راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

پذیره‌نویسی اولین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی ششم اسفندماه آغاز می‌شود

0

صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی اعتبار سرمایه نوآفرین، در نظر دارد واحدهای سرمایه‌گذاری خود را از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیره‌نویسی کند. این صندوق از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قانون بازار اوراق بهادار و قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به شمار آمده و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و بر اساس مقررات اساسنامه فعالیت خواهد کرد.

این صندوق که از ابتدای سال ۱۳۹۸ آغاز به‌کار کرده، قرار است از ۶ تا ۲۰ اسفندماه با نماد «نوآور» و با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال پذیره‌نویسی شود. دوره صندوق هفت ساله و حوزه فعالیت آن هم محصولات دانش‌بنیان صنعتی با فناوری بالا، داروسازی و تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای، فناوری زیستی، کشاورزی و دامپروری، معادن و فلزات، ماشین‌آلات و تجهیزات و ساخت قطعات و محصولات شیمیایی است.

از مجموع سرمایه صندوق، قرار است ۳۵ درصد آن در زمان تاسیس تأدیه شود و ۶۵ درصد در تعهد سرمایه‌گذاران است که در طول دوره سرمایه‌گذاری و پیرو فراخوان‌های مدیران صندوق باید ظرف مهلت تعیین شده بر اساس امیدنامه پرداخت شود. در صورتی که هر یک از سرمایه‌گذاران در زمان مقرر مبلغ فراخوان شده را تأدیه نکنند و یا به هر دلیل تأدیه مبلغ مذکور برای آنها امکان‌پذیر نباشد، مدیر صندوق بر اساس رویه‌ای که در امیدنامه مشخص شده است، اقدام می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از پذیره‌نویسی صندوق سرمایه نوآفرین می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.