راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

پاسخ به ۱۰ سؤال درباره فروش ۳۰ درصدی سهام عدالت

120

سهام عدالت ۱۳ ساله امسال به زمان آزادسازی و انجام معامله رسیده و از ابتدای امسال فرایند آزادسازی آن آغاز شد، آزادسازی که البته برای همه ۴۹ میلیون نفر صاحب سهام عدالت شفاف و روشن نبوده است. براساس آخرین تصمیم شورای عالی بورس، مشمولان سهام عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند فقط ۳۰ درصد از سهام در اختیار خود را در مرحله نخست به فروش برسانند و به مرور در زمینه مراحل بعدی فروش تصمیم‌گیری و زمان دقیق آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این اولین ابهام در این مرحله از سهام عدالت است، درحالی که گفته می‌شد از خردادماه هر صاحب سهام عدالتی که بخواهد می‌تواند سهمش را بفروشد، حالا سیاست‌گذار اعلام کرده در فاز اول مشمولان فقط حق آزادسازی ۳۰ درصد سهام خود را دارند. آن هم تنها کسانی که روش مستقیم را برای آزادسازی خود انتخاب کرده‌اند.

طبق آنچه سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت می‌گوید، حدود ۱۰ میلیون نفر روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند. همچنین براساس آمار موجود از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت، ۳۵ میلیون نفر ارزش سهام ۴۸۰ تا ۵۳۰ هزار تومان و بقیه سهام یک میلیون تومانی دارند.

ما پیش از این گزارش‌های متعددی درباره جزئیات سهام عدالت و نحوه فروش آن نوشته‌ایم، اما باتوجه به نظرهایی که مخاطبان برای ما ارسال کردند، هنوز ابهامات زیادی برای این طرح وجود دارد. در این گزارش قصد داریم به سؤالات و ابهاماتی که درباره نحوه فروش سهام عدالت وجود دارد، پاسخ دهیم.

۱. چه کسانی می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند؟

برای اینکه بتوانید سهام عدالت خود را بفروشید باید یکی از روش‌های آزادسازی سهام، مستقیم یا غیرمستقیم را انتخاب کنید. در روش آزادسازی مستقیم سهامدار خودش مسئولیت پرتفوی بورسی را به عهده دارد، اما در روش غیرمستقیم پرتفوی افراد در شرکت سرمایه گذاری استانی قرار می‌گیرد و شرکت‌ها به نیابت از سهامداران، سهام آنها را مدیریت می‌کنند؛ بنابراین در روش دوم شخص به‌طور مستقیم درگیر نیست.

اگر هنوز روش آزادسازی سهام خود را انتخاب نکرده‌اید، تا پنجشنبه این هفته یعنی ۱۵ خردادماه وقت دارید تا با مراجعه به سامانه سهام عدالت این کار را انجام دهیم. اگر روش مستقیم را انتخاب کنید، اطلاعات شما از سازمان خصوصی سازی به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌شود و صاحب کد بورسی خواهید شد.

۲. آیا امکان فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم وجود دارد؟

آنطور که مسئولان ستاد راهبردی سهام عدالت اعلام کرده‌اند، امکان فروش سهام برای کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند هم وجود دارد، اما آنها باید منتظر پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس بمانند. این مورد ممکن است تا پایان سال طول بکشد.

۳. چگونه می‌توانیم سهام خود را در هر یک از شرکت‌های بورسی ببینیم؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت شرکت‌های بورسی را که شما از آنها سهم دارید، ببینید. در این سامانه دارایی‌های شما در هر شرکت نشان داده می‌شود.

۴. چطور می‌توانیم سهام عدالت خود را بفروشیم؟

به ‌دو صورت امکان فروش سهام عدالت وجود دارد. روش اول مراجعه به بانک و تکمیل فرم درخواست فروش سهام عدالت بوده که تا امروز ۱۳ خردادماه فرصت داشتید این اقدام را انجام دهید. در روش دوم با مراجعه به کارگزاری‌ها و سایت منتخب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی می‌توانید اقدام به فروش تک‌تک سهام شرکت‌ها کنید.

۵. اگر سهام عدالت را از طریق بانک نفروشیم چه مشکلی پیش می‌آید؟

مهلت تعیین شده برای فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها امروز به پایان می‌رسد. اگر از این فرصت استفاده نکنید، باید برای فروش سهام عدالت خود کد بورسی بگیرید. چراکه صرفاً بانک‌ها بدون نیاز به کد بورسی سهام عدالت شما را می‌فروشند. اگر عجله‌ای برای فروش سهام ندارید، می‌توانید هر موقع خواستید برای دریافت کد بورسی اقدام کنید. همچنین اگر کد بورسی دارید، نگرانی بابت پایان مهلت فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها وجود ندارد.

۶. آیا می‌توان فروش سهام عدالت را لغو کرد؟

بعضی مشمولان بعد از امضای توافقنامه با بانک‌ها برای فروش سهام عدالت یا ثبت سفارش فروش به‌صورت غیرحضوری، از این اقدام پشیمان شده‌اند، اما امکان لغو سفارش فروش سهام از طریق بانک‌ها و سامانه‌های دیگر وجود ندارد، چراکه آنها سفارش مشتریانشان را جمع کرده و پس از آن در بورس می‌فروشند.

