راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

فیلترینگ چگونه بر بانکداری و پرداخت الکترونیک تاثیر منفی می‌گذارد؟

با افزایش فیلترینگ، استفاده از شیوه‌های مختلف برای عبور از فیلترینگ نیز افزایش می‌یابد. در این میان، مخابرات هم گاهی اوقات با بستن همه پورت‌های VPN همراه با برخی پورت‌های دیگر مانند SSL، به ایجاد فیلترینگ برای این دسته از کاربران اقدام می‌کند.

بنابراین، با توجه به بسته شدن پورت‌های VPN در بعضی روزها، اکانت‌های HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) و SOCKS از محبوبیت قابل‌توجهی در بین کاربران برخوردار شده‌اند. این دو اکانت، نوعی سرویس Secure Tunnel هستند که تقریبا کار VPN را انجام می‌دهند، البته با ضریب امنیتی بالا و سرعت بهتر.

در صورت بستن پورت SSL، سایت‌هایی که با این پروتکل امن، رمزگذاری داده‌ها را انجام می‌دهند، از جمله بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، خدمات الکترونیک آنها قابل دسترس نخواهد بود یا با قطعی‌های موقت مواجه خواهند شد. معمولا از HTTPS برای تراکنش‌های پرداخت آنلاین و همچنین تراکنش‌های حساس سامانه‌های اطلاعات سازمانی استفاده می‌شود.

 

مزایای استفاده از HTTPS

از مهم‌ترین مزایای اکانت‌های HTTPS و SOCKS علاوه بر تغییر هویت کاربران به آن کشوری که می‌خواهند (Ip Dynamic)، می‌توان به امنیت بالا که معمولا با نصب فایروال‌های سخت‌افزاری در سمت سرور و رمزگذاری داده‌ها تأمین می‌شود اشاره کرد. از دیگر مزایای آن می‌توان سازگاری کامل با انواع سیستم عامل‌ها بدون محدودیت در سرعت، زمان و پهنای باند، کیفیت و پایداری بالا، پشتیبانی از تمام سرویس‌های اینترنتی، امکان تبادلات مالی با تمام وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک، سازگار با وب سایت‌های ارتباط جمعی، جلوگیری از شنود و پیگیری اطلاعات محرمانه کاربران، دور زدن تحریم‌هایی که برای کاربران ایرانی در اینترنت اعمال شده، امکان به‌روزرسانی ویندوز و آنتی‌ ویروس‌ها، دسترسی به وب‌سایت‌های اینترنتی فیلتر شده و قابلیت اجرا روی تلفن همراه را علاوه بر ایمنی ارتباطات و معاملات تجاری آنلاین آن، برشمرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.