تلفن همراه تلفن همراه دنیا

اپل‌پی تا پایان سال در چهار کشور و چندین بانک دیگر نیز راه‌اندازی می‌شود

سرویس اپل‌پی
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

خبرهای جدیدی از اپل‌پی شنیده می‌شود مبنی بر اینکه این سرویس پرداختی قرار است تا پایان سال وارد بازارهای امارات، دانمارک، فنلاند و سوئد شود. در حال حاضر سرویس اپل‌پی علاوه بر ایالت متحده، در ۱۶ کشور دیگر نیز راه‌اندازی شده است.

هرچند که هنوز شرکت اپل درباره این تصمیمات جدید، اطلاعات دقیقی اعلام نکرده است اما در راستای همین خبرها گفته شده که اپل قصد دارد تا بانک‌های بیشتری را چه در ایالت متحده و چه در سرتاسر دنیا پوشش دهد. بیشتر این بانک‌ها در ایالت متحده مستقر هستند اما در این بین، دو بانک ژاپنی، یک بانک کانادایی و همچنین یک بانک استرالیایی و یک بانک انگلیسی هم در لیست اپل قرار دارند.

خبرهای اپل به همین‌جا ختم نمی‌شود. این شرکت روی سیستم iOS 11 خود برای دستگاه‌های آیفون و آی‌پد نیز کار می‌کند تا از اوایل ماه سپتامبر، کاربران بتوانند با استفاده از سرویس اپل‌پی و یک دستگاه آیفون، به‌راحتی برای دوستانشان پول ارسال کنند.

البته در حوزه پرداخت‌های فردبه‌فرد (P2P) شرکت‌های زیاد دیگری مانند ونمو (Venmo)، Square Cash، Facebook Messenger، وی‌چت پی (Wechat pay) و علی‌پی نیز فعالیت می‌کنند.

منبع: Techcrunch

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید