پرداخت پرداخت دنیا

یک میلیارد جابجایی با استفاده از کارت‌های پرداخت‌ غیرتماسی در انگلستان انجام شد

کارت‌های پرداخت‌ غیرتماسی
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

در حال حاضر بیش از یک میلیارد پرداخت کرایه از طریق کارت‌های پرداخت‌ غیرتماسی در شبکه حمل‌ونقل لندن انجام شده و از هر ۱۰ تراکنش غیرتماسی هم یک تراکنش با تلفن‌های همراه انجام شده است.

آماروارقام منتشر‌شده نشان می‌دهد که به‌طور میانگین، روزانه هزینه دو میلیون سفر به‌صورت غیرتماسی پرداخت می‌شود. درمجموع، ۴۰ درصد پرداخت کرایه سفرهای pay as you go در لندن به‌طور غیرتماسی انجام می‌شود و نسبت به سال ۲۰۱۶، ۲۵ درصد افزایش داشته است.

صدیق خان شهردار لندن دراین‌باره گفت: «لندن همچنان به‌عنوان شهر پیشرو در انجام پرداخت‌های غیرتماسی در دنیا شناخته می‌شود و ما پولی را که از طریق فروش این نوآوری و متخصصان مربوطه به دیگر شهرهای بزرگ جهانی به دست می‌آوریم در راستای بهبود شبکه حمل‌ونقل خود به‌کار می‌بریم.»

نخستین سیستم پرداخت غیرتماسی روی اتوبوس‌های لندن و در دسامبر ۲۰۱۲ پیاده‌سازی شد. این سیستم به‌طور خودکار بهترین هزینه کرایه را بر اساس تاریخ سفر مشتری محاسبه می‌کند و در انتهای سفر آن را کسر می‌کند.

منبع: Mobilepaymenttoday

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */