پی‌تک (PayTech)

سال گذشته ۵ هزار و ۶۴۸ میلیارد دلار خرید توسط کارت‌های اعتباری در ایالت‌متحده انجام شد

کارت‌های اعتباری
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

به گزارشی از نیلسون ریپورت، حجم خریدهایی که توسط کارت‌های اعتباری آمریکن اکسپرس، دیسکاور، مسترکارت و ویزا انجام شده به ۵ هزار و ۶۴۸ میلیارد دلار رسیده است.

میزان خریدهای انجام‌شده در ایالات متحده از طریق کارت‌های اعتباری، نقدی و از پیش پرداخت‌شده در سال ۲۰۱۶، ۷ درصد رشد داشته است.

این اعداد و ارقام، آمار بسیار خوب و همین‌طور نشان‌دهنده بازار رو به رشد کارت‌های اعتباری است. از طرف دیگر، حجم خریدهای انجام‌شده توسط کارت‌های نقدی و از پیش پرداخت‌شده، با ۵.۸ درصد، به ۲ هزار و ۵۸۹ میلیارد دلار رسیده است.

علاوه بر این، سهم بازار کارت‌های اعتباری در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته و به ۵۳.۶۴ درصد رسیده است و به این ترتیب، پنجمین سال متوالی است که کارت‌های اعتباری سهم بازار بیشتری را نسبت به دیگر کارت‌ها به دست می‌آورند.

به گفته دیوید رابرتسون، ناشر نیلسون ریپورت، دلیل برتری کارت‌های اعتباری نسبت به کارت‌های نقدی این است که افراد می‌خواهند جوایز بانک‌ها و دیگر صادرکنندگان کارت‌ها را از آنِ خود کنند.

در صدر این صادرکنندگان هم JPMorgan Chase است که از سال ۲۰۰۸ همچنان در صدر جداول قرار دارد. حجم خریدهایی که با کارت‌های JPMorgan Chase در سال گذشته انجام شده، مبلغ ۸۶۱.۳ میلیارد دلار بوده است.

منبع: Banking Technology

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */