راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مردم ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار بار برای سبد کالا پیامک زدند/ ۱۰ میلیون تماس با کد دستوری

۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار پیامک در ۲ روز برای استعلام از وضعیت سبد کالا به سامانه ۵۰۰۰۴۹۹ ارسال شد؛ علاوه بر این شهروندان با بیش از ۱۰ میلیون تماس با کد دستوری رایگان تلاش کردند تا از وضعیت سبد کالای خود مطلع شوند.

از روز جمعه با صدور اطلاعیه وزارت صنعت در باره طرح توزیع سبد کالا، سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۹۹ برای استعلام از وضعیت تعلق گرفتن یا نگرفتن سبد کالا به شهروندان اعلام شد. هنوز زمان زیادی از این اعلام نگذشته بود که سیل پیامک‌ها به سوی این سامانه روان شد و بعد از چند ساعت سامانه یادشده از کار افتاد و از سوی اپراتور پیامک انبوه اعلام شده که شلوغی سرور دلیل بروز این اختلال است.

با وجود اختلال در این سامانه پیامکی، بهمن حاجعلی مدیر اجرایی طرح سبد کالایی می‌گوید که در دو روز گذشته سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۹۹ بیش از ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار مراجعه داشته است.

با بروز اختلال در سامانه ۵۰۰۰۴۹۹ این بار کد دستوری رایگانی از طریق سامانه USSD با شماره #۷۹۹* از سوی وزارت صنعت برای استعلام از وضعیت سبد کالا معرفی شد که بنا به گفته مدیر اجرایی سبد کالا بیش از ۱۰ میلیون تماس نیز از این طریق برقرار شده تا مردم از دریافت و یا عدم دریافت سبد کالا مطلع شده و یا برای دلایل عدم دریافت کد پیگیری دریافت کنند.

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.