راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

پلتفرم مهربانه با ایجاد کمپین «کنار همیم» به افراد و کسب‌وکارها وام بدون کارمزد می‌دهد

1

کمپین «کنار همیم» از سه هفته قبل فعالیت خود را با هدف پرداخت وام قرض‌الحسنه دو میلیون تومانی با بازپرداخت شش ماهه به افراد روزمزد که درآمد آنها به شدت کاهش یافته و نیاز فوری به حمایت مالی دارند را آغاز کرد.

«مهربانه» یک پلتفرم تأمین مالی جمعی است که به جمع‌آوری حمایت‌های مالی برای پروژه‌های نیکوکاری، مسئولیت اجتماعی و توانمندسازی می‌پردازد و امکان تحقق آنها را فراهم می‌کند. پس از شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که برای کسب‌وکارها ایجاد شد، این پلتفرم تصمیم به جمع‌آوری کمک و اعطای آن به افراد روزمزد گرفت.

با این هدف کمپین «کنار همیم» شکل گرفت. در این کمپین مبالغ جمع‌آوری شده در قالب وام بدون بهره اعطا شده و پس از بازپرداخت، وام‌ها به حساب حمایت‌کنندگان بازگردانده می‌شود. در نتیجه حمایت حامی، در اصل عواید حاصل از خواب پول بوده و اصل پول او برگشت داده می‌شود.گام اول در این طرح با همکاری با کسب‌وکارهای پلتفرمی دارای کاربران خدمت‌دهنده (نظیر پلتفرم‌های خدمات منزل، ناوگان اینترنتی و…) برداشته شد. هر چند این گروه از کسب‌وکارها نیز در این ایام دچار مشکلات فراوانی شدند و در برخی از آنها تعدیل نیرو کلید خورد. اما با وجود تمام مشکلات کسب‌وکارها در راستای مسئولیت اجتماعی خودشان با پیوستن به این کمپین سعی کردند تا جایی که می‌توانند قدمی برای در کنار هم بودن بردارند.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی در سایت مهربانه، تا الان بیش از ۵۰۰ میلیون تومان پول جمع شده تا به دست افرادی برسد که به این مبلغ نیاز دارند. هر چند هدفی که این پلتفرم برای انجام این قدم در نظر گرفته ۱۰۰میلیارد تومان است، اما با مبلغی که تا الان جمع شده نیز می‌تواند اقداماتی انجام داد. ۲۷ روز تا پایان این پروژه زمان باقی مانده و در این مدت ۲۴۶ نفر با مبالغی که جمع آن ۵۲۸ میلیون تومان شده است، از آن حمایت کرده‌اند. 

این پروژه با هدف اعطای وام قرض‌الحسنه ضروری شب عید به کارگران روزمزدی است که درآمد آنها در آستانه نوروز، به شدت کاهش یافته و نیاز فوری مالی دارند، تعریف شده و مبالغ اهدایی پس از بازپرداخت وام‌ها به حساب خیرین بازگردانده می‌شود.

جامعه هدف کمپین «کنار همیم» افرادی هستند که حقوق ماهیانه ندارند و به دلیل شیوع ویروس کرونا، درآمدهای‌شان در اسفندماه به طور قابل توجهی کاهش یافته است؛ مانند کارگران بخش نظافت، ساختمانی، رانندگان تاکسی‌های اینترنتی.

افرادی که این وام را دریافت می‌کنند باید آن ‌را ظرف مدت شش ماه و تا پایان مهرماه تسویه کنند. پرداخت وام نیز تا پایان فروردین ماه انجام می‌شود. 

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این بین وجود دارد شناسایی درست افراد است. در کمپین مهربانه این کار در گام اول از طریق پلتفرم‌های آنلاین ارائه خدمات شناسایی افراد صورت می‌گردد و در صورت وجود منابع کافی، گروه‌های دیگر نیز شناسایی می‌شوند.

پس از شناسایی لیست اولویت‌بندی شده خدمات‌دهندگانی که دچار بیشترین افت درآمد بر اثر بحران اخیر شده‌اند، توسط پلتفرم‌ها، پرداخت وام قرض‌الحسنه توسط مهربانه، تا سقف منابع جذب شده به ترتیب اولویت تشخیصی توسط هیات امنای پروژه تخصیص داده می‌شود.

محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی‌ کشور، امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، سروش قاضی‌نوری، مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات، جعفر محمدی به نمایندگی از هیات مدیره موسسه خیریه مهربانه، نماینده حامیان با کمک‌های بیش از ۳۰۰ میلیون تومان و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، هنرمندان و کنشگران اجتماعی اعضای اصلی هیات امنای این کمپین را تشکیل داده‌اند.

برای مشارکت در این کمپین می‌توانید با شماره ۰۹۱۹۵۳۲۸۹۱۴ تماس گرفته یا با ایمیل ceo@mehrabane.ir در ارتباط باشید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کمپین می‌توانید به سامانه مهربانه مراجعه کنید.

1 نظر
  1. امیرارسلان می‌گوید

    سلام….من چند وقت تلاش میکنم ثبت نام کنم نمیشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.