راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

برگزاری نخستین جشنواره هفته خرید اینترنتی در سطح کشور

نخستین جشنواره هفته خرید اینترنتی کشور از تاریخ سوم تا نهم اسفند ماه سال جاری در فضای اینترنت و با حضور فروشگاه‌های اینترنتی معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیکی کشور و از طریق وب‌سایت جشنواره هفته خرید اینترنتی برگزار می‌شود.

شعار امسال این جشنواره هفته خرید اینترنتی «شهروند الکترونیکی در هفته خرید اینترنتی» است و اهداف اصلی برگزاری آن، گسترش و نهادینه‌سازی فرهنگ خرید اینترنتی در سطح کشور؛ معرفی کسب‌وکارهای اینترنتی قانونمند و مورد اعتماد به اقشار مختلف مردم و ایجاد زمینه‌های پرورش شهروند الکترونیکی در سطح جامعه می‌باشد.

این رویداد ملی به جهت کارکرد مشابه با نمایشگاه‌های بهاره‌ای است که هرساله با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی و در راستای تنظیم بازار شب عید و کمک به تامین مایحتاج مردم در سطح کشور برگزار می‌شوند. در عین حال، جشنواره هفته خرید اینترنتی با نمایشگاه‌های یاد شده تفاوت‌های زیادی دارد که شکل کاملا مجازی در فضای اینترنتی، عدم محدودیت جغرافیایی برای مشارکت فروشگاه‌های اینترنتی و فروشگاه‌های مختلف از سراسر ایران و همچنین عدم محدودیت خرید از اقصی نقاط کشور از آن جمله است.

در جشنواره هفته خرید اینترنتی صرفاً فروشگاه‌های اینترنتی که از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماد اعتماد الکترونیکی را دریافت کرده باشند می‌توانند در این رویداد شرکت کنند ضمن اینکه علاوه بر عرضه‌کنندگان کالاهای مختلف‌، فروشگاه‌های ارائه دهنده خدمات نیز در این جشنواره امکان حضور دارند. نکته حائز اهمیت دراین جشنواره آن است که تمامی فروشگاه‌های شرکت‌کننده در این رویداد باید شرایط ویژه‌ای نظیر ارائه تخفیف، حمل رایگان، ارسال هدیه و… را برای کالاها و خدمات خود ارائه دهند.

مراجعه به وب‌سایت جشنواره در فاصله زمانی یاد شده (سوم تا نهم اسفند) مرحله نخست جشنواره خواهد بود به دنبال آن جستجو کالا یا خدمت مورد نظر براساس گروه کالایی یا براساس نام فروشگاه‌ها، مشاهده و بررسی شرایط ویژه ارائه شده برای کالای مورد نظر توسط فروشگاه یا فروشگاه‌های منتخب و اخذ تصمیم و هدایت به فروشگاه‌ مورد نظر جهت تکمیل فرآیند خرید مراحل دیگر برای حضور در این جشنواره عنوان شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.