راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سککوک، پلتفرمی برای توسعه فضای کسب‌وکار

تولیدکننده‌ای که به ماده اولیه مشخصی نیاز دارد و در یک استان شرقی کشور مستقر است، چطور می‌تواند نرخ این کالا را از یک استان غربی استعلام کند؟ چه تعداد عرضه‌کننده این ماده اولیه در کشور وجود دارد؟ تفاوت نرخ این کالاها چقدر است؟ چطور می‌توان به این سؤالات پاسخ داد؟

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، پاسخ به این سؤالات و ده‌ها سؤال مشابه دیگر، تنها با راه اندازی یک سامانه ممکن است. سامانه‌ای که بتواند به صورت آنلاین، فوری، بدون واسطه و تنها با چند کلیک، همه نیازهای سؤال کننده را پاسخ دهد.

سامانه کشوری کسب‌وکار به کسب‌وکار موسوم به «سککوک» سامانه‌ای است که بانک ملی ایران با هدف پاسخ‌دهی به همین سؤالات طراحی کرده است. این تحول در زنجیره تأمین بازار، حاصل ۹ دهه همکاری بانک ملی ایران با تجار، بازرگانان، صاحبان بنگاه‌های اقتصادی و فعالان بازار است.

سککوک، اولین سامانه مبادلات اعتباری در ایران است که به منظور ارتقا و تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین‌المللی طراحی شده است.

ببینید: مدیرعامل سککوک از توسعه این پلتفرم در خارج از مرزهای کشور خبر داد / پلتفرم‌های تامین مالی زنجیره تامین، راه‌حلی در برابر مشکلات بنگاه‌های مالی و کسب‌وکارها

این سامانه به خوبی امکان تبادل نرخ و شرایط را برای فعالان اقتصادی فراهم می‌کند و در نتیجه انحصار را در بازار محصولات می‌شکند. با استفاده از این سامانه، نرخ‌ها تعدیل شده و مصرف کننده نهایی محصول با اطمینان خاطر به کار خود می‌پردازد.

با توجه به لزوم ورود بانک ملی ایران به زنجیره‌های اقتصادی جدید و حرکت به سمت هوشمندسازی، سامانه سککوک می‌تواند با متنوع کردن مدل‌های کسب و کار، به عنوان ابزاری کارآمد برای این بخش عمل کند.

سککوک پلتفرمی کارآمد است که علاوه بر ایجاد تنوع در تأمین مواد اولیه، به توسعه فضای کسب‌وکار که هدف نهایی همه فعالیت‌های اقتصادی است نیز کمک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.