راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دریافت آنلاین خلافی و نمره منفی گواهینامه به همراه شماره جدید اعلام تصادفات

فرمانده ناجا با بیان اینکه نرخ جریمه‌ها باید براساس نرخ تورم به روزرسانی شود تا عامل بازدارندگی خود را حفظ کند، گفت: از این به بعد شهروندان می‌توانند به جای شماره ۱۱۰ با شماره ۱۲۰ برای ارائه گزارشات راهنمایی رانندگی تماس بگیرند.

.

سایت جدید دریافت آنلاین خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه

سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران گفت: قانون جدید راهنمایی و رانندگی را مکلف کرده که از طریق تکنولوژی‌های جدید به مردم در مورد نرخ جریمه‌ها، تخلفات و نمره منفی گواهینامه هایشان گزارش دهد. بنابراین سایت راهور ۱۲۰ به منظور ارائه خدمات به شهروندان راه‌اندازی شد تا آنها بتوانند از میزان خلافی خودرو، نمره منفی خود و سایر مسائل مربوط به راهنمایی رانندگی اطلاع پیدا کنند.

.

شماره جدید اعلام تصادفات راهنمایی و رانندگی

فرمانده ناجا با بیان اینکه حجم زیادی از تماس‌های مردم با فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ را مسائل مربوط به راهنمایی و رانندگی و تصادفات تشکیل می‌داد، گفت: به همین علت سامانه ۱۲۰ را جهت ارائه گزارشات مربوط به راهنمایی و رانندگی و تصادفات راه‌اندازی کردیم. البته این به آن معنا نیست که سامانه ۱۱۰ گزارشات تصادفات را دریافت نکند بلکه این دو سامانه در کنار هم فعالیت‌ می‌کند.

احمدی مقدم همچنین از امکان پرداخت قبوض راهنمایی و رانندگی با استفاده از سایت راهور ۱۲۰ خبرداد و گفت: مردم می‌توانند تصاویر تخلفات دیگر شهروندان را از طریق این سایت برای ما ارسال کنند.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شیوه‌های مختلف دریافت آنلاین خلافی خودرو و پرداخت آنلاین آن مطلب «چگونه خلافی خودرو را غیر حضوری دریافت و پرداخت کنیم؟» را در راه پرداخت مطالعه کنید.

1 نظر
 1. بهدخت می‌گوید

  سلام
  فرزانه حکمت/

  واقعا دست راهنمایی و رانندگی درد نکنه با این دوربین های فوق هوشمند!

  وقتی پیامک پلیس راهور تهران بزرگ را دیدم روی صفحه گوشی ام، از تعجب دهانم باز ماند. نوشته بود:

  مالک خودرو به شماره شخصی ….. به علت تخلف عبور یا توقف در معابری که از طرف راهنمایی و رانندگی در ساعت معینی ممنوع اعلام می شود در تاریخ … و درمحل ب کردستان پایین تراز همت مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال برای شما توسط دوربین های مکانیزه منظور گردید. شناسه قبض……….. شناخه پرداخت……………

  پلیس راهور تهران بزرگ

  هر چه فکر کردم که در این نقطه از اتوبان آخر جای ایستادن و اصلا دلیلی برای ایستادن هست یا نه، نفهیمدم . عبور ممنوعش را که اصلا نفهمیدم. آخر راه راست برای چه باید برای عبور ممنوعیت باشد؟ یعنی غیر از عبور چه کار دیگر در این بزرگراه می شود کرد؟

  فردای آن روز که اتفاقا از همان مسیر می رفتم، دقت کردم که در این قسمت اتوبان عبور یا ایست ممنوع چگونه معنا پیدا می کند؟! البته که این دقت به جایی نرسید و چیزی نفهمیدم. اما جالب تر این که دوباره همان روز برایم عینا همان متن روز قبل آمد فقط تاریخش عوض شده بود؟!

  تنها نتیجه ای که گرفتم این بود که این دوربین های هوشمند راهنمایی و رانندگی چیزهایی می فهمند و می بینند که ما آدم های ماشین سوار عمرا بفهمیم و ببینیم ؛ پس حق مان است که جریمه بدهیم.

  واقعا دست راهنمایی و رانندگی درد نکنه با این دوربین های فوق هوشمند!

  پاسخ بدین لطفا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.