راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

درباره دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن ساکس چه می‌دانید؟

0

ماهنامه عصر تراکنش / چند وقت پیش خبری منتشر شد که دیوید سولومون اعلام کرده که گلدمن ساکس به‌دنبال استفاده از بلاکچین برای دیجیتال‌سازی دارایی‌هاست. گلدمن ساکس تحقیقات بسیاری در حوزه توکنیزاسیون انجام داده و مدیرعاملش معتقد است که آینده سیستم‌های پرداخت وابسته به ادامه‌دادن حیات بر بستر فناوری بلاکچین است. حتی عنوان شده که این شرکت قصد دارد تا شاید مانند جی‌پی مورگان، کوین دیجیتالی خودش را هم راه‌اندازی کند.

ببینید: گلدمن ساکس هم مانند جی‌پی‌مورگان به دنبال راه‌اندازی کوین دیجیتالی است

دیوید سولومون از سال ۲۰۱۸ مدیرعاملی گلدمن ساکس را بر عهده دارد و از ژانویه سال ۲۰۱۹ هم ریاست هیات‌مدیره شرکت هم به او محول شده است. البته قبل از رسیدن به این جایگاه، سولومون سمت‌های مختلفی در بخش‌های متفاوت گلدمن ساکس بر عهده داشته است؛ از جمله مدیر ارشد عملیات شرکت از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ و همین‌طور رئیس بخش بانکداری سرمایه‌گذاری از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶.

اولین فعالیت کاری سولومون به حول‌وحوش سال ۱۹۸۶ برمی‌گردد که در بانک‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی «ایروینگ تراست» و «درکسل برنهام» حضور داشت، اما از اواخر سال ۱۹۹۰ به گلدمن ساکس ملحق شد.

البته فعالیت‌های سولومون فقط محدود به حوزه مالی و بانکی نمی‌شود و در حوزه هنری هم فعال است و با نام هنری دی‌جی دی‌سول در جاهای مختلفی موسیقی رقص الکترونیک اجرا می‌کند و اتفاقاً در فستیوال‌های متعددی موسیقی در نیویورک، میامی و باهاما اجرا داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.