۷. پس از فروش، سهام عدالت چه زمانی و از چه طریقی واریز می‌شود؟

واریز مبلغ فروش سهام عدالت به حساب مشمول، صرفاً در روش فروش سهام از طریق بانک‌ها انجام می‌شود. اگر سهام عدالت خود را از طریق کارگزاری بفروشید، مبلغ آن به حساب شما نزد کارگزاری واریز می‌شود و از بخش توان خرید قابل مشاهده است. می‌توانید از منوی «تقاضای وجه» سامانه معاملات آنلاین برای واریز پول به حساب بانکی‌تان استفاده کنید.

آنطور که در فرم درخواست فروش سهام آمده است، انتخاب زمان فروش و سهامی که باید به فروش برسد به عهده کارگزار با هماهنگی ناظر بازار است و در این خصوص اختیار تام به کارگزار و ناظر بازار داده می‌شود.

۸. افراد دارای کد بورسی چگونه می‌توانند سهام عدالت خود را بفروشند؟

اگر دارای کد بورسی هستید می‌توانید از طریق سامانه‌های فروش اینترنتی سهام عدالت بدون مراجعه حضوری به شرکت‌های کارگزاری نسبت به فروش سهام عدالت یا مشاهده سهامتان اقدام کنید. سامانه سعدی سامانه آنلاینی است که سهامدار پس از ورود به آن می‌تواند پرتفوی خود را مشاهده و تا سقف ۳۰ درصد از ارزش کل سبد را برای فروش انتخاب کند. کارگزاری نیز کلیه سفارش‌های فروش همه مالکان سهام عدالت را به قیمت بازار اخذ و تا ساعت ۱۴ آن روز به سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌کند. سپرده‌گذاری مرکزی تا پایان آن روز دارایی سهام به اندازه سفارشات ارسالی هر کارگزار را در کد اختصاصی آن شرکت ایجاد می‌کند.

کارگزار روز کاری بعدی از ساعت ۱۲:۴۵ تا ۱۴ سفارشات فروش تجمیع‌شده را در هر نماد به قیمت پایانی همان روز وارد سامانه می‌کند و اهالی بازار می‌توانند به‌قیمت پایانی آن روز معاملاتی سهام مورد نظر را خریداری کنند.

بر اساس اطلاعیه سازمان بورس از امروز ۱۳ خردادماه تا چهارشنبه هفته آینده (۲۱ خردادماه) شرایط امکان خرید سهام در شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت وجود دارد. بر اساس این اطلاعیه تنها کارگزارانی امکان خرید سهام عدالت را دارند که از سوی کمیته پایش ریسک بازار به عنوان کارگزاری «پرریسک» شناسایی نشده باشند. 

نمادهای معاملاتی «فایرا، خودرو، وتجارت، وبصادر، وبملت، بسویچ، شبندر، شتران، شبریز، شپنا، وپست، کچاد، حپترو، خساپا، وتوصا، ورنا، ساراب، سدشت، فولاژ، فخوز، فولاد، حکشتی، کگل، اخابر، رمپنا، فملی، بنیرو، دانا، جم، فارس، بفجر» شرکت‌های سرمایه‌پذیری هستند که در پورتفوی سهام عدالت سهام‌داران وجود دارند.

۹. شماره موبایل برای ورود به سامانه را چطور تغییر دهیم؟

بسیاری از مشمولان زمان مراجعه به سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به نشانی sahamedalat.ir یا ورود به سامانه‌های فروش سهام عدالت با پیام «شماره موبایل اشتباه است» روبه‌رو می‌شوند. این شماره موبایل از سازمان خصوصی‌سازی به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ارسال شده و برای تغییر آن باید به سایت samanese.ir مراجعه کنید و از منوی سمت راست گزینه تغییر شماره تماس را انتخاب کنید.

۱۰. آیا بانک‌ها اجازه دارند کمتر از ۳۰ درصد سهام عدالت را واریز کنند؟

برخی از مردم زمانی که برای فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود مراجعه کرده‌اند، بانک‌ها گفته‌اند ارزش فروش سهام عدالت آنها فقط ۴۵۰ هزار تومان است، اما حسن علائی، معاون سازمان خصوصی‌سازی این خبر را جعلی اعلام کرده و گفته است که چنین ادعایی صحت ندارد. طی تماسی هم که با برخی از بانک‌ها داشتیم، به فروش ۳۰ درصد سهام اشاره کردند وپرداخت تنها ۴۵۰ هزار تومان از فروش سهام عدالت را نفی کردند.

مشمولان سهام عدالت می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۵۶۹ سوالات خود را با کارشناسان این مرکز مطرح کنند. همچنین شماره تماس ۸۳۳۳۸ سازمان خصوصی سازی، برای پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت در دسترس است.

120 نظرات
 1. ناشناس می‌گوید

  سلام من سوم خرداد ثبت‌نام کردم رفتم بانک گفتن هنوز نمیتونی سهامتو بفروشی ، فقط اونایی که تا تاریخ ۳۰اردیبهشت ثبت‌نام کردن فعلا میتونن بفروشن پس ما کی میتونیم؟

  1. سحر می‌گوید

   نرو بانک بفروش ما پشیمونیم کلی سود برمیداره یجای معتبر دیگه بفروشش

   1. علی می‌گوید

    سلام اگر کسی هم از طریق بانک اقدام به فروش کند و هم از طریق سامانه سعدی. مشکلی پی میاد

 2. مجید می‌گوید

  سلام شما را بخدا برای انتقال گرفتن سهام فرزندمان که نه زن بچه دارد ونه مالی بنام فرزندمان هست کمکمان کنید که دفتر خانهای پیشخوان سهام فرزندمان را به بند ومادرش انتقال دهند ( تشکر از مسعولین زحمتکش که کار مردم را بدور از امااگر انجام می دهند ومردم را از بلا تکلیفی رها می کنند ( باز هم از شما تشکر می کنیم وبرای شما زحمتکشان آرزوی موقیت می کنیم وشمارابخدا می سپاریم)

 3. فاطمه می‌گوید

  سلام ۳۰درصد چند تومانه لطفا جواب بدین

  1. ناشناس می‌گوید

   ۳۰درصد براساس ارزش سهام مشخص میشود یعنی اینکه ارزش سهام یک ملیونی به عبارتی چهار و نیم ملیون میشود

  2. مهدی می‌گوید

   ارزش کل سهام من۹۰۰۰۰تومان بودپس چرا۳۰%ازپول فروش سهام من شده۱۲۰۰۰۰۰۰تومان بقه پول من چی میشه جان خودم اگه بقه پول فروش منونریزندمیام جلوی صحن شوراخودم وآتیش میزنم من به این پول نیازداشتم میخاستم مادرم راببرم دکتر….امانشدخداااااااااااااااااااااا

   1. علی می‌گوید

    دوست عزیز لطفا مبالغ رو به شکل صحیح وارد کنید.ما الان نمیتونیم شما رو راهنمایی کنیم که.نود هزار تومن سهامت بوده بعدش دوازده میلیون پول گرفتی واسه سی درصد؟؟؟دوباره متن خودتو بنویس.اگر تعداد صفرهای اعداد رو نیمتونید صحیح بنویسید لطفا مبالغ رو به حروف وارد کنید

 4. فاطمه می‌گوید

  سلام کلا سهام عدالت چند تومانه؟

  1. ناشناس می‌گوید

   ۸۵۰۰

   1. ناشناس می‌گوید

    بخدا منم به یه امیدی گذاشتم فروش

 5. ناشناس می‌گوید

  عالی بود ممنون

 6. مسعود می‌گوید

  سلام چرا بعد از فروش سی درصد سهام، میزان دارایی صفر میشود؟ما که سی درصد سهام را فروخته ایم.اماوقتی وارد سامانه سهام عدالت میشویم بعداز فروش میزان دارایی صفر است.اما قبل از فروش هفت میلیون و هشتصد هزار تومان بود. لطفا پاسخ دهید

  1. king persian می‌گوید

   سایت مشکل داره بعضی وقتا هنگ می کنه

  2. Mahdi می‌گوید

   از کدوم سامانه نگاه کردی دارایت ۷۸۰۰ بود

 7. ناشناس می‌گوید

  چرا وقتی اینترنتی میخاییم بفروسیم به هیچ وجع قبول نمیکنه…فقط تعداد کمی موفق به فروش اینترنتی شدند…اگر قرار بخرند پس اذیتمون نکنید بخدا قسم سخته باسه کسی که دلشو امیدشو بسته به این سهام

 8. وحید می‌گوید

  ما که هر کاری کردیم نتونستیم وارد سایت بشیم واسه فروش کلا بیخیالش شدیم .

  1. مرضیه شمس می‌گوید

   براری ورود به سایت مرورگرهای دیگه رو امتحان کنید

   1. محمد حافی می‌گوید

    سلام مرضیه خانم نمیدونی پول سهام کی واریز میکنم من ۱۵ خرداد رفتم بانک ولی تا حالا هیچ خبری نیست به نظرت کی میاد

  2. علی می‌گوید

   لطفا از مرورگر گوگل کروم استفاده کنید

 9. محمود می‌گوید

  سلام من روش مستقیم را انتخاب و بعد به بانک اجازه فروش دادم هنوز به برام به فروش نرسانده و من از فروش رفتن سهامم در حال حاضر پشیمانم الان تکلیف چیست اینکه بانک ها اطلاعات را جمع آوری کرده و دیگه نمیشه پشیمانی را به بانک اعلام نمود اصلا منطقی نیست شاید برای عده ای از جمله بانکها سود سرشار دارد . متاسفم برای این دولت و مسئولین مربوطه

 10. صولت دادفر می‌گوید

  سلام من درسایت سجام ثبت نام کردم واحرازهویت انجام دادم درتاریخ ۱۳خردادالان برای فروش بایدچکارکنم باتشکر

  1. مرضیه شمس می‌گوید

   برای فروش سهام عدالت خود می‌توانید به سایت https://edalat.farabixo.com/ مراجعه کنید، پرتفوی خود را مشاهده و تا سقف ۳۰ درصد از ارزش کل سبد را برای فروش انتخاب کنید.

   1. Mahdi می‌گوید

    این سایت دسته شده آیا میزنم باز نمیشه

 11. بی نام می‌گوید

  پاسخ های خوبی بود فقط سوال اینه ک چرا سهام من یک میلیونی شده پونصدتومن و از طرفی بهانه میارن ک به حد نصاب سود نرسید مجبور شدن سودها رو نصف کنند.نخاستن چون باس خیلی به مردم پول میدادن دو برابرشو.کی ب کیه نصف میکنن خیلی راحت کسی ام حرف بزن نیست خدایا ما رو نجات بده

 12. بی نام می‌گوید

  پاسخ های کاربردی بوووود ممنون

  1. ناشناس می‌گوید

   چرا من بانک مسکن هستم ۶ خرداد درخواست فروش دادم ولی هیچ خبری نیست کسی میدونه کی واریز میشه ممنون میشم

   1. مرضیه شمس می‌گوید

    بانک‌ها ۳۰ درصد از سهام را به کارگزاری‌ها برای فروش میدن ولی کارگزاری‌ها سهام افراد رو یکباره نمی‌فروشند، چراکه برای همه سهام تقاضا وجود نداره یا برخی سهام بورسی نیستند. بنابراین واریزی سهامداران در چند مرحله و در روزهای مختلف صورت می‌گیرد.

    1. سلیمانی می‌گوید

     سلام یه سوال.وقت فروش سهام عدالت از طریق بانک ملی و برنامه ایوا یا بله تا تاریخ ۱۳خرداد بود من دقیقا ۱۸خردا ثبت کردم.حالا میخام بدونم مهلتش تموم نشده بود?پس چرا ثبت کرد.چون پشیمون شدم فروختمش.حالا میخام بدونم چون تاریخش تموم شده میفروشنش یا برگشت میخوره?

    2. اکبرقلیپور می‌گوید

     سلام ما تو تاریخ ۱۱ خرداد سهاممون رو به فروش گذاشتیم الان ۱۲ تیر هستو خبری از واریز پول از فروش سهام نیس ما باید چیکار کنیم میشه راهنماییم کنین

 13. ناشناس می‌گوید

  سلام مردم گرفتارن چرا پول سهام نمیدین فقد بلدین او بالا بشین بگی …..بابا به داد مردم برس بانگ سهام فروخته چرا مال مردم نمیده اگر خودشن باشه حالا جلو حقوق ظامن بسته بود

 14. ناشناس می‌گوید

  منم تو کفی نت فروختم ۷ روزه ولی پولی واریز نشده مسخره هس

 15. حسین می‌گوید

  چرا من بانک مسکن هستم ۶ خرداد درخواست فروش دادم ولی هیچ خبری نیست کسی میدونه کی واریز میشه ممنون میشم

  1. ناشناس می‌گوید

   مال شمارا ندادن؟؟؟

 16. Reza می‌گوید

  بابا بانک ها سهامو رو فروختن حالا نمیخوان پول مردمو بدن .منم رفتم داراییمو نگاه کردم بعد فروش .الان صفره

 17. حسن می‌گوید

  سلام منم از فروش سهامم که در چند ثانیه تایید شد پشیمونم لطفا‌ برای لغو فروش یه فکری بکنید

  1. حسن رضا رضانژاد می‌گوید

   از طریق بانک دیگه هیچ راهی وجود نداره

  2. جواد می‌گوید

   سلام من درسایت سجام ثبت نام کردم کددهرقمی گرفتم وتوبانک درخواست فروش دادم وبعدش هم احرازهویت انجام دادم وکد معاملاتی باپیامک برام ۱۰اردیبهشت حلاباید برم کارگزاری یاهمون بانک برام میفروشه خدایی یه کسی منوراهنمایی کنه خدامیدونه چه وضعی دارم

   1. Sahar4820 می‌گوید

    سلام ربطی به کد بورسی و سهام نداره برید بانکتون که شماره شباش به سهام وصله براتون میفروشه اگر نفروخت اینترنتی از طریق سامانه سعدی بفروشین کار سختیه بانک برید بهتره

 18. Maryam می‌گوید

  سلام من سهاممو ازاد سازی کردم حتی احراز هویت هم رفتم. الان باید چکارکنم لطفا راهنمایی کنید مرسی؟؟؟

  1. مرضیه شمس می‌گوید

   اگر سهمتون رو آزادسازی کردید و روش مستقیم رو انتخاب کردید، می‌تونید از طریق سایت https://edalat.farabixo.com/ نسبت به فروش سهام خودتون اقدام کنید.

   1. آرمین می‌گوید

    کدوم سامانه میریم میگه اصلا سهام عدالت نداری این چه وضعیه یه پیام رو در جواب مردم هی کپی پیست میکنی مسخرتن مردم خجالت بکش ب جا این که بگی سامانش خرابه ادرس غلط ب مردم میدی

   2. هادی می‌گوید

    سلام من نزدیک به۱۲روزه ۳۰درصد از سهامم رو از طریق اینترنتی بانک پاسارگاد فروختم ولی هنوز پول به حسابم واریز نشده لطفا راهنمایی کنید چکار کنم کی پول به حسابم واریز میشه و ارزشش چقدر هستش سهامم۵۳۲هزار تومان

   3. ناشناس می‌گوید

    سلام چرا من ۳۰ درصد سهام عدالت یک میلیونی در بانک کشاورزی رو ۶۵۰ هزار تومان ریختن جریان چیه؟

    1. Mahdi می‌گوید

     اون سود پولته نگران نباش پول اصلیتو میریزن

    2. مرتضی می‌گوید

     گولت زدن. بانک ها دارن دلالی میکنن. ب مام گفتن ۵۰۰ تومن گیرت میاد بخاطره ۳۰ درصدت!!

 19. ناشناس می‌گوید

  سلام من میخوام ۳۰درصد از سهامم رو بفروشم من اطلاعاتم رو تو سامانه ۵ خرداد ثبت کردم وبانک گفته بود کسایی که تا ۳۰ اردیبهشت ثبت کردن مراجعه کنن پس ما کی مراجعه کنیم چرا مهلت فروش ۳۰ درصد رو بالا نبردن

  1. راه پرداخت می‌گوید

   بانک‌ها سهام عدالت سفارش شده را براساس وضعیت بازار و میزان تقاضایی که برای هر سهام وجود دارد در یک روز یا در روزهای متوالی به فروش می‌رسانند و مبلغ تعیین شده رو ظرف چند روز به حساب مشمولان نهایی واریز می‌کنن. یعنی بستگی دارد که کارگزاری که با بانک همکاری می‌کند چه زمانی سهام را می‌فروشد. بنابراین طبق بررسی‌ها بانک‌ها هم اطلاع دقیقی از اینکه چه زمانی دقیقا پول سهام عدالت به حساب افراد واریز می‌شود، ندارند.

  2. هادی می‌گوید

   سلام من نزدیک به ۱۰روزه ۳۰درصد سهامم رو فروختم ولی هنوز پول به حسابم واریز نشده و معلومم نیست که کی و چقدر پول به حسابم واریز میشه اگه به حرف من گوش میدی به ۳۰درصد سهامتم دست نزن

 20. علی بلیزر می‌گوید

  بانک‌ها بدون نیاز به کد بورسی سهام عدالت شما را می‌فروشند.

  حسابی سرملت کلا رفت ، بدون داشتن کد بورسی هم میشد فروخت سهام عدالت رو ، نقشه کشیدن ۷۰ میلیون نفری ۴۵ تومن بدن به دفاترخدماتی ثبت نام که مال دولته ، و یه جورایی ب…. تو بازار بورس

 21. شیوا محمدی می‌گوید

  من نمیخوام بفروشم چجوری سهامم رو بیارم تو پرتفوی ایزی تریدرم

 22. علیرضا نیکخواه می‌گوید

  من شمارم به نام خودمه شماره رو عوضم کردم بازم قبول نمیکنه چرا هی یه بانبول پیدا میشه اخه تو این سهام

 23. علیرضا نیکخواه می‌گوید

  چرا هیچ شماره تلفنی رو قبول نمیکنه شماره ی خودمم هست میگه متعلق به صاحب سهام نیست شماره

 24. علیرضا نیکخواه می‌گوید

  کسی هم جواب من رو نمیده نمیدونم دیگه چی باید بکنم

 25. هادی می‌گوید

  سلام من نزدیک به ۱۲روزی میشه که از طریق اینترنتی بانک پاسارگاد ۳۰درصد سهامم رو فروختم ولی هنوز پولی به حسابم واریز نشده لطفا راهنمایی کنید چکار باید بکنم و چقدر به حسابم واریز میشه سهامم ۵۳۲هزار تومانیه

 26. شهرام می‌گوید

  اقانظرمن اینه که مردم ازقشرکم درامدامیدشون به این پولی هستش که ۳۰درصدی برافروختن اقدام کردن حالامنتظروچشم انتظارپول سهامشون هستن عاجزانه خواهشمندم عنایت فرمائید تجدیدنظرکنین تشکر

 27. سپهر می‌گوید

  من بصورت غیر حضوری بانک کشاورزی اقدام به فروش کردم اما هیچ وجهی برای من واریز نشد الان نمیدونم باید حضوری اقدام میکردم اصلا درخواست من ثبت شده

 28. سارا اکبری می‌گوید

  باسلام
  من روش مستقیم انتخاب کردم، بعد هم در سجام و احراز هویت، میخواستم به بانک مراجعه کنم اطرافیان گفتن در سایت بانک انصار درخواست فروش ۳۰ درصد بده ایا مرحله ی دیگه مونده؟؟؟؟

 29. ناشناس می‌گوید

  سلام من تامرحله ثبت نام سجام پیش رفتم وکد ۱۰ رقمی رو گرفتم برای فروش ۳۰درصد سهامم نیاز به احراز هویت دارم یا نه؟البته فرم بانکی رو هم پر کردم .ممنون میشم جواب بدید

  1. هادی می‌گوید

   نه دوست عزیز نیازی به کد احراز هویت نداری

 30. Mina می‌گوید

  سلام وقت به خیر ، من میخوام سهامم رو بفروشم از طریق سامانه فروش سهام عدالت ، ولی همش خطا میده که شماره موبایل سهام دار نامعتبره ، باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

  1. پرویز۶۹ می‌گوید

   از طریق کارگزاری.ویا برنامه ۷۲۴ و یا سیگنال و…بفروش به راحتی

 31. ناشناس می‌گوید

  من ۱۳ اردیبهشت رفتم بانک رفاه فروختم ولی هنوز که واریز نشده حالا هم دیگه کسی جوابگو نیست کسی اطلاعی از واریز داره؟

 32. ویهان می‌گوید

  سلام دوستان این هفته واریز میشه

  1. ناشناس می‌گوید

   کی گفته این هفته

  2. Mehrshad می‌گوید

   سلام کی واریز میشه ۳۰درصد آزادی

 33. معین می‌گوید

  منم‌بانک‌مسکن‌درخواست فروش دادم‌دهم خرداد وتا امروز که بیستم هست هنوز چیزی واریز نکردن

 34. ناشناس می‌گوید

  من دیروز فروختم بانک صادرات اگه میشه سامانه لغو فروش سهام عدالت را راه اندازی کنید

 35. S می‌گوید

  سلام امروز بانک برای من یک میلیون و دویست واریز کرده درحالیکه سی درصد سهام من دومیلیون و هفتصد میشه لطفا بگین این کار یعنی چی؟من نیاز داشتم که فروختم این قباحته که نمیتونم شکایتی داشته باشم الان تکلیف ما چیه؟

 36. جواد نوری می‌گوید

  سلام من ۳۰ درصد سهام م رو به بانک ملی فروختم امروز دومیلیون و صد هزار برام واریز شده ارزش سهام من مبلغ ۹۰۴ هزار تومان است و ارزش روز سهام من ۱۵ میلیون تومان است چرا برایم دومیلیون و صد واریز شده چرا کم واریز شده من اعتراض دارم دوستم اندازه من سهام داشته مبلغ سه میلیون و ششصد برایش واریز شده چرا برای من کم واریز شده من اعتراض دارم کد ملی من … است و اگر نیاز نداشتم نمی فروختم ترو خدا پیگیری کنید چرا برایم کم واریز شده و من به کجا باید اعتراض کنم

 37. SH@HR@M می‌گوید

  سلام. مگه سود ۳۰ درصد دومیلیون و۶۱۰ هزار تومن نبود ؟ پس چرا بانک ملی بعد دو هفته امروز یک میلیون ۱۰۰ ریختن.دو هفته پول رو دیر دادن نزدیک. ۲۰۰ هزار میلیارد رو باهاش کار کردن و کلی سود کردن از این ور هم سود سهام رو یک و ۱۰۰ دادن. واقعا که اسمش عدالت….

 38. ناشناس می‌گوید

  این هفته تمام شد که

 39. امیر ر ضا عالی اردیزی می‌گوید

  سلام علیکم خسته نباشید خوب هستید ان شاء الله ببخشید شرمنده بنده حقیر سهام عدالت رو سی درصد فروختم بانک تجارت ۱۳ خرداد ولی واریز به حساب نشده چقدر طول میکشه واریز به حساب کنند ممنون میشم بنده حقیر آقای عالی اردیزی هستم

 40. ناشناس می‌گوید

  سلام من تو سایت ایوا بانک ملی درخواست فروش دادم مرحله دیگری هم داره یا نه و کدی که از بانک ارسال میشه چند رقمی هسته اگه کسی میدونه راهنمای کنه با تشکر

 41. امین دادرس می‌گوید

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  برادر بنده ششم خرداد که فروش ۳۰ درصد اغاز شده رفتم بانک صادرات گفت میتونی با گوشی خودت به سایت بانک صادرات بری اونجا همه چیزو نوشته میتونی ۳۰ درصدشو بفروشی. منم همینکاررو کردم ولی متاسفانه امروز که ۲۱ خرداد هست هنوز هیچ پولی بحساب بنده نیومده. لطف کنید بگید که این مبلغ کی به حسابمون واریز خواهدشد؟؟

 42. امین دادرس می‌گوید

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  بنده ششم خرداد که فروش ۳۰ درصد اغاز شده رفتم بانک صادرات گفت میتونی با گوشی خودت به سایت بانک صادرات بری اونجا همه چیزو نوشته میتونی ۳۰ درصدشو بفروشی. منم همینکاررو کردم ولی متاسفانه امروز که ۲۱ خرداد هست هنوز هیچ پولی بحساب بنده نیومده. لطف کنید بگید که این مبلغ کی به حسابمون واریز خواهدشد؟؟ لطفا جواب بدین. مچکرم

 43. معصومه می‌گوید

  سلام من سهام خودم رو از طریق بانک ملی به فروش رسوندم و دیروز یک میلیون و دویست و سی و هفت هزار برام ریختن در صورتی که بانک ملی برای مادرم دو میلیون صد و بیست هزار ریخت جریان چیه کسی میدونه

 44. معصومه می‌گوید

  من سهامم ۴۱۲هزاری بود یک ملیون وششصد برام واریز کردن ارزش سهمم ۷/۵۰۰

 45. ناشناس می‌گوید

  سلام سی درصد سهام کی واریز میشه دهم خرداد فروختم بانک صادرات

  1. علlی می‌گوید

   سلام علی هستم من سی درصد سهاممو ازهشت خردادبه بانک کشاورزی فروختم وامروز مبلغ ۱ میلیون و۵۲۰هزار تومان برام واریزشده درصورتیکه ارزش سهام ۵۳۲هزارتومان است پس چراالان برای من کم واریز کردن ایا کسی هست جواب مرابدهد

  2. حسین می‌گوید

   این بانک حکمت چقد مزخرفه سهامو گذاشتم واسه فروش ۲۰روز پیش الان میرم اصلا بلنک حکمتی نیست میرم سپه جواب نمیدن زنگ میزنم مرکزی جواب نمیده تورو خدا پیگیری کنین اخه بانک حکمت چرا اینجوری میکنه اشتباه کردیم تو این بانک حساب وا کردیم

 46. بانو می‌گوید

  سلام ،وقت بخیر،من چندبارپیام دادم ولی جوابی دریافت نکردم مگه سهام یک میلیونی سودش۳۰%نمیشه
  ۴/۵۰۰ بقیه پولم کجارفته،به کجابایدشکایت کنم برای بقیه ی پولم،لطفا راهنمایی کنید?

 47. علی می‌گوید

  من میخوام سهامم رو بفروشم کد بورسی هم دارم کسی میدونه چطور از طریق کد بورسی باید فروخت

 48. سمیرا می‌گوید

  من از ۸خرداد درخواست سی درصد فروش سهام عدالت رو به بانک ملت دادم امروز ۲۱ خرداد اما هنوز پولی واریز نشده قبلا اگر می تونستم دارایی های خودم رو ببینم آلن دیگه نمی تونم، در ضمن یه کاری کردن هر چقدر کارگزاری ثبت نام میکنم می نویسه این کد ملی فاقد سهام عدالت،یا شماره موبایل سهام دار نامعتبر است، بانک سهام ما رو هاپولی کرد.

 49. سپهر می‌گوید

  واریز شد برای من پول مبلغ ۳۰۰ هزار تومان

 50. سپهر می‌گوید

  مگه نباید ۲ملیونو پانصد هزار تومان بشه پس چرا ۳۰۰ هزار تومان برای من ارسال شده

 51. Mehrshad می‌گوید

  سلام آزادسازی کنیم کی واریز میشه

 52. ساسان می‌گوید

  سلام کسی میدونه که ایا پول فروش مرحله ای واریز میشه یانه چونکه بانک کشاورزی برای من ۳۰۰ریخته

  1. رضا می‌گوید

   سلام داداش این نصف سی درصد هست باقی طی چند مرحله واریز میشه اگه بانک کشاورزی هست همه همینطور بوده نگران نباش

 53. محمد می‌گوید

  تورا خدا پرداخت کنید اگه نیاز نداشتیم نمی فروختیم

 54. محمد اسماعیل مقدم می‌گوید

  سلام خسته نباشید من پیشنهاد دادم تا بانک کشاورزی سهام عدالتم را بفروشد حالا منصرف شوم من را راهنمایی بفرمایید با تشکر از لطف شما

 55. محمد اسماعیل مقدم می‌گوید

  من بصورت غیر حضوری بانک کشاورزی اقدام به فروش کردم اما هیچ وجهی برای من واریز نشد الان نمیدونم باید حضوری اقدام میکردم اصلا درخواست من ثبت شده و می خواهم فعلا فروش نشود

 56. شهیدا می‌گوید

  بابا این چه مسخره بازیه؟ ملت چرا کلاه بردار شدن؟ این چه فجاحتیه ؟ما اگر لازم نداشتیم ک نمیفروختیم؟
  من شکایت میکنم ب خدا و ب خودش واگذار میکنم ببینین چجوری بهتون نشون میده …نفرینتون میکنم …ب خودش واگذارتون میکنم ک فقط بلدین پول بچاپین ….

  من ب شبکه خبر پیام میدم تا پیگیری کنن
  شما هم همین کارو کنین

 57. واحد می‌گوید

  سلام من آزاد سازی را با شماره همراه جدیدم آزاد کردم همان جا تعقیر شماره تلفن دادم وسجام را تکمیل کردم حالا موندم چکار کنم به بانک برم بفروشم یا انترینتی بانک میرم هیچ کس جواب سوالو نمیده تو کافینت هم کد ملی را میزنم میگه نامعتبر است

 58. Mr می‌گوید

  سلام ، ازاد سازی کردم و الان واسه فروش در کاگذاری ها نیاز به کد بورسی دارم یا نه؟
  لطفآ یکی جواب بده.
  و اینکه چرا برای وارد شدن به سامانه کارگذاری ها یکسره زمان ورود خطا میده ، اخه این چه وضعشه چرا اپدیت نمیشه…

  1. مرضیه شمس می‌گوید

   برای فروش سهام عدالت نیازی به کد بورسی ندارید و از طریق یکی از سامانه‌های سهام عدالت کارگزاری‌ها با وارد کردن کد ملی خود می‌تونید اقدام به فروش کنید.
   اگر شماره تماس شما در سامانه سجام ثبت نشده باشه یا با شماره تماسی که در زمان آزادسازی وارد کردید تطابق نداشته باشه باید وارد سامانه سهام عدالت به نشانی https://panel.sahamedalat.ir/auth/login بشید و شماره تماس خودتون رو وارد کنید یا تغییر بدید. شماره تماس شما حتما باید به نام خودتون باشه

 59. ahmad می‌گوید

  کسی میدونه کارگزاریها چرا شروع به فروش سهام عدالت نمیکنن؟

  1. مرضیه شمس می‌گوید

   از زمان ثبت سفارش فروش تا زمان واریز وجه حداقل دو هفته طول می‌کشد، چراکه سفارش ثبت شده، به سپرده‌گذاری تحویل داده می‌شود، در یک کد خلاصه می‌شود، به یکی از کارگزاری‌ها به‌صورت تصادفی ارجاع داده می‌شود، کارگزاری آن را می‌فروشد، به سپرده‌گذاری تحویل می‌دهد و سپرده‌گذاری آن را به همراه شماره شبای فرد به کارگزاری مبدأ ارجاع می‌دهد. این فرایند تقریباً دو هفته طول می‌کشد.

   https://way2pay.ir/194041/

 60. علی آزادی می‌گوید

  چرا برا ۳۰ % فروش سهام عدالت بنده فقط یک میلیون و صد هزار تومان واریز شده ولی قانونا حدود دو میلیون تومان است
  خواهشا پیگیری کنید

 61. زهره می‌گوید

  سلام وقت به خیر ،در پرتفوی من برای فروش ،سهام هایی برای فروش گذاشته شده که من نمیخواستم اون سهامها فروش بره ، امکان فروش سهم به انتخاب خودم وجود داره

 62. رامین می‌گوید

  سلام
  من ۶ خرداد ازا د سازی سهام انجام دادم
  رفتم بانک میگ اونهایی ک تااوخر اردیبهشت ارادسازی کردن میتونن ماالان برای فروش چیکارکنیم

 63. ناشناس می‌گوید

  سلام من در سجام ثبت نام کردم و کد بورسی گرفتم و در کارگزاری مفید هم احراض هوییت کردم اما برای اطلاع از مقدار و نوع سهام عدالت به اشتباه وارد سامانه سعدی شدم و الان برای فروش نمیتوانم از طریق کارگزاری خودم اقدام کنم چه باید کنم

 64. ناشناس می‌گوید

  سلام کسی از بانک ملت براش واریز کرده

 65. فاطمه می‌گوید

  سلام کسی می داندکی پول ۳۰درصد سهام عدالت را کی واریز می کنند؟.
  ما از۱۳ خرداد ۳۰درصد سهام عدالت را فروختیم اما خبری از پولش نیست

 66. هموطن می‌گوید

  خانواده ی من امروز در کافی نت برای فروش ۳۰ درصد
  سهام ثبت نام کردن ولی فقط نفری ۵۰۰ هزار تومان
  براشون واریز شد،،قضیه چیه؟ پس بقیه پولشون چی شد؟
  تورو خدا مسوولین پاسخ گو باشین یکی جواب ما بدبختها رو بده بقیه ی پولمون کجا رفت مگه ۳۰ درصد
  میشه ۵۰۰ تومن؟پس بقیه اش کجا رفت؟

 67. امیدراد می‌گوید

  دوستت دارم سهام عدالت مارو پولدار کردی

 68. محمد می‌گوید

  سلام
  من سهامم را در بانک ملی فروش رساندم سرمایه و دارایی سهام عدالتم ۴۹۲ هزارتومان است.
  به حسابم یک میلیون ویکصد هزار تومان واریز شده است ؟فعلا هم کسی پاسخگو نیست

 69. ناشناس می‌گوید

  سلام تو رو خدا پول سی درصد منو بریز حسابم بدهکارم کی واریز میشه

 70. جانی می‌گوید

  سهام بفروش برسه حسابت واریز میکنند

 71. ساناز می‌گوید

  سلام کسی که سی درصد را نفروخته چکار باید بکنه میگن باید بری کارگزاری بزاریش تو بورس

 72. .... می‌گوید

  من رفتم توی سایت برای فروش سهام امامیگه شماره شما برای تعلق سهام ثبت نشده همه ی کاراش هم کردم چرا لطفا بگید

 73. هادی می‌گوید

  سلام.من رفتم.سامانه سعدی که ببینم سهامم چیه واونوقت رفتم واسه فروش بانک قبول نکرد کارگزاری دیگه.هم.قبول نکرد وسعدی راحت گروگان گرفت و
  مجبور شدم همونجا بفروشم اونام سرگل سهامها رو واسه فروش گزاشتنن ولی مثل بقیه پولی بمنم ندادن ,اینا دیگه کین به خدا

 74. مجید می‌گوید

  سلام من تاریخ ۳/۱۲سهام روفروختم بانک پاسارگاد هنوز پولی واریز نکردن البته اهرازهویت انجام ندادم ایا دلیل واریز نشدن میتونه این باشه روش مستقیمرو هم انتخاب کردم خیلی وقت پیش کسی هست رانمایی کنه

 75. امان از این روزگار می‌گوید

  سلام من ۸خرداد بانک ملی ۳۰درصد سلام فروختم وخیلی به پولش نیاز دارم اما هم ز واریز نکردن چکار باید انجام دهم ارزش سهام مک ۱ملیون

  1. ناشناس می‌گوید

   تو خدا من نیاز دارم مسخره نکنید کی واریز میشه

 76. بابک می‌گوید

  سلام خانم مهندس من ۱۷ خرداد آزاد سازی مستقیم کردم کد بورسی هم دارم از کارگزاری مفید لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم ۳۰ درصد شو بفروشم دوستان میگن چون دیر آزادسازیش کردی هنوز تو سامانه بروز رسانی نشده یعنی سامانه تا۱۵ خرداد بروزرسانی شده درسته؟

 77. ناشناس می‌گوید

  سلام. سهام. من. ۴۵۵۰۰۰هزارتومان. است. بانک. فاه. ارزش. سهام. هم. ۲۹۴۰۰۰هزارتومان.است.بقیش.چی

 78. نادر هاشمی می‌گوید

  سلام . برای ویرایش شماره تلفن ،شماره فعلی‌یا اون شماره ای که قبلا ثبت شده را نمی دانم و الان هم برای ویرایش شماره جدید ،شماره قبلی هم میخواد که من نمی دونم . لطفا راهنمایی کنید

 79. ناشناس می‌گوید

  سلام من برای فروش سهام شماره ای که به نام خودم نیست دادم ایا مشکلی هست

  1. مرضیه شمس می‌گوید

   سلام. برای فروش سهام عدالت نیاز هست که شماره تماس به نام خودتون باشه. از طریق درگاه سهام عدالت می‌تونید شماره همراه خودتون رو تغییر بدید. https://panel.sahamedalat.ir/auth/login

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.