BankTech)

مراقب باشید! شگرد جدید کلاهبرداران بانکی! سواستفاده از ناآگاهی

نوشته شده توسط رسول قربانی

هشدار بانک مرکزی به فروشندگان و صاحبان مشاغل – اخیرا مشاهده شده است برخی افراد سود‌جو با ارسال درخواست خرید کالا و خدمات به صاحبان مشاغل اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند.

به گزارش راه پرداخت به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ایران، این افراد اعلام می‌دارند که حساب ما در خارج از کشور است و برای واریز وجه، شما باید پس از مراجعه به دستگاه خود‌پرداز، بارکدی را که بانک مرکزی برای همین منظور به ما ارائه داده است، وارد نمایید تا وجه از حساب ما کسر و به حساب شما منتقل شود.

به دنبال مراجعه فروشندگان به دستگاه خود‌پرداز، کلاهبرداران از آن‌ها در خواست می‌کنند که در قسمت زبان دستگاه، گزینه English را انتخاب نموده و مراحلی را که اعلام می‌دارند، انجام دهند تا عملیات انتقال وجه صورت گیرد. بدین ترتیب، مبالغی را از حساب فروشندگان کسر و به حساب‌های مورد نظر خود انتقال می‌دهند.

بر همین اساس، از کلیه صاحبان مشاغل درخواست می‌شود در مبادلات روزمره خود، موارد ایمنی را مد نظر قرار داده و در برخورد با موارد مشابه از انجام هرگونه معامله خودداری نمایند.

منبع: بانک مرکزی

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */