بانک‌تک (BankTech) پی‌تک (PayTech)

نگاهی به تعداد تراکنش‌های شاپرک از اسفند ۹۳ تا اسفند ۹۷

شرکت شاپرک از سال ۹۰ فعالیت خود را شروع کرده است. نزدیک به ۸ سال از شروع فعالیت این شرکت می‌گذرد و ظرفیت این شبکه برای پردازش تراکنش‌ها در این سال‌ها افزایش چشمگیری داشته است. اگر به آمار تراکنش‌ها از نظر تعدادی در سال‌های اخیر نگاه کنیم، افزایش سال به سال تعداد تراکنش‌ها از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان واضح است.

اسفند ۹۳ بیش از ۸۰۸ میلیون و ۶۸۶ هزار تراکنش در شبکه شاپرک انجام شده است. این عدد در اسفند ۹۴ بیش از یک میلیارد و ۳۵ میلیون رسیده است. اسفند ۹۵ شاپرک میزبان بیش از یک میلیارد و ۳۹۳ میلیون تراکنش بوده است. اسفند ۹۶ بیش از یک میلیارد و ۷۵۳ میلیون تراکنش بر روی دستگاه‌های کارت‌خوان انجام شده است و در اسفند ۹۷ بیش از دو میلیارد و ۲۱۸ میلیون تراکنش در این شبکه انجام پذیرفته است.

بنا بر گزارش‌های اقتصادی شاپرک، اسفند را می‌توانیم پرتراکنش‌ترین ماه در هر سال بنامیم. در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به تعداد تراکنش‌های شاپرکی از اسفند ۹۳ تا اسفند ۹۷. همان‌طور که از نمودار پایین قابل مشاهده است، روند تعداد تراکنش‌ها سال به سال همواره صعودی بوده است. بیشترین تعداد تراکنش در این نمودار مربوط به اسفند ۹۷ با بیش از ۲ میلیارد و ۲۱۸ میلیون تراکنش است.

محور عمودی نمودار بالا، تعداد تراکنش‌های شاپرکی بر حسب میلیون را نشان می‌دهد.

تعداد تراکنش‌های شاپرکی در اسفندماه سال ۹۷ با حدود ۲۶ درصد افزایش در مقایسه با اسفند ۹۶ به بیش از دو میلیارد و ۲۱۸ میلیون تراکنش رسید.

درباره نویسنده

آرش ترابی

آرش ترابی فعال حوزه رسانه و دانش‌آموخته رشته مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علوم و تحقیقات است. او از تابستان 96 با راه پرداخت همکاری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */