پی‌تک (PayTech)

همه چیز درباره پرداخت الکترونیکی عوارضی تهران پردیس

بانک مسکن با همکاری وزارت راه و شهرسازی اقدام به راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیک عوارض درمحل ایستگاه عوارضی تهران – پردیس کرده است. با استفاده از این طرح، رانندگان خودروهای کشور می‌توانند با تهیه یک «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» و نصب آن پشت شیشه خودروی خود از تمامی مزایای این طرح شامل که عبارتند از عبور بدون توقف از خطوط اختصاصی این پروژه درمحل ایستگاه‌های عوارضی و در نتیجه کاهش زمان سفر و مصرف سوخت و حذف پرداخت پول نقد و امکان مدیریت تعداد عبور و پرداخت ها با مشاهده تراکنش های مرتبط از طریق درگاه اینترنت بهره‌مند شوند. در ادامه نحوه پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی آمده است.

avarezi-way2pay-92-04-22

نحوه تهیه برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض

 1. از طریق مراجعه اینترنتی و ثبت درخواست در سایت www.maskan-avarezi.ir ودریافت برچسب توسط پست مراجعه حضوری به نمایندگان مجاز فروش برچسب که توسط مرکز راهبری سامانه پرداخت عوارض الکترونیک کشور معرفی گردیده‌اند.
 2. ایستگاه عوارضی مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض (مراجعه به باجه مختص به خدمات پرداخت الکترونیکی عوارض)
 3. شعب منتخب بانک مسکن جهت ارائه خدمات مرتبط با برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض
 4. همچنین در آینده نزدیک امکان تهیه این برچسب از دفاتر خدمات پیشخوان دولت در سراسر کشور وجود خواهد داشت.

نمایندگی‌های مجاز فروش برچسب اخذ الکترونیکی عوارض

list-avarezi-way2pay-92-04-22

هزینه برچسب پرداخت الکترونیکی عوارضی

هزینه اولیه تهیه برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض تنها برای یک بار از متقاضی دریافت می‌شود و قابلیت شارژ آن به دفعات امکان پذیر است. هزینه برچسب از طریق سایت www.maskan-avarezi.ir قابل مشاهده می‌باشد. برای فعال سازی برچسب، رانندگان گرامی می‌توانند با مراجعه به باجه ایستگاه عوارضی مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض ، شعب منتخب بانک مسکن ویا ورود به سایت www.maskan-avarezi.ir  با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و از طریق شماره برچسب نسبت به فعال سازی برچسب اقدام نمایند.

 .

نحوه شارژ اعتبار برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض

 1. از طریق اینترنت و مراجعه به سایت www.maskan-avarezi.ir و خرید اعتبار از طریق کارت های عضو شبکه شتاب
 2. استفاده از سامانه همراه بانک مسکن و شماره گیری کد اختصاصی # ۷۳۷ * از طریق کلیه خطوط ایرانسل
 3. استفاده از سامانه تلفنبانک مسکن ۰۲۱۶۴۰۹۶
 4. از طریق تمامی خودپردازهای بانک مسکن
 5. ایستگاه عوارضی مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض (مراجعه به باجه مختص به خدمات پرداخت الکترونیکی عوارض)
 6. شعب منتخب بانک مسکن (لیست شعب با مراجعه به سایت: www.maskan-avarezi.ir قابل دسترسی می باشد)
 7. مراجعه حضوری به نمایندگان مجاز فروش برچسب که توسط مرکز راهبری سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض کشور معرفی گردیده‌اند. هر برچسب دارای یک شماره شناسایی می‌باشد که به عنوان شناسه یکتا جهت اعمال تغییرات یا شارژ برچسب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 8. همچنین در آینده نزدیک امکان شارژ از طریق تمامی دفاتر پیشخوان دولت وجود خواهد داشت.

تذکر مهم: خودروهای عبوری از خطوط مجهز به تجهیزات پرداخت الکترونیکی عوارض در صورت عدم داشتن برچسب یا عدم وجود اعتبار کافی در برچسب آنها، از سوی اداره راهنمایی و رانندگی ۰۰۰ر۲۰۰ ریال جریمه می‌شوند. همچنین در صورت عدم وجود شارژ کافی رانندگان می‌توانند تا ۲۴ساعت پس از عبور از آزادراه نسبت به شارژ و تکمیل میزان اعتبار برچسب اقدام نمایند.

.

ارتباط با سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض کشور

کاربران این سامانه می‌توانند در صورت نیاز به خدمات پشتیبانی و ارسال انتقادات و پیشنهادات خود به روش‌های زیر با مرکز راهبری سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض کشور ارتباط برقرار نمایند :

پست الکترونیک به آدرس : etc@bank-maskan.ir

تماس با تلفن : ۶۶۷۲۳۰۱۵-۰۲۱

.

مشاهده موجودی حساب برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض

 مشاهده موجودی حساب «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» ازطریق اینترنت و مراجعه به سایت: www.maskan-avarezi.ir و ورود به بخش کاربران سامانه امکان پذیر است.

.

نحوه عملکرد سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض ETC

با ورود خودروهای دارای «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض » به خطوط اختصاصی این سامانه در ایستگاه‌های عوارضی کشور، تجهیزات مرتبط نصب شده در خطوط عوارضی، با قرائت شناسه برچسب، اطلاعات لازم را به مرکز کنترل و سرور مرکزی سامانه ارسال کرده و مبلغ عوارض متناسب با نوع خودرو از حساب پیش پرداخت برچسب کسر می‌گردد. پلاک خودروهایی که فاقد «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» بوده و یا برچسب آنها فاقد اعتبار کافی باشد ثبت و جریمه قانونی برای ایشان صادر خواهد شد.

.

barchasb-avarezi-way2pay-92-04-22

هشدارهای ایمنی در استفاده از سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض ETC

از تغییر مسیر ناگهانی هنگام نزدیک شدن به دروازه های ایستگاه عوارضی خودداری فرمایید.

هنگام عبور از دروازه ETC حداقل فاصله به اندازه یک خودرو را با خودرو جلویی حفظ نمایید.

از توقف در مسیر اختصاصی پرداخت الکترونیکی عوارض خودداری فرمایید.

اطمینان حاصل کنید برچسب در محل مناسب روی شیشه جلوی خودرو نصب شده باشد؛ در صورت عدم نصب صحیح بر چسب روی شیشه ، سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض کشور، کارکرد صحیح بر چسب را تضمین نمی کند.

به تابلو پرداخت الکترونیکی عوارض توجه نمایید و تنها در صورت داشتن «برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض» از این مسیر عبور کنید. در غیر این صورت از مسیر پرداخت نقدی عبور نمایید.

 .

نحوه نصب برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض

مرحله ۱ : محل نصب برچسب وسط شیشه جلو، از سمت داخل خودرو، پشت آینه در ناحیه نقطه سیاه و با فاصله از قاب بالایی شیشه می‌باشد،به گونه‌ای که نوشته روی برچسب از داخل خودرو قابل خواندن باشد.

مرحله ۲: بدون برداشتن روکش محافظ چسب و با قرار دادن و جابجا کردن برچسب روی شیشه مکان مناسب را پیدا کنید. دقت داشته باشید برچسب باید به صورت افقی طوری قرار گیرد که مزاحم دید راننده نشود.

مرحله ۳: حال محل قرار دادن برچسب را چربی زدایی، تمیز و خشک کنید.

مرحله ۴: با گرفتن لبه‌های برچسب، روکش محافظ چسب را بردارید و تا حد امکان مراقب باشید که قسمت چسبناک را لمس نکنید.

مرحله ۵: برچسب را در ناحیه نقاط سیاه شیشه جلو و پشت آینه جلو قرار داده و به آرامی سرتاسر آن را فشار دهید.

 توجه: کمی تفاوت در زاویه نصب برچسب، اشکالی در عملکرد سیستم ایجاد نمی کند.

توجه: در نصب برچسب کاملا دقت کنید زیرا پس از نصب، جدا کردن آن از شیشه موجب از بین رفتن برچسب و عدم عملکرد صحیح آن می شود و نیاز به خرید برچسب جدید خواهد بود.

مرحله ۶: یک نمونه از نصب صحیح برچسب.

نکته مهم : در برخی از خودروها شیشه جلو با آلیاژ فلزی مقاوم شده است و ناحیه بدون آلیاژ فلزی با نقاط ریز سیاه مشخص شده است. قابل ذکر است آلیاژ فلزی باعث اختلال در عملکرد برچسب می‌شود بنابراین در این خودروها کاملا دقت کنید برچسب را در ناحیه نقاط سیاه نصب کنید.

درباره نویسنده

مهشید مظلوم

دیدگاهتان را بنویسید

۷۹ دیدگاه

 • با عرض سلام من دیشب از عوارضی بدون اطلاع رد شدم و چند ساعت بعد اس ام اس هشدار آمد برای پرداخت یک دفعه ای تا الان ۲۴ ساعت شده لطفا راهنمایی کنید تا جریمه نشم.مرسی

 • سلام من درتاریخ ۲۸ مهرساعت ۱۱ صبح بدون اطلاع از عوارضی آزادراه پردیس تهران رد شدم بعد از چند دقیقه برام اس ام اس هشدار برای پرداخت آمد که تا ۷۲ ساعت دیگه یعنی شنبه ۱ آبان وقت داری الان باید چکار کنم تا اون عوارض پرداخت شود لطفا راهنمایی کنید تا جریمه نشوم.
  با تشکر

  • بنده هم به تصور اینکه پرداخت الکترونیکی یعنی پرداخت از طریق پوز از عوارضی پردیس رد شدم .بنده شاید تا سالها گذرم به آن حوالی نیفتد .آیا این درست است برچسبی بخرم که اصلا نیازی به آن ندارم. آیا مسئولین به چنین کلاهبرداری واقفند؟

   • فقط به صرف اینکه تصور کردید ،رد شدید؟ بعد بقیه را به کلاهبرداری متهم می فرمایید؟؟؟ خب کسی که صرفا به پشتوانه تصور کاری را انجام بدهد و صف طولانی خودروها در لاینهای دیگر را نادیده بگیرد باید تاوان هم بدهد

 • سلام من پنجشنبه مورخه ۲۷آبان از عوارضی پردیس خروجی فاز ۸ ردشدم کسی نبود که عوارض بگیره فرداش برای من اسمس اومد الان چیکار میشه بکنم

 • باسلام
  تازه برچسب خریدم و برای اولین بار از گیت عوارضی رد شدم و این پیامک برام اومد که منظور از فاقد پلاک یعنی چی؟؟
  اگر میشه راهنمایی کنید
  سپاس

  بانک مسکن
  شرح تردد : مجاز-فاقد پلاک از عوارضی : تهران-پردیس با شماره برچسب : ۹۴۰۱۱۵۰۷۹…
  زمان :۱۳۹۵/۰۸/۳۰ ۲۰:۵۱:۱۰ مبلغ عوارضی : ۲۸۰۰۰ ریال مانده شارژ :۵۰۳۲۵۰

 • سلام من از عوارضی تهران به قم رد شدم بعدش برای منم پیامک اومده حالا چیکار کنم که جریمه نشم راهنمایی کنید ممنون

 • من ساکن بندرعباس ام،امروز ۹۵.۹.۱۲برام پیامک اومده در بزرگراه پردیس تهران بدون پرداخت عوارض جریمه شدم،پلاک ماشین ام رو هم نوشته،کجا باید مراجعه کنم

 • سلام خسته نباشیدبرچسب عوارض دارم ۳ماه پلاک ماشین موبه خاطر زوج وفردپلاک ماشین و تعویض کردم چون اطلاع نداشتم ازعوارضی پردیس ترددکردم وسه مرتبه جریمه شدم نمیدونم باید چکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام و احترام و پوزش
  نحوه راهنمایی -پاسخگویی و برخورد پرسنل باجه فروش برچسب ایستگاه پردیس فوق العاده زشت و تند و متاسفانه بی ادبانه است چند دقیقه ایستادم و نحوه برخوردشان با ارباب رجوع را دیدم واقعا مردم تحقیر میشوند
  لطفا حتما رسیدگی فرمایید

 • سلام خسته نباشیدمن درتاریخ ۷/۲/۹۶ ساعت۱۴.۵دقیقه بدون اطلاع از عوارضی آزادراه پردیس تهران رد شدم یعنی کسی نبود که بعد از چند دقیقه برام اس ام اس هشدار برای پرداخت آمد که تا ۷۲ ساعت دیگه یعنی شنبه وقت داری الان باید چکار کنم تا اون عوارض پرداخت شود لطفا راهنمایی کنید تا جریمه نشوم.
  با تشکر

 • امروز جمعه – ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ساعت ۱۸ بعداظهر از اتوبان پردیس یا وجود بارندگی شدید وشلوغی وحجم زیاد ترافیک به اشتباه از لاین کوفتی الکترونیکی اشتباها رد شدم حداقل بفهمید بعضی مواقع این چنین شرایط رو یا قبل از ورود به اول جدا کننده خطوط اطلاع رسانی کنید با تابلو (وجدان!!!!)

 • سلام.من چهار شنبه ۲۰اردیبهشت از عوارضی پردیس رد شدم در حالی که پول دستم بود اشتباها از گیت الکترونیک رد شدم.زدم بغل اومدم جلو باجه میگن یا باید ۳۰ تومن جریمه بشی یا ۲۰ تومن برچسب بخری.آخه دزدی تا کجا؟؟؟!!!!

 • سلام.من امروز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت وارد لاین الکترونیک شدم وبعلت اینکه پشتم خودروی دیگه ای بود نتوانستم ترمز کنم.بالاجبار از گیت رد شدم وزدم بغل ورفتم جلو باجه به مسئول باجه گفتم میخوام عوارض بدم. میگه نمیشه.یا جریمه ۳۰ تومن یا برچسب ۲۰ تومن. آخه دزدی تا کجا؟؟!!!

 • سلام
  بنده خودروی خودمو که با برچسب و پلاکم بود فروختم حال میخوام روی ماشین جدید برچسبمو نصب کنم پلاکم عوض شده میشه یا نه لطفا راهنمایی کنید

 • سلام پیام بانک مسکن

  شرح تردد : مجاز ناهمخوانی پلاک و برچسب

  از عوارضی : قم به تهران

  با شماره برچسب….

  زمان : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ ۰۱:۰۴:۰۸

  مبلغ عوارضی : ۴۰۰۰ ریال

  مانده شارژ : ۴۶۰۰۰ ریال
  این ناهمخوانی یعنی چی

 • با سلام
  سوال من اینه که در حالی که فقط چهار تا عوارضی کشور به این سیستم مجهز هستند و خیلی از مردم از جمله من چون اطلاع ندارند به اشتباه از این لاین الکترونیکی رد میشن در حالی که پول دستشون هست ولی بلافاصله اس ام اس اخاذی براشون ارسال میشه که یا جریمه بشید یا حداقل ۲۵ تومن برچسب بخرید اگه کسی بخاد فقط پول عوارضی رو بده و برچسب نخره و اشتباهی هم رد شده چکار کنه بخدا این دیگه حرامه یه سیستمی فقط یه جا کار میکنه منم یه بار اتفاقی از همون جا رد شدم اصلا تا حالا ندیده بودم حالا باید بجای ۲۸۰۰ تومن یا۲۵۰۰۰ تومن برچسب بخرم یا ۳۰۰۰۰ جریمه بشم از طرفی اون اقایی که تو عوارضی پردیس برچسب میفروشه خیلی بی ادبه ایشون میگه این سیستم رو کار کذاشتن مردم اشتباه ازش رد شن تا برچسب بفروشیم به همین وقاهت میگه البته بیراهم نمیگه

 • این که اشتباه از گیت اکترونیکی رد بشی و بعدش بهت بگن یا جریمه یا خرید برچسب ادمو یاد برادران دالتون میندازه که تو روز روشن اخاذی میکردند

  • لطفاروش ساده ی پرداخت هم در نظر بگیرید من آمدم گرگان اشتباهی از لاین الکترونیکی عبور کردم حالا رسیدم گرگان چگونه پرداخت کنم پس باید جریمه بشم

 • متصدی فروش برچسب تو عوارضی پردیس بسیار بی تربیت هستند و با مردم توهین امیز رفتار میکنن بنده وقتی به اشتباه از گیت رد شدم برای اصلاح و پرداخت عوارضی به باجه مراجعه کردم ایشون فرمودند یا ۳۰۰۰۰ جریمه یا ۲۵۰۰۰ خرید برچسب باید به مردم بگید و تابلو بزنید که اگه کسی از گیت اکترونیکی رد بشه باید پول زور بده

 • سلام
  من سعید غبیشاوی هستم از آبادان
  چند روز پیش از گیت الکترونیکی اشتباهی رد شدم
  برای ایثارگران عوارض نمیگیرن رایگان است
  ومن فکر کردم منظور از الکترونیکی یعنی پوز دارن وکسی اونجا نشسته
  وقتی رد شدم کسی نبود وپشت سرم هی بوق میزدن عبور کردم ورفتم مسیر بعدی کارت بنیاد نشون دادم گفت بروونیم ساعت بعد این پیام امد
  ‏مالک محترم خودرو
  ۵۳_۴۵۲ ی ۱۴
  تخلف عدم پرداخت عوارض تهران-پردیس مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۶:۱۴:۰۶
  با دوربین ثبت شد
  جهت عدم اعمال جریمه طی ۷۲ ساعت از تاریخ تردد نسبت به خرید وشارژ برچسب از شعب بانک مسکن یا باجه های فروش و یا وبسایت Maskan-avarezi.ir اقدام نمایید
  حالا باید چکار کنم

 • سلام من هم جریمه شدم متاسفانه، ولی اس ام اس اش رو اشتباها پاک کردم، الان شناسه قبض و پرداخت رو از کجا باید مطلع بشم؟ چون تو سایت راهور و سامانه پیامکی دریافت خلافی اصلا ثبت نشده با اینکه ۳ هفته گذشته

 • سلام ، امکان داره من از عوارضی تهران – قم رد نشده باشم ولی با شماره برچسب من عوارض ۴۰۰۰ ریال با تاریخ و ساعت کسر بشه ، یعنی اشتباه در ثبت شماره برچسب‌ و ارسال اس ام اس توسط دستگاه عوارضی باشه ؟؟

 • من برچسب الکترونیکی دارم و برچسبم رو هر چند روز ی بار شارژ میکنم
  در طول روزهم دو مرطبه بیشتر رد نمیشم از عوارضی یکی صبح و دیگری بعدظهر
  این برچسب یک روزایی وقتی رد میشی اس برات دیر میاد
  که مثلا شما بااین شناسه برچسب رد شدی و مانده شارژت انقدر مونده
  دقیقا ۳بار برای من جریمه اومده که اون ۳بارهم من شارژ داشتم فقط اس ام اسش برام صبح نیومده و ظهر اومده و دقیقا همون ۳باری که این اتفاق افتاده من هرروز صبح جریمه شدم و وقتی رفتم بهشون گفتم من روزی دومرتبه رد میشم و این هم ساعت ورود و خروجم هست و اس ام اس شما ظهر برای من ارسال شده که توی اونم ساعت تردد من رو ظهر زده و صبح نزده قبول نمیکنن که نمیکنن و میگن شما صبحم رد شدی و شارژ نداشتی میگم من صبح رد شدم و پیامش ظهر برای من اومده خلاصه اینا فعلا کیسه دوختن برای جیب مردم ماها باید حالا حالاها پول زور بهشون بدیم

 • سلام من ماشین تازه گرفتم وتعویض پلاک نکردم چجوری میتونم شماره خودمو تو سیستم ثبت کنم که رد میشم بدونم چقدر شارژ دارم.

 • قبلا برچسب داشتم اتومبیل را فروختم و اتمومبیل دیگری خریدم عوارضی پردیس برای دریافت برچسب مراجعه کردم میگویند برچسب قبلی را بایستی در یکی از بانکهای مسکن باطل کنی
  اولا قبل از این چنین مقرراتی نبود
  ثانیا چرا خود عوارضی این کار را نمیکند
  ثالثا اصلا به وقت مردم ارزش قائل نیستید و واکثر شعبه ها از انجام این کار سرباز میزنند تکلیف چیست

 • سلام با پرچسب الکنرونیک ۹۷/۳/۱ از عوارضی تهران پردیس رد شدم مبلغ ۳۶۰۰۰ ریال از حسابم کسر شده در صورتی که همیشه۲۸۰۰۰ ریال بود چرا؟

 • من هم اشتباها رد شدم دراینصورت باید فقط عوارض گرفته شود شاید من سالها دیگر دراین مسیر تردد نکنم لزومی ندارد برچسبی بخرم که قابل استفاده نباشد لطفا رسیدگی کنید

 • سلام من برای من پیام اومده که در عوارضی تهران پردیس در۱۵/۴/۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۹:۳۴دقیقه توسط دوربین جریمه عدم پرداخت عوارض شدم در صورتیکه منزل من در غرب تهران هست اون روز و اون ساعت رفته بودم طالقان در باغ کشاورزی پدرم میوه میچیدیم این چطور امکان می‌تونه داشته باشه عوارضی تهران پردیس کجا طالقان کجا ؟؟؟؟؟

 • من دیشب ندانسته ازآزادراه پردیس بدون عوارضی رد شدم الان برام جریمه ۳۰۰۰۰۰ریالی اومده چیکاربایدبکنم لطفا راهنمائی کنید

 • روز جمعه با پسرم گفتیم بریم زیارت حضرت عبدالعظیم ع ، توی مسیر که چندان هم بلد نبودیم رفتیم یه خیابونی که دیدیم مثل عوارضی های تو اتوبان چندین گیت ورودی داره اما کسی نیست پول عوارضی بگیره ، گفتیم خب این حتما عوارضی نیست و اینجا هم اتوبان نیست . ما هم که گم شدیم و این خیابونی که الان اومدیم دور برگردون نداره و باید ناچار از این گیت رد بشیم تا بتونیم برگردیم . رفتیم لاین مخالفش که برگردیم اینبار یکی بود که پول میگرفت گفتیم اقا ما اشتباهی وارد اینجا شدیم داشتیم میرفتیم شاه عبدالعظیم ع ، چیزی نگفت و درخواست پول هم نکرد و آدرس شاه عبدالعظیم ع رو هم داد و ما رفتیم . فردا شنبه ش برام اس ام اس اومد که مالک خودرو فلان شما بدون پرداخت عوارض مربوطه وارد محدوده طرح شده اید و این عوارض به حساب بدهی شما در شهرداری منظور شد . شهرداری باید قبل از ورود ماشینها به محدوده اخذ عوارض یک تابلو بزنه و اعلام کنه که شما دارین به محل عوارضی نزدیک میشین . همونطور که تو اتوبانها تابلوهای هشدار دهنده نصب شده ، این که دیگه خیابون داخل شهر هست . دوم یه مسیر برگشت بذارن برای ماشینهایی که اشتباهی وارد اون خیابون میشن . تا بالاجبار نخوان از اون گیت رد بشن . سوم کسی که فوری از لاین مخالفش برمیگرده یعنی اشتباهی وارد شده و راه برگشت نداشته و حالا سریع برگشته این دیگه چه عوارضی و بابت استفاده از چه خدماتی باید سی هزار تومن بده ؟ ایا در کشور اسلامی نباید به حلال بودن درامد شهرداری اهمیت داده بشه ؟ آموزه های دینی ما میگه مال حرام برکت نداره و باعث ضرر و زیان میشه ، این پولهای حرام از مردم اخذ میشه بعد میزنه یه جای شهر چنان خسارت میخوره و ویران میشه و این پولها رو می برن همونجا خرج خرابیها میکنند . در حالیکه اگر حلال باشه برکت میکنه . لطفا راهنمایی کنین که برای شکایت ازین عوارضی گرفتن نابحق باید به کجا مراجعه کرد ؟

 • سلام،مسافری هستم دیشب ازعوارضی بزرگراه پردیس قسمت پرداخت الکترونیکی گذشتم بعنوان اینکه با کارت خوان پرداخت کنم،چرا مسئولین ننوشتن محل عبور خودروهای دارای برچسب الکترونی،آیا ای حق خوری نیست؟من راضی نیستم چرا مسئولین از جمله های واضح و خطا ناپذیر استفاده نمیکنند درصورتی که وقتی من عبور کردم هیچ گرافیکی هم نبود؟

 • من امشب از یک قسمت عوارضی پردیس رد شدم که فقط یه باجه الکترونیکی داشت بقیه باجه ها بسته بود. جریمه میشم؟

 • متاسفانه بنده هم به تصور اینکه در این لاین میتوانم با کارت بانکی عوارض رو پرداخت کنم، وارد شدم ولی هیچکس در باجه نبود و چون پشت سرم چنتا ماشین ایستاده بودن و مدام بوق میزدن ، از باجهپرداخت رد شدم و از ماشین پیاده شدم وبا متصدی باجه کناری صحبت کردم و ازش پرسیدم چرا هیچکس در باجه حضور نداشت و کجا میشود عوارض را پرداخت کرد. ولی ایشان با لحنی بی ادبانه و به دور از فرهنگ با من برخورد کرد . باید عرض کنم اون روز من جلوی خانوادم واقعا خجالت زده شدم . متصدی بمن گفت مگه از دهات تشریف اوردی و هنوز عوارضی ندیدی که اشتباهی رد شدی . از این به بعد چشمات رو باز کن تا جریمه نشی . خلاصه بنده رو جلوی زن و بچم مورد تمسخر قرار داد. واقعا از مسعول عوارضی خواهش میکنم با این متصدی بی ادب برخورد کند.

 • باسلام
  با توجه به داشتن برچسب و رد شدن از عوارضی اگر این پیام برای شما ارسال شود چه معنی دارد ؟
  بانک مسکن شرح تردد :  مجاز ناهمخوانی پلاک و برچسب از عوارضی

 • سلام من بعد تصادف پلاک ماشینم داغون شد از عوارضی رد شدم شارژ پولی هم داشتم از حسابم کم شد ولی پیام داد ناهمخوانی پلاک و برچسب ! ایا جریمه میشم باید چکار کنم

 • با سلام و خسته نباشید من قبلا ماشینم برچسب داشته با پلاک صاحب قبلی ولی وقتی پلاک جدید گرفتم دیگه بهم برچسب ندادن گفتن باید با پلاک خودت که بانک مسکن ثبت میکنه میتونی تردد بکنی ولی الان دو مورد اس اومده که دارن جریمه ام میکنن توروخدا راهنماییم کنید چکار کنم تا جریمه نشم نه بهم برچسب میدن و نه ETC پلاک منو نمیتونه بخونه

 • اینکه از مسیر برچسب دار اشتباهی رد مبشی وجریمه میشی بی انصافیه باید مثل بقیه الکترونیکی بتونی پرداخت کنز

 • سلام ضمن خسته نباشید و آرزوی توفیق روز افزون در ارائه خدمات بهتر با کمال احترام باستحضار میرساند که :
  بنده مالک خودروی سواری ال۹۰ به شماره پلاک … هستم .
  اخیرا در چند مرحله برایم پیامک ثبت عبور از عوارضی طرح آنی رو ارسال شده و متعاقبا از شارژ خودرو کسر گردیده . با توجه به اینکه اصولا بنده از مسیرهای اعلامی عبور نکرده ام تقاضا دارم موضوع بررسی و مبلغ شارژ کسر شده عودت داده شود.
  با عنایت به اینکه پیامک عبور بز عوارضی بر اساس شماره سریال برچسب میباشد . عبور های غیر واقع با درج شماره پلاک اعلام شده.
  با قدردانی از رسیدگی عاجل

 • سلام من اطلاع نداشتم عوارضی پردیس اتوماتیک کسر نمی‌شود دومرتبه بعلت شارژ مبلغ عوارضی در سامانه آپ گذر کردم چند مرتبه چک کردم دیدم کسر نشده چگونه میتوانم بپردازم سواری تهران۱۱-۷۴۸و۹۸و ۴۴-۸۳۴ن۶۴ چون ماشینم تعمیرگاه بود با وسیله دخترم تهران ۴۴ رفتم راهنمایی بفرمایید پلیس +۱۰جواب گو نبود

/* ]]> */