راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

همتی سفیر تام‌الاختیار ایران در چین شد

0

عبدالناصر همتی رئیس فعلی بیمه مرکزی که از او به‌عنوان پدر بیمه خصوصی ایران یاد می‌شود، به‌عنوان سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در چین منصوب‌شده است. او تا دو هفته دیگر مأموریت خود را در پکن شروع خواهد کرد. چین شریک اول تجاری کشورمان است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، عبدالناصر همتی رئیس فعلی کل بیمه مرکزی به‌زودی راهی چین خواهد شد.

یک منبع مطلع بابیان مطلب فوق گفت: «همتی به‌عنوان سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در چین منصوب‌شده است.» او تا دوهفته دیگر مأموریت خود را در پکن شروع خواهد کرد. چین شریک اول تجاری کشورمان است.

همتی کیست؟

عبدالناصر همتی که با رتبه اول دوره کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران را آغاز کرده بود، دکترای اقتصاد دارد و استاد دانشگاه تهران و کارشناس رسمی دادگستری در امور سرمایه‌گذاری، پولی و اعتباری است. او به مدت ۵ سال در زمان حسن روحانی عضو کمیته اقتصادی شورای عالی امنیت ملی بود. از او به‌عنوان پدر بیمه خصوصی ایران یاد می‌شود. او برای پنج سال پیاپی مدیریت بیمه اتکایی آسیا را بر عهده داشته است.

همتی همچنین از سال ۵٩ تا ٧٣، ۹ سال مدیرکل خبر و ۵ سال معاون سیاسی صداوسیما بود و در دوران جنگ هشت‌ساله عراق علیه ایران از مسئولین تبلیغات جنگ بود.

همتی سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۵ به مدت ۱۲ سال رئیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بود. عبدالناصر همتی پس از ۷ سال مدیرعاملی بانک سینا، در ۸ مهر ۱۳۹۲، با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی (علی طیب نیا) و تأیید مجمع عمومی بانک ملی به‌عنوان مدیرعامل بانک ملی ایران انتخاب شد و جایگزین فرشاد حیدری در بانک ملی ایران شد و در ادامه برای بار دوم با حکم طیب نیا، به ریاست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

در دوره مدیریت او بر بیمه، هرج‌ومرج‌های بیمه‌ای دهه شصت و هفتاد از بین رفت و آرامش بر اوضاع بیمه حاکم شد. در دوره‌ی اخیر نیز، بازگشت او باعث ثبات بر شرایط بیمه کشور شد.

او درجه دکترای اقتصاد خود را در سال ۱۳۷۲ از دانشگاه تهران اخذ و رساله خود را با حضور در دانشگاه لندن تکمیل کرد و به اتمام رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.