پی‌تک (PayTech)

نحوه خرید برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی

یکی از راه‌های پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی، خرید برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی است. رانندگان می‌توانند با تهیه این برچسب، بدون توقف در محل ایستگاه‌های عوارضی، هزینه عوارض خودرو خود را پرداخت کنند. در این مطلب نگاهی به چگونگی خرید برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض خواهیم داشت.

ببینید: تفاوت عوارض سالیانه خودرو با عوارض آزادراهی خودرو چیست؟ / نگاهی به شیوه‌های پرداخت آن‌ها

.

چگونه برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی بخریم؟

۱. برای خرید برچسب الکترونیکی ابتدا وارد سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض بانک مسکن به نشانی avarezi.bank-maskan.ir است. سپس روی گزینه «خرید برچسب» که در سمت چپ و وسط سایت قرار دارد، کلیک کنید.

۲. شما وارد فرم ثبت اطلاعات خودرو می‌شوید. در این صفحه باید اطلاعاتی ازجمله «نوع خودرو» و «شماره پلاک» را وارد کنید و در نهایت روی گزینه «استعلام و مرحله بعد» کلیک کنید.

۳. در این مرحله، استعلام بدهی عوارض در سامانه آنی‌رو و بدهی عوارض پردیس و بندر امام خودرو نشان داده می‌شود. همچنین در این صفحه شما باید اطلاعات صاحب خودرو را نیز وارد کنید. برای این کار باید «نام»، «نام خانوادگی»، «کد ملی» و «تلفن همراه» را وارد و گزینه «مرحله بعد» را انتخاب کنید.

۴. سپس وارد صفحه شارژ اولیه می‌شوید. در این قسمت باید «مبلغ شارژ» و «کد امنیتی» نشان داده شده را وارد کنید. در نهایت باید یکی از درگاه‌های پرداختی را انتخاب کنید تا وارد درگاه پرداخت شوید و فرایند خرید را تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که مبلغ شارژ باید ضریبی از ۱۰۰۰۰ ریال باشد.

۵. در انتها نیز زمانی که پرداختتان با موفقیت انجام شود، «نام کاربری»، «کلمه عبور» و «شماره قبض (تیکت)» به شما نمایش داده می‌شود.

ببینید: پیگیری مشکلات پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها / شماره پشتیبانی

همچنین پیامکی نیز برای شما مبنی بر اینکه خودرو شما با موفقیت در سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض ثبت شده است نیز ارسال می‌شود. سپس در هر بار تردد شما از آزادراه‌ها مبلغ عوارضی به‌صورت خودکار از حساب شما کسر خواهد شد.

درباره نویسنده

مینا حاجی

مینا حاجی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته زبان و ادبیات اسپانیایی در دانشگاه علامه طباطبایی است و همچنین به زبان انگلیسی مسلط است. او در حال حاضر به عنوان نویسنده در راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۱ دیدگاه

/* ]]> */